AGD İsrail'in Gazze'ye saldırılarını kınadı

AGD üyelerince İsrail'in Gazze'ye saldırıları protesto edildi, saldırılarda hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Haber albümü için resme tıklayın

 Adapazarı ilçesinde Ağa Camisi önünde toplanan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyesi bir grup, "Kudüs İslam'ındır, Müslümanlar birleşsin", "Kudüs coğrafi bir mesele değildir, imani bir meseledir" pankartları açtı.

Burada grup adına basın açıklaması yapan AGD Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik,

"Dünya farklı renklerden, ırklardan, kültürlerden, dillerden 7 milyar 800 milyon insana ev sahipliği yapıyor.Biz hiçbir rengin, ırkın ya da dilin diğerlerinden üstün olduğuna inanmıyoruz.Yine biz hiçbir topluluğu renginden, ırkından ya da dilinden ötürü de hor görmüyoruz.Hangi renkten, ırktan ya da dilden olursa olsun bütün insanların Hazreti Adem(as)’ın torunları olduğuna inanıyoruz.Yine biz,  Müslüman olsun ya da olmasın, tüm insanların bu dünyada daha kolay ve daha güzel bir yaşam sürme haklarının olduğuna inanıyoruz.

Bu yüzden de insanların en hayırlıları olarak da insanlara faydalı olanları kabul ediyoruz.Hiç kimse, renginden, ırkından ya da dilinden ötürü iyi ya da kötü bir insan değildir.  İnsanları iyi ya da kötü yapan tutum ve davranışlardır.Bir ırkın diğerlerinden üstün ve ayrıcalıklı olduğu tezi üzerine kurulan hiçbir ideoloji insanlığa saadet getiremez.Tüm insanlık için değil de sadece bir aile ya da bir kavim için yaşamı kolaylaştırmayı ve güzelleştirmeyi düşünenler geri kalan insanlar için dünyayı cehenneme çevirirler.İşte bir ailenin ya da bir ırkın çıkarlarını hak ve adaletin önüne geçiren sapkın ideolojilerin en belirgin örneği Siyonizm’dir.Ve işte İsrail, Siyonist düşüncenin eseri olan bir kötülük şebekesidir.Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası olmuştur.Siyonist çeteler, 1917’den bugüne, 100 yılı aşkın bir süredir Filistin topraklarını kan gölüne çevirmiştir.İsrail demek, soykırım demektir, katliam demektir, vahşet demektir, terör demektir, zulüm demektir.

İsrail demek, ifsat, bozgun ve fitne demektir.İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir.ABD güdümündeki bölge ülkelerinin ve hükümetlerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail’in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlamaktadır.Küstah ve şımarık İsrail, hafta içerisinde İslami Cihad Hareketi’nin komutanlarından Baha Ebu’l Ata’nın bulunduğu eve saldırı düzenlemiş, saldırı da Baha Ebu’l Ata ve eşi Esma Ebu’l Ata şehit olmuşlardır.Kendi yaptığı saldırının yine Filistinlileri tehdit olarak gören İsrail abluka altından tuttuğu Gazze’yi bombalamaya devam etmiş, 30 kadar kardeşimiz bu bombardımanla şehit edilmiştir.

200 yakın kardeşimiz de yaralanmıştır.Küstah ve şımarık İsrail bunu hep yapmaktadır.İslam ülkelerinin ABD’yle olan bağımlılık ilişkileri İsrail konusunda ciddi adımlar atılmasına engel olmaktadır.İsrail ne sivil toplum kuruluşların basın açıklamalarından, ne de hükümetlerin kınamalarından rahatsız olmaktadır.Müslüman halkın “Kahrolsun İsrail” demesi de İsrail’i kahretmemektedir.İsrail’in hamasete karşı bağışıklığı vardır.Yapılması gereken en başta, her platformda Filistin Halkına ve Filistin Mücadelesi’ne destek vermeye devam etmektir.İsrail ve Siyonizm karşıtı tüm hareketlerin daha etkin ve daha organize olması için çaba sarf etmeliyiz.Tüm İslam ülkelerindeki hükümetleri İsrail konusunda daha sahici adımlar atmaya davet ediyoruz.

Bu coğrafyaya huzur ve barışı getirecek adımlar, ABD ve İsrail ile bir ve beraber olmakta değil, İslam ülkeleri ve ezilen diğer ülkelerle hak ve adalet ekseninde birlikteliktedir. Yani İslam Birliğindedir…Allah şahittir ki biz Filistinli şehitler ve yaralılar için üzerimize düşen uyarı vazifesini yaptık.Dualarımız odur ki tüm Müslümanlar ve tüm ezilenler, zulüm ve işgallere karşı birlikte hareket edebilmeyi başarabilirler..Siyonist İsrail’in barbarlıklarına kimse dur diyemeyecekse, bizler birgün mutlaka bu vazifeyi yerine getireceğiz.Eyy İsrail! Bir gün akıttığın mazlumların kanında boğulacaksın… Sözünü dilimizle değil kalbimizle haykırıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

15 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Mitil/yatak Yorgan. - Boş verin bu isleri..bizin bu dunyada dostumuz yok.İSLAM ALEMİ bize düşman.abd.rusya arasinda kaldık.biz kendimize bakalım..ÖNCE VATAN..

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 15 Kasım 17:01Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?