O taş ocağı için rapor hazırlandı!

Ferizli'de Karayolları 1.'inci Bölge Müdürlüğü tarafından açılan ve geçtiğimiz aylarda kapatılan taş ocağı için Valiliğe ÇED raporu sunuldu

Sevde Erdem
Sevde Erdem Tüm Haberleri

MEDYABAR.COM: Karayolları 1'inci Bölge Müdürlüğü tarafından Ferizli'ye yapılan ancak daha sonra kapatılan taş ocağı tekrar gündeme geldi.

Bölge halkının tepkilerine neden olan taş ocağı ilçeye yeni yapılan ve yakın bir zamanda açılması planlanan devlet hastanesinin yakınında bir bölgede bulunuyordu.

Taş ocağı İlçede yaşayan vatandaşlar için endişe uyandırırken, vatandaşlar, patlatılan dinamitler nedeniyle evlerinde çatlaklar oluştuğunu söylemiş ve defalarca şikayet konusu olmuştu.

İşte vatandaşın tepkisine neden olan ve daha sonra kapatılan o taş ocağı için tekrar harekete geçildi.

Ferizli'de 50 milyon liraya mal olacak proje ile ilgili hazırlanan ÇED Raporu Sakarya Valiliğine verildi.

Valilikten ÇED Raporu projesiyle ilgili şu açıklama yapıldı.

"Sakarya ili Ferizli, ilçesi Karadiken, Çalıbayırı mevkiindeki Eko İnşaat ve Ticaret A.Ş tarafından yapılması planlanan Patlatma Dizayn Değişikliği projesi ile ilgili olarak Sakarya Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur" ifadeleri yer aldı.

Ayrıca tekrar açılması gündemde olan taş ocağının hemen yanında SASKİ'nin su depolarıda bulunuyor.

Taş ocağının açılması ile bilikte evlerde çatlaklar olabileceği düşünülürken, patlama esnasında su depolarında da hasar meydana gelebileceği düşünülüyor.

04 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

Muhabir Sevde Erdem

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?