Vali ve Belediye Başkanı "Basına dayatma söz konusu değil"

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır bazı duyumlar aldığını ve gazeteci Hüseyin Cumalı'nın Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı'nın dayatması ile işten çıkartıldığını duyduğunu açıklamıştı. Isır yaptığı ikinci açıklamada "Vali ve Belediye Başkanı beni aradı basına dayatma söz konusu değilmiş" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır bu sabah saatlerinde ani bir kararla işine son verilen gazeteci Hüseyin Cumalı'nın Sakarya Valisi A. Hamdi Nayir ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin dayatmasıyla işini kaybettiği yönünde duyumlar aldığını açıklamıştı. 

O haber sonrasında Vali A. Hamdi Nayir ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından telefonla arandığını söyleyen Isır  "Vali bey ve Belediye Başkanımız beni aradı. Her ikisinle de yaklaşık 10 dakika telefonla konuştum. Kendilerine bu şekilde iddialar olduğunu ilettim. Her ikisi de böyle bir dayatma kesinlikle yapılmadığı yönünde açıklama yaptılar. Basına dayatma söz konusu değilmiş. Beni arayarak konuyu aydınlattıkları için kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

CHP İl Başkanı Isır ne demişti?

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, Basınımızda ki gelişmeleri yakından takip ediyoruz, Bir Basın Mensubunun yaptığı haber nedeniyle işinden kovulmasını kınıyoruz.

Sayın Hüseyin Cumali her resmi törenlerde yaşanan kargaşayı gündeme getirmiştir. Bizlerin görmediği, görüp de duyarsız kaldığı makam araçlarını konusunu haber yapması çok doğru bir karardır.

Aldığımız duyumların yanlış olduğunu düşünmek istiyoruz. Alınan duyumlara göre Sayın Hüseyin Cumali Sayın Valimizin ve Büyük Şehir Başkanımızın baskıları nedeniyle işinden kovulmuştur.

Tüm basın emekçilerimizin zor şartlarla çalıştığını görüyoruz, tüm basın emekçilerimizin her daim yanındayız. Basın özgürdür, gördüklerini gündeme getirmek en doğal hakkıdır. Yanlış bir haber yaptığını düşünüldüğünde tekzip yazısı ile cevap verebilirsiniz.

İlimizin değerli yöneticilerimizin de basınımıza gerekli desteği vermesini bekliyoruz. İdea edildiği gibi bir basın emekçisini kovdurmak, Sakarya’mıza yakışmamıştır.

06 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Medya --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.935.331 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Şakasın Şaka - sen şakamısın dicem. şaka bile değilsin . başka partiye gerek yok sen yeterince rezil ediyorsun partiyi.

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 06 Kasım 22:13Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?