Isır merak edilen o soruya bu sözlerle cevap verdi

CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, açıklamalarda bulunarak partide devam eden mahalle delegeleri seçimlerini, yeni dönemi ve aday olup olmayacağı konusunda konuştu. Isır, “Kavgadan beslenenler kavga çıkartmaya çalışıyor” dedi.

CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, ilçelerde devam eden mahalle delegesi seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Isır, basına mahalle delegelerinde kendi ismi de söylenerek servis edilen ‘kazandı kaybetti’ haberlerinin yanlış olduğunu ifade ederken, “Yapılan haberlerle birileri kavgadan beslendiği için kavga çıkarmaya çalışıyor. Hiçbir üyemin birbirine kötü söz söylemesine izin vermeyiz. Tüzükte ne varsa işletiriz. Tüm üyelerden ricam. Parti içinde kavgadan beslenenlere ve ayrıştırıcı politikaya izin vermesinler” dedi.

Isır CHP’de tek aday mantığının olmayacağını söylerken, Şubat ayındaki İl Kongresini çarşaf liste ile Kapalı Spor Salonunda yapacaklarını ifade etti. Isır ayrıca, CHP’de kimsenin çıkıp tek başına il başkanlığına adaylığını açıklamayacağını vurgulayarak, “Ben şimdiye dek hiçbir kongrede adayım demedim. Örgütler beni aday gösterdi. CHP’de bir kişi çıkıp ben aday olacağım diyemez. Onun için ne adayım ne aday değilim. Örgütlerimiz bana yeniden aday ol derse olur, olma derse olmayız bu kadar basit” diye konuştu.

İşte Isır'ın açıklamaları;

Mahalle delegesi seçimlerinde bazı haberler servis ediliyor. Bunun listesi kazandı bunun listesi kaybetti diye. Nedir Bu?

Mahalle delegesi seçimlerinde liste çıkarmak noktasında CHP İl Başkanlığı olarak müdahalemiz yoktur. CHP il başkanı olarak ben bir mahalle delegesi listesi hazırlamıyorum. Mesela bir mahallede 70 üye var, o 70 kişi bir araya geliyor ve kendi aralarında bir liste yapıyorlar. Seçilecek 7 ismi kendi aralarında belirliyorlar. Bu en doğal hakları zaten. Bu birilerinin empoze ettiği bir liste değil.

Peki nasıl oluyor bu süreç? Neden farklı isimlerin liste hazırladığı haberleri servis ediliyor?

Benim il başkanı olarak böyle bir liste hazırlamam söz konusu değil. Tüm üyeler benim kardeşim arkadaşım dostum. Mahalledeki delegeye bu bizim adamımızdır seçin diye bir kavramımız yoktur. Mahalle delegelerinin bir araya gelerek birlikte hareket etmesinden ibaret konu. Ancak bize burada üzüntü veren birilerinin kazandık birilerinin kazanamadık demesi.

Bu süreçte asla kazanan ve kaybeden yoktur. Çünkü bu süreçte kazanan CHP’dir. Hiçbir siyasi partide olmayan bir sistemimiz var. Bu mahallelerde seçilen delegeler kendi ilçelerinde il yönetimlerini ve il delegelerini seçecek. O il delegeleri ise İl Başkanını seçecek.

Çok demokratik bir süreçtir. Bundan dolayı biz kesinlikle Partide kavgaya izin vermiyoruz.

Vermeyeceğiz de. Maalesef basına bazı haberler servis ediliyor. Haberlerde birileri kazanıyor biri kaybediyor. Böyle bir şey yok. Yapılan haberlerle birileri kavgadan beslendiği için kavga çıkarmaya çalışıyorlar. Hiçbir üyemin birbirine kötü söz söylemesine izin vermeyiz. Tüzükte ne varsa işletiriz. Tüm üyelerden ricam. Parti içinde kavgadan beslenenlere ve ayrıştırıcı politikaya izin vermesinler.

İl Kongresine tek adayla gidilmesi konuşuldu bir dönem. Siz tek aday fikrine karşısınız sanırım?

CHP’de tek adaylık olmaz. Bu benim şahsi görüşüm. CHP’de herkes aday olmalıdır. Bu bir fikir mücadelesidir. Biz mesela bu kongrenin çarşaf liste olması gerektiği konusunda söz vermiştik daha önce Daha farklı sözlerimiz de vardı. 2017’de ben aday olurken bazı dostlar belediye başkanlığına milletvekilliğine aday olacağını söylemişti. Hayır, biz aday olmayacağız demiştik.

Üçüncü sözümüz ise Bir sonraki kongremizi Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapmaktı. İnşallah İl Başkanlığı kongremizi şubat ayında çarşaf liste ile Kapalı Spor Salonunda yapacağız. Kongrede blok lise isteyen olabilir. Ama biz çarşaf liste için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Çünkü çarşaf listede yönetimi örgüt yapacak.”

Geçtiğimiz yıllarda ilçe örgütleri size destek açıklamalarında bulunmuştu. Şimdi kaç ilçe örgütü sizi destekliyor?

Benim il başkanlığına ilk aday olduğum 2015 yılında da ve kazandığımız 2017 yılında da beraber hareket ettiğimiz ilçe başkanlarımız vardı. Ancak şu süreçte yeni seçimler öncesinde deklare etmemiz yanlış olur. Çünkü daha ilçe kongreleri olmadı.

Benim 1 ilçem var 11 ilçem var gibi ifadeler kullanmak yanlış olur ve bunlar ayrıştırıcı ifadelerdir. İl başkanlığının kongre süreci henüz başlamadı. İlçe örgütleri ile birlikte hareket etme süreci İlçe Kongrelerinin bittikten sonra olacak bir durumdur. O zaman oturup konuşulur zira CHP’de bir kişi kalkıp ben aday olacağım diyemez. Örgüt ne derse biz onu yaparız”

Son olarak Şubat ayında yeniden il başkanlığına aday olacak mısınız?

Ben şimdiye dek hiçbir kongrede adayım demedim. 2015 yılında da 2017 yılında da demedim. Örgütler beni aday gösterdi. Örgütlerimiz ilçe kongreleri sonrasında bana gelip yeniden aday ol derlerse onlara elbette uyarız. Ama örgütler bize çekil derse çekiliriz.

Ben tek başıma vereceğim bir karar değil. 2017’de 199 oy aldım. Bu örgütlerimizin şahsıma gösterdiği destek ile oldu. Üye bizi istemeli bizi örgüt istemeli. Örgüt sizi istemeden parti içinde hiçbir şey yapamazsınız. Yani İlçe kongreleri bittiği zaman adaylık konusunu oturup konuşuruz.

CHP’de bir kişi çıkıp ben aday olacağım diyemez. Onun için ne adayım ne aday değilim. Örgütlerimiz bana yeniden aday derse olur olma derse olmayız bu kadar basit. Bugüne kadar çok önemli isimler bu partide il başkanlığı yapıp partimize güç ve kuvvet verdiler. Bu koltuk kimsenin tapulu malı değil. Onun için de örgütlerimiz ne derse o”

Kaynak: Adayorum

13 Kasım 2019 Sakarya- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Hikmet Metin Çavdar - Aday çıkarmakta, liste çıkarmakta bir partide her üyenin en doğal hakkıdır..Bu il başkanı da olsa yöneticide liste çıkarabirler, bir adaya destek olabilirler. .Aslı kavgadan besleyenler gazetelere demeç verip, biz liste çıkarmıyoruz, tüm üyeleri bizim için eşittir diye edeceksin sonra üyeleri arayıp şu isme destek istiyorum telefon edeceksin. İşte partilerin itiraz ettikleri budur. CHP İl yöneticilerinin bir kısmı İl Başkanı bu dahil siyasette yeni oldukları için daha önce örgüt yönetimlerinde il kez çalıştıkları için CHP üyelerini saf, bir şeyden anlamaz sanıyorlar..İşte bu tartışmalar bu yüzden çıkıyor ve yazılıp çiziliyor..Son olarak buralara yorum yazan arkadaşlar lütfen kendi isimlerini kullansınlar..Kaçak köçek yorum yazmasınlar..Ip numaraları çıkıyor...

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 15 Kasım 10:43
05

doğukurt - @Hikmet Metin Çavdar 04 nolu yoruma cevabı: ÇAVDAR KÖKÜ ACIDIR, NE OLDU PAZAR GÜNÜ SADECE KARAMANI VERMİŞSİN...KOMİK ÇAVDARCI SENİİİİİ

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Kasım 05:02
03

Gücünü Göreceği̇z - BİZİM ÇALIŞMAMIZ YOK, TARAFSIZIZ DİYEN İL BAŞKANI KORUCUKTA ÜYELERİ ARIYOR EVİNİZE GELMEK İSTİYORUM DİYOR, OĞLU İYİ PARTİLİ SAPANCALI KADIN İL YÖNETİCİSİ VE SERDİVAN KADIN KOLLARI BAŞKANI KORUCUKTA ÜYE GEZİP OY İSTİYOR. BU ARADA ONLARIN İLÇELERİNDE DE SEÇİMLER DEVAM EDİYOR :)

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 14 Kasım 18:20
01

Metin - Sefa Polat hemen koşmuş yardımına. Eeee hem milletvekilliğinde hemde yerel seçimlerde yakın çalışmalarını unutmamış. Hatır bilirmiş kendisini tebrik ediyorum.

Üyeleri arayıp oy isteyecen, yanındaki partide müthiş tabanı olan dehalara liste yaptırıp, yapılan listedeki 7 kişiden ancak 3 ünün oyunu alabileceksin.

Seçildiğin kongrede çarşaf olmasın blok olsun diyen sen değilmişsin, dilekçeyi siz vermemişsiniz gibi seçilemeyeceğini anlayınca bari 1-2 yönetici girerse girer yönetime diye çarşafta çarşaf diyeceksin.

İlçe binası yerine yanlışlıkla ile gelenin eline oy pusulası tutuşturup dernekkırlı yancıyla ilçeye yollayacaksın biz de yiyecez bunları öyle mi?

ha bu arada 1 oy bile alsam adayım noktasından mahalle seçimleri ilerledikçe örgüt istemezse aday olmam noktasına gelmişsin bu senin için olumlu.

Birde sözün Atatürk kapalı spor salonu değildi ! Şehrin en büyük kapalı spor salonu demiştin. Oda Serdivan spor salonu. Milletvekili seçimlerinde aday olmak için yaptıklarını unutmadığımız gibi o sözünü de unutmadık.

Yanıtla . 8Beğen . 2Beğenme 13 Kasım 23:19
02

Sedat H. - @Metin 01 nolu yoruma cevabı: Metin bey sayın il başkanım öyle sözlermi verdi iyi inceleyin ayrıca erden bey yanlış yaptı hem liste çıkaracan hemde yazmış olduğun insan oy vermeyecek oyüzden yanlış oldu onu kabul edelim ayrıca tabii üyeleri arıyacağız bilgi vereceğiz bunda ne sıkıntı var diğerleri arayınca herşey normal bizler arayınca kötü

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 14 Kasım 12:15Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?