Ara tatil programında neler var?

MEB tarafından düzenlenen programda 81 il için yapılacak aktiviteler listeleniyor. Peki, Sakarya ara tatil programında neler var? İşte yapılacak etkinler haberimizde...

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Bu yıl ilk kez 18-22 Kasım tarihleri arasında uygulanan 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk ara tatilinde öğrencilere yönelik etkinlik önerilerinin yer aldığı aratatil.meb.gov.tr [http://aratatil.meb.gov.tr] sitesi kullanıma açıldı.

81 ilde olduğu gibi Sakaryada da ara tatilde öğrencilere yönelik çok sayıda etkinlik planlandığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş öğrencilerimizin aileleriyle birlikte okul dışında sanat spor bilim kültür gezi vb. birçok alanda sosyal etkinliklere katılabileceklerini ifade etti.

Ara tatil etkinliklerinin ilkokul ortaokul ve lise düzeyinde ayrı ayrı hazırlandığını ifade eden Durmuş öğrencilerimizin ve velilerimizin etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgiye aratatil.meb.gov.tr [http://aratatil.meb.gov.tr] sitesindeki Türkiye haritası üzerinde Sakarya ilini seçerek ulaşabileceklerini belirtti.

Ara tatilin okula kısa bir mola olduğunu hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırladıkları etkinlik takviminde öğrencilerimizin aileleriyle birlikte zaman geçirebilecekleri çok sayıda etkinlik bulunduğunu kaydetti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ara tatil etkinlik takviminde anne ve babaların çocuklarıyla daha nitelikli vakit geçirmelerini sağlamaya yönelik gezi sağlık doğa ve çevre bilgi ve teknoloji iletişim okuryazarlık sanatsal faaliyetler sportif faaliyetler araştırma ve gözlem oyun oynama ve bulmaca çözme sosyal sorumluluk günlük yaşam becerileri el sanatları bilim yardımlaşma kariyer planlama ve aile günü olmak üzere 18 ana başlık altında etkinlikler yer alıyor.

17 Kasım 2019 - Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.239 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?