Okul dışı etkinlikle tarihe ışık tutuluyor

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda ilimizdeki tüm okullarda ‘Okul Dışı Öğrenme Ortamlarıyla’ ilgili birbirinden güzel faaliyetler yapılıyor.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ercan Yılmaz da öğrencileriyle birlikte Fevziye Köyü’ndeki otantik su değirmenini ziyaret ederek, bir metafor olarak ‘değirmen’i tarih, mitoloji, edebiyat ekseninde anlattı.

 Öğrencileriyle farklı mekan ve ortamlarda dersler işleyen edebiyat öğretmeni Yılmaz, insanlık tarihinin en kadim unsurlarından olan ‘değirmen’ üzerinden öğrencilerine farklı bir şekilde düşünme ve anlamlandırma deneyimi kazandırdı.

 Okulun Müdür Başyardımcısı Savaş Kambur’un da katıldığı ders etkinliğinde öğrenciler ilk kez bir değirmen görmenin heyecanını yaşadılar. Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri daha önce de Sapanca, Justinianus Köprüsü, Sait Faik Sokak, Kuru Kahveci, Doğançay, Saklıgöl, Kahve Akademisi, Uzun Çarşı ve birçok farklı yerde derslerini işleme imkanı buldular.

 İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda tüm okullarımızda Okul Dışı Öğrenme Ortamları faaliyetlerine büyük önem verildiğini belirterek, bu etkinliklerle akademik bilginin beceriye dönüşmesinin sağlanmasının hedeflendiğini söyledi.

 Durmuş ilimizde bulunan müzeler, bilim ve sanat merkezleri, tarihi ve kültürel mekanlar, kütüphaneler, doğal sit alanları gibi mekanların ziyaret edilmesiyle gerçekleşen etkinliklerde bu yerlerin gelecek kuşaklar tarafından tanınması ve gözetilmesinin, ayrıca öğretim programlarındaki kazanımların yaparak ve yaşayarak öğrenilmesine katkı sağlanmasının amaçlandığını belirtti.

07 Kasım 2019 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.935.331 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?