Durmuş, "Bakış açımızı değiştirmemiz gerek"

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hazırlanan ‘Eğitimde Dönüşüm Süreçlerini Yönetme Projesi’nin tanıtım toplantısı düzenlendi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Eğitimde Dönüşüm Süreçlerini Yönetme Projesi tanıtıldı.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hazırlanan ‘Eğitimde Dönüşüm Süreçlerini Yönetme Projesi’nin tanıtım toplantısı düzenlendi.

Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen proje tanıtım toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, çocukları kendi yaşayacakları döneme göre hazırlamak gerektiğini söyledi.

Bunu yapacak temel yerin okullar olduğunu ifade eden Durmuş, “Eğitimdeki her okulun liderleri yöneticileridir. Siz okul müdürü değil kurumunuzun eğitim liderisiniz. Liderseniz geliştirdiğiniz stratejiyle yol ve ufuk açarsınız. Her okulun kendine özgü sorun alanları var. Sorunların çözümü sorunları ortaya koyan bakış açısıyla çözülemez. Çözüm üretmek istiyorsak bakış açımızı değiştirmemiz lazım. O nedenle her okulun kendi sorun alanına dokunmamız gerekir.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğretmen ve eğitim camiasında bireysel potansiyelleri olan kişiler olduğunu, projenin amacının da okul bazlı çalışma yürütebilmek olduğunu dile getirdi.

Her okulun potansiyelinin birbirinden farklı olduğunu belirten Durmuş, şöyle konuştu:

“Her okulun farklı sorunları var. Öğretmenlik öğretme mesleği değil, öğrenme yolculuğunu devam ettirme mesleğidir. Bu çerçevede her okulumuz kendi sorunlarını tespit edecek. Vatan ve millet aşkıyla dolmuş, başarıdan kastı hırsla başkalarını ezerek bir akademik yer edinmek değil, azimle etrafındaki insanlarla birlikte yükselebilmeyi tercih edebilmek ve öğrenmiş olduklarını hayata yansıtarak insanların yaşamına katkı sunabilmesini başarabilmektir. Biz bunu başarmak istiyoruz o yüzden bunun adı dönüşüm projesi. Hepimiz farklıyız ama en nihayetinde insana değer veren, bilgiyi işleyen nesiller yetiştirmek istiyoruz. Biz bu işi başaracağız, ben buna yürekten inanıyorum” dedi.

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında müdürlük olarak hazırladıkları ‘Eğitimde Dönüşüm Süreçleri Yönetme Projesi’ni çok önemsedikleri ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, toplantıya yoğun ilgi gösteren basın mensuplarına katılımlarından ve eğitime her zaman verdikleri destekten dolayı çok teşekkür etti.

Arge Biriminden Proje Uzmanı Nazmiye Kıyak’ın projeyle ilgili ayrıntılı bilgi sunduğu toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un yanısıra, ilçe milli eğitim müdürleri ve projede görev yapacak eğitim yöneticileri katıldı.

Toplantı sonunda projeyi hazırlayan ekibi ve projede aktif görev yapacak ilçelerimizin yöneticilerini ayrı ayrı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş eğitimde yapılan her çalışmanın geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza yönelik olduğunu belirtti.

05 Kasım 2019 - Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?