Evlilik okulu projesi bitti

Kadın ve erkek arasındaki iletişim becerilerini geliştirmek, evliliğe aday olan gençlerin, evli bireylerin evlilik ilişkileri ve aile yaşamıyla ilgili farkındalık ve bilinç düzeylerini artırmak, evlilik ve aile değerlerinin genç yetişkinlere sağlıklı aktarımının yapılmasını desteklemek amacıyla gerçekleştirilen evlilik ve aile okulunda çok çeşitli konularının işlendiği proje bitti.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kadın ve erkek arasındaki iletişim becerilerini geliştirmek, evliliğe aday olan gençlerin, evli bireylerin evlilik ilişkileri ve aile yaşamıyla ilgili farkındalık ve bilinç düzeylerini artırmak, evlilik ve aile değerlerinin genç yetişkinlere sağlıklı aktarımının yapılmasını desteklemek amacıyla gerçekleştirilen evlilik ve aile okulunda çok çeşitli konu başlıkları yer aldı. Eşlerin problem çözme becerilerini artırmak amacıyla evlilik öncesi ilişkiler, evliliğe hazırlık ve evlilik süreçleri tüm yönleriyle ele alındı. Psikolog, aile danışmanı, sosyolog, ilahiyatçı, akademisyen, çocuk gelişimi uzmanı vb. alanında uzman konuşmacıların sunumuyla 14 farklı konu başlığında eğitimler verildi. Eğitimler öncesinde katılımcıların evliliğe yönelik tutumlarını öğrenmek ve kendilerini keşfedebilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli ölçekler/anketler uygulandı. 7 hafta süren eğitimler uygulamalı atölye çalışmasıyla sonlandırıldı.
Evlilik Okuluna ilgi oldukça yüksekti.
Kontenjanla sınırlı tutulan KADEM Sakarya Evlilik okuluna 9’u erkek olmak üzere her hafta yaklaşık 50 kişi katılım gösterdi.
Katılımcılardan gelen olumlu geri dönüşler neticesinde Evlilik ve Aile Okulunun Sakarya ilinin çeşitli ilçelerinde tekrar yapılması düşünülüyor.

Evlilik ve Aile Okulu Konu Başlıkları
1.    Kadın ve Erkek: İki İnsan
2.    Evlilik ve Evliliğe Psikolojik Yaklaşım
3.    Evlilik Öncesi İlişkiler, Evliliğe Hazırlık ve Eş Seçimi
4.    Evlilikte Eşler Arası Duygusal Bağ ve Evli Çiftlerin Yaşadıkları Süreç ve Sorunlar
5.    Evlilikte Akrabalık İlişkileri ve İletişim Çatışmaları
6.    Aile Olmak ve Aile Kalmak: Denge, Uyum, Mutluluk
7.    Ailede Çevre Bilinci ve Tüketici Eğitimi
8.    Ailede Bilinçli Medya Kullanımı
9.    Kuran’da Evlilik ve Aile Hayatı
10.  Ailede Para Yönetimi ve Finansal Planlama
11.  Evlilikte Kişisel Sağlık ve Aile Sağlığı: Bir Uzmana Soruyorum
12.  Ebeveynliğe Geçiş ve Çocuk Yetiştirme Sanatı
13.  Bir İletişim Anahtarı: Baba Çocuk İlişkisi
14.  Ailede Mahremiyet Eğitimi
15.  Uygulamalı Atölye Çalışması

13 Kasım 2019 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.239 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?