Noksel İlkokulu'nun Kızılay Haftası etkinliğine katılım yoğun

Kızılay Haftası münasebetiyle Kızılay İl Başkanlığı ve Noksel İlkokulu birlikte "Kan Bağışı Kampanyası" düzenlediler. Kan Bağışı Kampanyasına çok sayıda okul müdürü, öğretmen, veli, Hendekli vatandaşlarımız ve eğitim fakültesi öğrencisi katıldı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kan Bağışı Kampanyası sırasında Noksel İlkokulunda öğrenim gören 900 öğrenci Sakarya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından; afetler, afetlerde bilinçli hareket, korunma yöntemleri gibi bir çok konu hakkında bilgi aldılar. Uygulamalı eğitim yapan AFAD ekipleri afetlere hazırlıklı olmanın ve kan bağışının önemi üzerinde durarak Sakarya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün kullanmış olduğu kurtarma araçlarını ve ekipmanlarını tanıttılar. Örnek uygulamalar gösterdiler.

Kan bağışının önemi konusunda farkındalık oluşturmak üzere yapılan faaliyete Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Hendek Devlet Hastanesi Müdürü Gökhan Eygi, Hendek İlçe Sağlık Müdürü Dr. Burcu Başaran Güngör okula gelerek destek verdiler.

Kan Bağışı Kampanyasını Mustafa Asım İlkokulu idareci, öğretmen ve velileri ile desteklediler.

Hendek Müftülüğünün camilerde kan bağışı hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirmesi de ilgiyi artırdığı görüldü.

Gün içinde Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Hendek Devlet Hastanesi Müdürü Gökhan Eygi, Hendek İlçe Sağlık Müdürü Dr. Burcu Başaran Güngör sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan yaptığı konuşmada okullarımızda bu türlü etkinliklerin artarak devam edeceğini, ilkokul sıralarında yaşanan bu çalışmaların, yapılan etkinliklerin bir ömür boyu hafızalardan silinmeyeceğini ifade etti. Katkılarından dolayı emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür ederek Noksel İlkokulundan ayrıldı.

01 Kasım 2019 - Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.935.331 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?