Kurtuluş, "Türkiye birçok düzenlemeyi Ecevit'e borçludur"

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş; Türk siyasi tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Bülent Ecevit’in 13’ncu ölüm yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Fatma Kurtuluş, Türk Siyasi Tarihi için önemli biri olan Bülent Ecevit'in vefatının 13. Yıldönümü olması sebebiyle bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda,, Gazeteci, Şair, Yazar, Siyasetçi olan ve bazı insanların ne kadar çok özel ve değerli olduklarının ne yazık ki ölümlerinin üzerinden zaman geçtikçe çok daha iyi anlaşıldığını anlatan Kurtuluş, “Bülent Ecevit bu konudaki istisna kişilerden biridir zira yaşadığı dönemde de gerek Türk halkından gerekse dünya ülkelerinden gerekli saygıyı ve değeri hep görmüştür. Ancak bugün O’nun yokluğunu her zamankinden daha çok hissediyoruz. 

Bülent Ecevit Türk siyasi hayatına, nezaketi, cesareti, inancı, güveni ve dürüstlüğü kazandıran devlet adamı olarak halkımızın gönlündeki yerini hep korumuştur. O’nun aramızdan ayrıldığı 05 Kasım 2006 tarihinin üzerinden 13 yıl geçmiş olmasına karşın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk halkıyla ilgili düşünceleri ve uygulamaları hala, en çok ihtiyaç duyduğumuz siyaset yapma biçimi olarak varlığını sürdürmektedir.

Türkiye, gerek işçi hakları, gerek insan hakları ve gerekse halk için yaptığı her türlü evrensel normlara uygun düzenlemeleriyle birçok şeyi Bülent Ecevit’e borçludur.

Türkiye ve Türk halkı Bülent Ecevit’i unutmayacaktır. Aramızdan ayrılışının 13’ncü yılında Bülent Ecevit’i bir kez daha saygı, sevgi ve rahmetle anarken, kalplerimizdeki özel yerinin asla doldurulamayacağını, vicdanlarımızdaki sesinin ise asla kaybolmayacağını bir kez daha belirtmek isterim. Nur içinde yatsın” diye belirtti.

Sözlerini Bülent Ecevit'in sözleriyle sonlandırdı,

El Ele Büyüttük Sevgiyi

Birlikte öğrendik seninle avcumuzda yüreği çarpan kuşa sevgiyi

elele duyduk kumsalda denizin milyon yılda yonttuğu taşa sevgiyi

tırtılları tanıdık seninle baharda tırtılken daha sevmeyi öğrendik sevgiden üreyen kelebeği

toprağı evimiz gibi sevdik seninle birlikte sevdik kuru toprakta ev küren köstebeği

köstebeğinden toprağına taşına tırtılından kelebeğine kuşuna elele sevdik bu dünyayı

acısıyla sevinciyle sevdik yazıyla kışıyla sevdik köy-köy ülke-ülke

gökler gibi sardı dünyayı yağmur gibi sızdı dünyaya dünya kadar oldu sevgimiz

elele büyütüp elele derdik elele derip insana verdik verdikçe çoğalan sevgimizi..Bülent Ecevit

05 Kasım 2019 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?