SAÜ Vakfı Atatürk'ü yâd etti

Saü Vakfı Özel Okulları (Anaokulu-İlkokul-Ortaokul-Anadolu Lisesi)Ulu Önder Atatürk'ün  ölümünün 81.yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle andı. Saat 09.05’te Vakıf Okulları idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerimizin  katılımıyla Ata’yı bir kez daha yâd etti.

SAÜ Vakfı Atatürk'ün 81. Yıldönümünü unutmadı ve tören düzenlediler. Törende okul öğrencilerinin çalışarak değişik etkinliklerle renk kattı. Mustafa Kemal’in Türk milleti ve vatanı için yaptıkları öğrenciler tarafından şiir, İngilizce Gençliğe Hitabe,çiçek seremonisi,spor gösterisi ve koro eşliğinde çeşitli etkinliklerle anıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını SAÜ VAKFI Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Sn. İsmail Şen  ve SAÜ Vakfı Özel  İlkokulları  Müdürü Sn. Cemalettin Dİinçer yaptı.Yapılan konuşmalarda Atatürk'ün vatanını çok seven,ileri görüşlü,milli kültürüne değer veren,gücünü yüce Türk milletinden alan örnek bir lider olduğuna değinildi.

Program sonunda koronun seslendirdiği türkülerle öğrenciler büyük alkış aldı.Vakıf OKkulları olarak 10 Kasım dolayısıyla başta M.Kemal Atatürk'ü,silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

12 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?