Ticaret Bakanlığı açıkladı... Sakarya'dan da firmalar var

Resmi Gazete de Ticaret Bakanlığı tarafından vergi, resim ve harç istisnası belgelerinin listesi,dahilde işleme izin belgelerinin listesi açıklandı. Listede Sakarya'dan da firmalar yer aldı.

Haber albümü için resme tıklayın

MEDYABAR.COM-

Ticaret Bakanlığı tarafından 1-31 Ekim tarihleri arasında düzenlenen vergi, resim ve harç istisnası belgelerinin listesi resmi gazetede yayımlandı.

Yayımlanan listede 79 firma yer alırken, listede Sakarya'dan da bir firma yer aldı.

Vergi, Resim, Harç İstisnası nedir?

İhracatı arttırmak, ihraç ürünlerine uluslararası piyasalarda rekabet gücü kazandırmak ve ihraç pazarlarını geliştirmek amacıyla ihracat, ihracat sayılan satış ve teslimler ile döviz kazandırıcı hizmet ve faaliyetlerde vergi, resim ve harç istisnasına ilişkin tedbirlerin düzenlenmesi ve yürütülmesine ilişkin sistemdir. Mezkur sistem kapsamında bahsi geçen istisnadan yararlanılabilmesi için Vergi Resim Harç İstisnası Belgesi düzenlenmekte veya ilgili tebliğinde belirlenen işlemlerle sınırlı olarak bu işlemler ve bu işlemler sebebiyle düzenlenen kağıtların ihracata ilişkin olduğunun tevsiki halinde belgesiz olarak yararlanılabilmektedir.

İzin belgesi verildi

Yine Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Ticaret Bakanlığı 1-31 Ekim tarihleri arasında düzenlenen dahilde işleme izin belgelerinin listesini açıkladı.

Bakanlığın açıkladığı listede 735 firmaya dahilde işleme izin belgesi verilirken, listede Sakarya'dan da bir firmada izin belgesi aldı.

15 Kasım 2019 Sakarya- Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.844 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?