Karasu Limanın'da gemi seferleri arttı

SASİAD Karasu Liman Müdürlüğünün daveti üzerine Başkan Ümit Karayaka, üye ve yönetim kurulu katılımıyla bir ziyarette bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Ümit Karayaka ve SASİAD üye iş adamları yetkililerle birlikte limanı gezerek işleyiş ve gelişmeler hakkında bilgi aldılar.  Karadeniz bölgesinde ticaretin gelişmesine katkı sağlayacak olan Karasu Limanı Sakarya’nın ekonomik hareketliliği içinde önemli yer tutuyor. 

Toplam alanı 250.000 m2 olan limanın Ro-Ro kapasitesi 110.000 adet. Genel kargo hizmetleri, Proje kargo hizmetleri, Pilotaj – Römorkaj hizmetleri, Ötv’siz akaryakıt istasyonu, Yolcu hizmetleri, Gümrük ve diğer hizmetler, CFS hizmetleri, atık alım hizmetlerinden oluşan liman hizmetleri veren Karasu limanı 7/24 CCTV kameralar aracılığıyla ve profesyonel güvenlik personeliyle korunuyor. Ayrıca limanın batı tarafında 200.000 m2 doğu tarafında 100.000 m2 alan üzerinde kurulması planlanan lojistik hizmetler merkezinde talebe bağlı olarak depolama, antrepo, aktarma ve nakliye hizmetleri verilecek.

Başkan Karayaka “ Karasu Limanının ulaşım rahatlığı, büyüklüğü ve gelişmişliği lojistik sektörünü kendine çekiyor. Zaten bu yüzden gemi seferlerinde artış olduğu bilgisini aldık. Sakarya ve Türkiye ekonomisine çok büyük katkıları olacağına inandığımız bu liman için biz de SASİAD olarak neler yapabiliriz, üyelerimizle nasıl karşılıklı iş birliği söz konusu olur bunları planlamayı hedefliyoruz. Bugün olduğu gibi zaman zaman diğer üyelerimizle de ziyaret ve tanışmalar sürecek ve Sakarya’nın diğer alanlarında olduğu gibi Karasu Limanı da ilgi odağımızda olmaya devam edecektir. Bizi buraya davet ederek  tüm limanı gezdiren, bilgilendirerek  konuk eden İşletme şefi sayın Gökçen Erdem bey’e gösterdiği ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz“ dedi.

15 Kasım 2019 Sakarya/ Karasu- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?