10 kasım Atatürk'ü anma mesajları

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü sebebiyle şehir protokolü bir dizi mesajlar yayınladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Vali Ahmet Hamdi Nayir'in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
 Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.Aziz Milletimize hayatını adayan; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Necip Türk Milleti’nin onurlu yürüyüşünde en büyük rehber olmuştur. İstiklal Savaşı ile yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkan Milletimiz, bağımsızlığını ilelebet yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.
Millet olarak; Atatürk’ün en büyük eserim dediği “Cumhuriyet”i anlamak ve Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin değerini her şartta korumak, onun açtığı yolda ilerleyip, gösterdiği hedefe ulaşmak için göstereceğimiz her türlü çaba, O’na olan saygımızın en güzel ifadesidir.Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını, Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi; sevgi, saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAZİLET DURMUŞ’UN
10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI
 
Çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkmayı hedef gösteren Atatürk, eğitimle ve eğitimin millî olması ile yakından ilgilenmiştir. Millî eğitimi zayıf olan bir milletin gelişimini tamamlayamayacağını düşünen Atatürk’e göre, “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüce bir toplum olarak yaşatır ya da esarete ve sefalete terk eder.”
 
Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatında derin izler bırakan Sakarya Nehri’nin bulunduğu topraklarda onu anmak ve anlamak günüdür bugün… Bunun için fikirlerini ve duygularını anlamakla işe başlamalıyız.
 
Başlattığı bağımsızlık mücadelesiyle sömürülen milletlere; devlet adamlığı ve ileri görüşlülüğüyle de uygar milletlere örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 81. yılında rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun…
 

Baro Başkanı Abdurrahim Burak’ın 10 Kasım mesajı

 Yönetim Kurulu adına Baro Başkanı Abdurrahim Burak tarafından yayımlanan mesajda:
“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş bir liderdir.
Fedakarlıklarıyla, üstün askeri yönetimi, kararlı duruşuyla başarılı bir lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradeyi hâkim kılan, insan hak ve özgürlüklerini koruma altına alan, adaleti hakkıyla tesis eden ve çoğulcu demokratik prensipleri hayata geçiren bir seviyeye ulaşmayı ülkemiz için hedef göstermiş; müşterek bir ideal etrafında milletimizle Cumhuriyeti kurmuştur.
Bizler de bize armağan edilen tarihimizi, zaferler sonrası Cumhuriyetle taçlandırılmış bu toprakları ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeli, gelecek nesillere aynı inanç ve bilinçle aktarmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanı uğruna fedakarca şehit ve gazi olan kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi.

BABAOĞLU’NDAN 10 KASIM MESAJI
 
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81’nci yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. İşte o mesaj;

Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, Türk Milletinin eşsiz kahramanı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece 10 Kasım’da değil, her gün sonsuz saygı, dua ve özlemle anıyoruz.  Eşsiz dehası ve kahramanlığı ile Türk Milletinin kurtuluşu olan Atatürk’e olan hasret, her geçen gün giderek artmaktadır. Bu manada milletimizin Aziz Atatürk’e olan bağı ve sevgisi, dünyayı kendisine imrendirmektedir.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözüyle demokrasiyi inşa eden Aziz Atatürk, Türk Milletinin yüksek karakteriyle başlattığı bağımsızlık mücadelesinde geleceğe güvenle bakan bu vatan toprağını bizlere emanet etmiştir. ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyerek Türk’ün gücünü dünyaya gösteren Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizi çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için geleceğin Türkiye’sini inşa etmiştir.

Bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren Atatürk, adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Bu yüzden 10 Kasım matem değil, Ata’yı anlama günüdür.  Kalbimizin en kıymetli yerinde bulunan Ulu Önderimize yönelik, zaman zaman yapılan asılsız itham ve karalama amacı taşıyan her sözün Türk milletine karşı gelmek amacıyla yapıldığını bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Dün olduğu gibi bugünde ülkemizin üzerinde hesap yapan hainlere ve işbirlikçilere asla fırsat verilmeyecektir. Kendini Türk Milletinin İstiklal ve İstikbaline adayan, savaş meydanlarında eşsiz zaferleriyle dünyaya umut veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 81’nci yılında dua, hasret ve özlemle anıyoruz. Aziz Atatürk; Türk milletinin kalbinde ebediyen yaşayacaksın. "En büyük eserim" dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir.  Bize emanet ettiğin bu vatan ebediyen var olacaktır.

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık'ın 10 Kasım mesajı;

SYKD başkanı Necmettin Kırık mesajında Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ü ölümünün 81. yılında saygıyla ve özlemle andıklarını belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisini milletine adamış ve ülkesinin her alanda yükselmesi için yılmadan çalışmış büyük bir lider olduğunu ifade etti.SYKD Başkanı Kırık mesajında şu sözlere yer verdi:“O silah arkadaşlarına ve Aziz Milletine! Biz O’na! Yetiştirdiğimiz nesiller ‘Hepimize’ duacı.Türk Milletinin kurtuluş ve varoluş destanının en büyük kahramanını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu, ebedi başkomutan, eşsiz devlet adamı Gazi Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde rahmet ile sevgi, saygı, özlem ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun.”


 
 
 

10 Kasım 2019 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.239 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?