Aile ve Geleceğimiz adlı sempozyum gerçekleştirelecek

Her yıl gelenekselleşmesi düşünülen programın bu seneki teması öncelikli olarak “Aile ve Geleceğimiz" olarak belirtildi .

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya’da faaliyet gösteren, içlerinde eğitim odaklı çalışan dernek ve vakıflar, yardım kuruluşları, sendikalar, ulusal düzeydeki sivil organizasyonların Sakarya şube ve temsilcilikleri, gibi sivil ve gönüllü çalışma esasına göre kurulup faaliyet gösteren 71 STK’nın oluşturduğu bir birliktelik olan Sakarya Milli İrade Gönüllü kuruluşları, toplumsal bir faaliyet ve kamu hizmeti olarak; Ailenin önemi ve önemsenmesi için farkındalık oluşturmak, aile yapımıza dönük durum tespiti yapmak, aile bütünlüğümüze yönelik tehdit ve sorunlara karşılık akademisyenler ve bu alanda çalışmaları bulunan yetkin kişilerin desteğiyle öneriler geliştirebilmek için; “Aile ve Geleceğimiz” konulu sempozyum düzenleme kararı almıştır.

Milli İrade STK’ları İcra Kurulu olarak Sempozyum düzenlenmesi için oluşturulan komisyonun üyeleri;  

Murabıt Eğitim Vakfı’ndan Gazanfer Üvez,

Sivil Toplumu Geliştirme Derneği’nden Prof. Dr. Yusuf Genç,

Sakarya İnsan Medeniyet Hareketi Derneği’nden Bayram Yılmaz,

Eğitim Bir. Sen. Sakarya 2.No’lu Şube Bşk. Dr. Öğretim üyesi İsmail Akyüz, 

HEGEM Vakfından Doç. Dr. Hasan Hüseyin Taylan,       

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Bşk. Bünyamin Göl amaçlarını; "Sakarya’da faaliyetlerde bulunan STK’ların birikimlerini geliştirmek ve bu birikimin kamuoyuna yansımasını sağlamak,

Kendi özel amaçları olan her bir STK’nın herkesi ilgilendiren konularda işbirliği yapmalarını ve birlikte iş yapma kültürünü çoğaltarak sinerji oluşturmak,

Aile bütünlüğüne yönelik tehditler karşısında kamuoyunda ailenin korunması için kamuoyu oluşturmak ve kamuoyunun duyarlılığını arttırmak, Ülke idarecilerimize ve politika yapıcılara sağlıklı aile yapısının toplumun muhafazasındaki öneminin doğru aktarılmasına katkı sağlamak,

Yine idarecilerimizi ve politika yapıcıları ülkemizin taraf olduğu sözleşmelerdeki aileye yönelik tuzaklar konusunda dikkatlerini çekmek,teknoloji ve sosyal medyanın aileye yönelik etkilerini bilimsel verilerin ışığında incelemek, olumsuz etkilerine karşı birlikte neler yapabileceğimizi birlikte konuşmak ve öneriler geliştirmek," şeklinde sıraladılar.

Çevre il ve ilçelerdeki diğer STK ve gönüllü kuruluşları da sürece dâhil ederek en geniş manada işbirliği imkânlarını çoğaltmak ve örnek alınabilir modeller sunmak, olarak ifade edildi.

Nisan ayı içerisinde düzenlenmesi için çalışmalara başlayan komisyon bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile, Adapazarı belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve SATSO Başkanı Akgün Aytuğ ile, heyet olarak görüşmelerde bulundu.

Bu görüşmeler neticesinde Aile gibi toplumumuzun en değerli birimi olan kurumun korunmasına yönelik her çabanın önemine yönelik vurgular yapıldı. Buna yönelik her çabanın kıymetli olduğu ve her Sivil Toplum Kuruluşunun ve Kurumun mutlaka yapabileceklerinin bulunduğunu ifade edildi.

Görüşmeler neticesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem  Yüce  başta olmak üzere, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu  ve SATSO Başkanı Akgün Aytuğ tüm bu süreçte imkânlar ölçüsünde destek vereceklerini bildirdiler.

Her yıl gelenekselleşmesi düşünülen programın bu seneki teması öncelikli olarak “Aile ve Geleceğimiz" belirlendi.

Ziyaretler sonrası Sakarya’nın ortak bir çalışması olması amaçlanan programın hazırlıklarına başlandı.

13 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?