Harb-İş'ten o yayına tepki! " Söylemler gerçeği yansıtmamaktadır"

A Haber Tank Palet Fabrikası önünde yaptığı programa Harb-İş Sendikasından tepki geldi. Şube Başkanı İsa Kaya, programda kullanılan " 2013 yılından beri atıl bir durumda hiçbir iş yapmıyordu" ifadesinin yanlış olduğunu söyledi, "söylemler çok incitici ve gerçeği asla yansıtmamaktadır" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Arifiye'de bulunan Tank Palet Fabrikası parti liderlerinin dilinden düşmüyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan fabrikanın satışının söz konusu olmadığını söylerken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'da dün partisinin grup toplantısında fabrikanın birilerine peşkeş çekildiğini ifade etmişti.

Fabrika dün A Haber'inde gündemindeydi. Fabrika önünde program yapılırken, programa katılan Terör ve Güvenlik Uzmanı Yusuf Alabarda Tank Palet Fabrikası ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

A Haber'de yer alan haber şu şekilde;

Kemal Kılıçdaroğlu ve muhalefetin " Sakarya'daki tank-palet fabrikası satıldı" yalanı ve gerçekler

"Muhalefet neden Sakarya'daki tank-palet fabrikası satıldı?" sözleriyle böyle bir söylem gerçekleştiriyor sorusu A Haber'de masaya yatırıldı. Konunun önemine dikkat çeken Terör ve Güvenlik Uzmanı Yusuf Alabarda, "Bu konu ile ilgili yapılan manipülasyon çok farklı algılamalara sebebiyet verebiliyor. Bu konuda da başarılı olduğunu hisseden muhalefet bunun üzeninden yürümeye devam ediyor." dedi.

Kerim Ulak ise buranın tank-palet fabrikası olmadığı ve bir bakım farikası olduğu bilgisini paylaşarak "Burada 75 yılından bu yana bir üretim gerçekleşmedi. Sadece tanların bakımı ve modernizasyonu yapıldı" ifadelerine yer verdi.

"KILIÇDAROĞLU'NUN BAHSETTİĞİ GİBİ EMİR KOMUTA KATAR ORDUSUNDA DEĞİL"

Yusuf Alabarda, "Fabrikanın herhangi bir şirkete ya da herhangi bir devlete satılması diye bir şey yok. Lakin arkamızdaki fabrika kurulduğu yıldan günümüze kadar, içerisinde barındırmış olduğu işçisi, memuru, mühendisi, komuta kademsi ile çok büyük başarılara imza attı. Bu da şudur TSK envanterinde bulunan bütün zırhlı araçların özellikle bunların içerisindeki Alman menşeli zırhlı araçların her türkü bakım ve onarımları başarılı bir şekilde uzaman kadro ile ele alınmıştır. Bu faaliyetlerine de hali hazırda da NATO seviyesinde devam etmektedir. Farika da satılmadığı için bu faaliyetlerine önümüzdeki süreçte de devam edilecektir. Yani TSK envanterinde bulunan Leopark tankları dahil olmak üzere Alman menşeli zırhlı araçların bu fabrikada faaliyetlerine devam edecektir. Fabrikanın içerisinde emir komuta hiçbir şekilde Kemal Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği gibi Katar ordusunda değil." İfadelerine yer verdi.

Yusuf Alabarda konuşmasında tank-palet fabrikası ile ilgili gerçekleri bir bir sıraladı ve fabrikanın geleceği hakkında önemli detayları paylaştı.

BAŞKAN ERDOĞAN: KILIÇDAROĞLU ÖNCE İSPAT ETSİN!

Başkan Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 74. Genel Kurulu için ABD'ye gittiği program öncesi Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde önemli bir basın toplantısı düzenlemiş ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun tank-palet fabrikası iddialarına ilişkin konuşmuştu.

21 Eylül 2019 tarihinde yaptığı açıklamada Fox TV muhabirinin Arifiye'deki tank palet fabrikasıyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "gizli kararname çıkarıldı" iddiasına ilişkin sorusu üzerine Başkan Erdoğan, "Fox TV'yi bir yalan medya olmaktan çıkarın. Bir defa dürüst olun. Kılıçdaroğlu, hayatını yalan üzerine düzenlemiş olan bir siyasidir. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı, buranın satın alma veya satma böyle bir şey olmadığını söylüyor. Hukukta bir kaide var, önce bunu öğreneceksiniz. Müddei, iddiasını ispatla mükelleftir. Müddei kim burada? Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu önce Arifiye satılmış mı satılmamış mı bunu ispat etmesi lazım. Burası kira ile bu gruba verilmiştir. 50 milyon dolar buranın bütün bakımı, tamiri bunlara da ayrıca bu harcamanın yapılmasıyla ilgili 25 yıl süreyle de buraya kiralanmıştır. Biz, bir işi yaptığımız zaman ülkemiz bundan ne kazanır buna bakarak yaparız. Buradan ne işçi çıkarılmıştır, ne memur çıkarılmıştır. Fakat Bay Kemal hayatını bu tür yalanlar üzerine bina ettiği için 'Acaba bu yalan bana ne getirir' bunu düşünüyor." sözleriyle çok sert bir şekilde tepkisini dile getirmişti.

BAHÇELİ DE SERT SÖZLERLE YÜKLENMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de yine Kemal Kılıçdaroğlu'nun tank-palet fabrikası iddialarına sert sözlerle yüklenmiş, 28 Mart 2019 tarhinde partisi tarafından eski Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında düzenlenen açık hava toplantısında yaptığı konuşmada, CHP'ye oy veren vatandaşların yalanlara kanmamasını, istismara aldanmamasını istemiş ve şu açıklamalarda bulunmuştu:

"PYD/YPG'ye 'vatanlarını koruyan örgüt' diyen bu CHP'dir. PKK'lılara 'arkadaş' diyen bu CHP'lilerin ipotekli başıdır. 'YPG bize mi saldıracak?' diyen bu CHP'nin icazetli genel başkanıdır. CHP Genel Başkanı kalkmış bize milliyetçilik anlatıyor. Sakarya Arifiye'deki Tank Palet Fabrikası üzerinden yalan üstüne yalan konuşuyor. Milli silah sanayisinden rahatsız, çünkü Tank Palet Fabrikası'nda yapılacak silahlar YPG'yi vuracak, çünkü burada üretilen silahlar PKK'yı hedef alacak. Korkusu budur, kaygısı budur, telaşı bu yüzdendir. Ancak çabası boşunadır. Kılıçdaroğlu'nun maskesi düşmüştür. İhanet senaryosundaki rolü kabusa dönmüştür. Silah konusunda muhasım odakların eline bakılsa memnun olacak. ABD'nin tutsağı olunsa havalara uçacak. Türkiye sevgisi kalmamış, millete aidiyet hissi sıfıra inmiş."

Programda Terör ve Güvenlik Uzmanı Yusuf Alabarda'nın Tank Palet Fabrikası ile ilgili kullandığı ifadelere Harb-İş Sendikası'ndan tepki geldi.

Sedika Şube Başkanı İsa Kaya,yapılan programın içeriğini doğru bulmadıklarını söylerken," Bu canlı yayının içerisinde bu fabrikada 2013 yılından beri atıl bir durumda hiçbir iş yapmıyordu ifadesi, o dönemlerde burada çalışan toplam 800 işçi 250 memur 200'ün üzerinde Subay ve Astsubaylarımızın emeğine saygısızlık olarak değerlendiriyorum. Bizler o fabrikada Türkiye'de TSK envanterinde bulunan tankların, obüslerin tekerlerinin imalatı, palet hidrolik ve elektrikli aksamlarının onarım ve yenileştirilmesini yaptık. Bugün de aynı işleri orda yapmaya devam ediyoruz. Bizim her zaman sevdamız vatandır. Bu vatanın savunmasına hizmet etmek bizim için her zaman şeref onur akynağı olmuştur. Daha yeni Barış Pınar Harekatında fırtına obüsleri ile tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi bizlerinde göğsümüzü kabartmış grur duydu. Savunma sanayimize bu kadar emeği olan bu insanları burada çalışmıyorlar, hiçbir iş yapmıyorlar gibi gösterilmesi biz çalışanları derinden yaralamıştır. Bu söylemler çok incitici ve gerçeği asla yansıtmamaktadır" dedi.


.

13 Kasım 2019 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

22

Muhammed - UYAN HALKIM HEYYYYYY

UYAN HALKIM HEYYYYYYY

AR DAMARI ŞİMDİ OLMUŞ KAR DAMARI

A HABERIN AR DAMARI ÇATLAMIŞ

YETER ARTIK VURMAK LAZIM BÜYÜK ŞAMARI...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 12:32
20

Yaman Çelişki - AYNI SPİKER AYNI KANALDA FIRAT KALKANI OP. SIRASINDA FIRTINA OBÜSLERİNİ TANITMIŞ VE BU FABRİKADA YAPILDIĞININ HABERİNİ TAPMIŞTI

bu neyaman çelişki

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 09:17
19

Yakup - Asosyal sosyal olmayan, Apolitik politik olmayan Ahaber anlatmaya gerek yok görüyorsunuz yalan dolan haber

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 08:49
18

Mevlut - MİLLİ VE YERLİ ...TANK UCAK ARABA YAPIYORUZ DİYE BİZİMİ KANDIRDINIZ YANİ 2010 DAN BERİ EYYYYYYYYY YÖNETENLER ??? AÇIKLAMA BEKLİYORUZ ACİL.

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 08:15
17

YENİKENTLİ - 2013 YLINDAN BERİ ATIL BEKELTEN HÜKÜMETTE SUÇ BEDAVADAN MAAŞ VERİLMİŞ ÇALIŞTIRMAYAN HÜKÜMETTİR DENİLEN DOĞRU İSE FAKAT A TV HABERE KİMSE İNANMIYOR

Yanıtla . 16Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 07:58
16

Obus Mekanik Ustasi - 2013 MU ??? BEN 2007 DEN 2016 YA KADAR SUREKLI 3 VARDIYA ZEHIR GIBI CALISTIM NE VERIMSIZI NE ATIL VAZIYETI YAZIKLAROLSUN SANA A HABER YAZIKLAROLSUN SANA SPIKER SANADA HAKKIMI ZERRE HELAL ETMIYORUM ALLAH SIZI NASIL BILIYORSA OYLE YAPSIN !!!!!

Yanıtla . 27Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 02:37
15

Obus Mekanik Ustasi - CHP ILE AKP KAVGASINDA OLAN FABRIKAYA SAKARYAYA BIZLERE OLDU...SIZDE KINA YAKIN EYYYYY SAKARYA

PARDOOOONNNN ?? ISLETME DEVRI ? SEMSIYELI PARKI KIRAYAMI VERIYORSUNUZ ANLAYALIM YANI....

Yanıtla . 19Beğen . 2Beğenme 14 Kasım 02:27
14

Obus Mekanik Ustasi - 1.ANA BAKIM ( TANK PALET FABRIKASI ) 2012 DEN BERI BIRSEY YAPMIYOR VERIMSIZ DEDIGINIZ FABRIKANIN REKLAMINI EYYYY MEDYA SIZ YAPMADINIZMI ???? BUYRUN TARIH TARIH TANITIMLAR OVGULERINIZ !!!!! YOU TUBE den A HABERIN TANK PALET FIRTINA OBUS VE FABRIKA TANITIM VIDEOLARI NEDEN KALDIRILDI !!!!!!!

1 : YIL 2016 !!!!!

https://www.haberler.com/ypg-ye-vuran-firtina-obusler-sakarya-da-uretiliyor-8161144-haberi/

2: YIL 2014 !!! !

https://www.sabah.com.tr/galeri/turkiye/iste-yerli-firtina-obusu

3: YIL 2018 DE FIRTINA OBUS 2 PROJESI HAZIRDI VE REKLAMINI MEDYA YAPTI !!!!!!

https://www.gunes.com/gundem/tsknin-en-onemli-ates-gucu-firtina-2ler-geliyor-857193

4 : YIL 6 OCAK 2019 !!!!

http://www.adayorum.com/firtina-obus-seri-uretime-basladi.html

5: YIL https://www.elektrikport.com/teknik-kutuphane/t-155-firtina-obusu-yerli-teknolojiler/16610#ad-image-0

6: 23.09.2016 !!!!!!

https://www.karar.com/guncel-haberler/obusler-karadan-vuruyor-254504

7: YIL 05:10:2012 !!!!

https://haber.sakarya.edu.tr/vatan-05102012-cobra-buldu-firtina-vurdu-h19153.html

8 : 06:18:2014 !!!! SABAH:COM da alooooo SABAH ATV AYNI KURUM !!!!!

https://www.sabah.com.tr/galeri/anasayfa/iste-yerli-firtina-obusu

9: 18:06:2014 !!!!!!

https://www.sabah.com.tr/galeri/anasayfa/iste-yerli-firtina-obusu

10. YIL 28:11:2008 !!!!!!!

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/firtina-obusu-iste-bu-tesislerde-yapiliyor-10464568

TURK MILLETI KERIZ DEGILLLLL COCUKMU KANDIRIYORSUNUZ !!!!

Yanıtla . 28Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 02:23
24

Sakaryalı - @Obus Mekanik Ustasi 14 nolu yoruma cevabı: kusura bakma ama bizim milletimiz keriz bro

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 13:59
13

Yunus Demir - BU TELEVİZYONU İZLEYEN VARMI HALA DOGRU OLMAYAN HER NE VARSA ÇIKARI UGRUNA HERŞEYİ HABERLERİNE UYDURUYORLAR

Yanıtla . 20Beğen . 2Beğenme 14 Kasım 02:13
12

Cesurkartal - A haberi izleyen ve hala inanan birileri varmı diye sorsam birilerinin çıkacağına eminim be tvde uydudan bile sildim o kanalı. Birde yandaş anketcilerimiz var neymiş son yapılan zamlardan Türk halkınin yüzde 55i etkilenmemiş:) bir tarafdan damat çıkar ekonomi uçar der:) ah azizi nesin ah haklıymışsin

Yanıtla . 24Beğen . 4Beğenme 13 Kasım 23:41
21

kemal54 - @Cesurkartal 12 nolu yoruma cevabı: sen hangi kanalı izliyorsun halk tv ve fox umu

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 11:47
11

Alper - Anlaşılan REİS GÖNDERMİŞ BUNLARI.

A DEMEK A SILSIZ HABER DEMEK

A DEMEK A YRIMCI HABER DEMEK

A DEMEK ADALETSİZ HABER DEMEK

A DEMEK ALMAK DEMEK YANİ YANDAŞLARIMIZ YER DEMEK

KISACASI TÜM KİRLİ OLAN NE VARSA A VE YANDAŞ KANALLARDA VAR

Yanıtla . 31Beğen . 5Beğenme 13 Kasım 23:00
10

Astala vista - A Haber neyi doğru veriyor ki zaten iktidar yamağı olan bir kanal gerçek dışı haber yapıp milleti koyun yerine koyuyorlar nede olsa bu millet koyun gibi vesselam

Yanıtla . 32Beğen . 6Beğenme 13 Kasım 22:03
09

Ismail - A haber dinlemem fakat harb iş sendika sina soruyorum 2013 yılindan beri bu fabrika ne üretti ne yaptı madem böyle bir sendika var cıkın tank palet fabrikası şunu üretti derseniz bizde biliriz

Yanıtla . 12Beğen . 7Beğenme 13 Kasım 21:50
26

Obus Mekanik Ustasi - @Ismail 09 nolu yoruma cevabı: sendika meydanlarda anlatti ama sakarya o saatte a haberin yalanlarini izledi...Yasar YAVUZ meydanlarda sesi kisilana kadar anlatti tv lere cikti

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 23:42
23

Sakaryalı - @Ismail 09 nolu yoruma cevabı: Tank-palet sadece üretim yapan bir fabrika değildi.. Askeri araçların tamirini de yapardı.. Mesela doğuda bir operasyon sırasında bir araç bozuldu direk tank palet fabrikasından görevliler oraya gönderilir araçlar tamir edilirdi.. Tank-Palet Fabrikası Türk Silahlı Kuvvetleri için olmazsa olmaz bir fabrikaydı.. Malesef BMC bu saydığım hiç bir şeyi yapmayacak.. Sonumuz hayır olsun..

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 14 Kasım 13:57
08

figen - a haber atv haber trt haber akpe haber yalan dolan haber iyi izleyin atlamayın eyyyyy halkım

Yanıtla . 28Beğen . 5Beğenme 13 Kasım 21:42
05

Gazkesmez54 - Bu atv daha öncede bu fabrikayı öve öve bitiremiyordu. Sipiker fabrikada uertim yapilmiyir dedi guvenlik uzmani firtina obusu yapildi diyor sipikerin konuyla ilgili hiç bilgisinin olmadığı belli oluyor.Firtina tankını yapan bu fabrikayı kuranlardan Allah razı olsun her kimin emeği varsa işçisi memuru askeri gözlerinden öperim şanlı Türk ordumuza sağladıkları katkıdan dolayı teşekkürler. Fabrika satilmadıysa doğru karar satildiysa geleceğimiz için facia olur

Yanıtla . 23Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 19:51
04

Suleyman - Su spikerin her yaptigi ve sundugu haber yalan. Ahaber bu adam yuzunden yalan haber yapmakla suclaniyor hep. Kovsunlar su adami daha fazla reyting alirlar.

Yanıtla . 27Beğen . 1Beğenme 13 Kasım 19:15
02

Sakaryalı - Apolitik =politik olmayan

Asosyal= sosyal olmayan

Asimetrik=simetrik olmayan

Ahaber=haber olmayan

Yani şu saçma kanalı da haber diye izliyorsanız size de yazık...

Yanıtla . 36Beğen . 4Beğenme 13 Kasım 17:45
01

Sakaryalı - Ahaber denen şeyin neyi doğru ki? Milyonlarca insan bunların peşinden gidiyor. Ülke o yüzden böyle. Ekonomik krizi yaşayana bile kriz yok diyorlar:)

Yanıtla . 34Beğen . 3Beğenme 13 Kasım 17:15Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?