Emeklilerden hükumete çağrı! "İntibak yapılsın"

Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkezi Sakarya Şubesi emekli aylıklarında eşitliğin sağlanması için intibak yapılması adına açıklamada bulundu.

Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkezi Sakarya Şubesi emeklilerin talebini dile getirmek adına açıklamada bulundu.

Emeklilerin öncelikli talebi olan Emekli aylıklarında eşitliğin sağlanması için intibak yapılması” ile ilgili verilen kanun tekliflerinin, bütün partilerin ortak önerisi olarak ele alınması gerektiğini savunan TÜED Sakarya Şube Başkanı Sinan Turan, “Bu konu, partiler üstü bir özellik taşıdığından, başta hükumetimiz olmak üzere, TBMM’de bütün partilerin desteğini bekliyoruz” dedi.
 
Emeklilerimizin haklarını korumak ve geliştirmek için görevli olduklarını belirten TÜED Sakarya Şube Başkanı Sinan Turan, “intibak” emeklilerinin özel bir talebi olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi, “Emekli olunan tarihe bakılmaksızın 2000 sonrasında emekli olanların prim kazançları ve prim ödeme gün sayıları aynı olanların aynı aylık almaları, sosyal güvenliğin bir eşitlik kuralıdır. Bu konu çözüme kavuşturularak, emekli aylıklarındaki adaletsizlikler giderilmelidir. Devlet, emeklilerimizin en büyük güvencesidir. Sosyal güvenlik sistemimizin farklı uygulamalarına son verilmelidir.Emekli, hayatını idame ettirecek bir gelire sahip olmalıdır. Ülkeyi yönetenler bu gerçeğe göre emeklilik sistemimizi iyileştirmeli ve 2000 sonrası emeklilerin intibakları yapılmalıdır.

15 Kasım 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?