O ilçede RES çalışmaları başladı...6 adet yapılacak

Geyve İlçesinde yenilenebilir enerji kaynaklarının çoğaltılması çalışmaları aralıksız devam etmekte.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Geyve İlçesi Kamışlı Mahallesi yakınlarında kurulmakta olan RES ( Rüzgar Enerji Santralleri) yükselmeye başladı.
Özel bir firma tarafından  yapılmakta olan RES'lerin Geyve sınırları içinde 6 adet olacağı öğrenildi. Yapımı tamamlanan  bir adet RES’ in yüksekliği 85 m. bir kanadının uzunluğu 65 m. civarında.

RES'ler tamamlandığında Karapürçek İlçesi sınırına kadar 16 adet olacağı öğrenildi.

İnşaat sahalarına taşımaların kolaylıkla yapılabilmesi için yapım sahaları D-650 karayoluna 20 m. genişlikte bir yolla bağlandı.

Rüzgar Enerji Santralleri nedir?

Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen enerji Türkiye’nin ihtiyacına önemli ölçüde katkı sağlamaya devam etmektedir. Bunlardan biri olan Rüzgar Enerji Santralleri (RES) yatırım maliyeti yüksek olmasına rağmen devamlılık ve işletme giderleri açısından diğerlerine oranda daha avantajlıdır. RES ’ler geniş bir coğrafyaya yayılan yapısıyla çevre koşullarını maksimum seviyede kullanmaktadır. RES ’ler sınırlı imkanlarla üretim yapan diğer santrallere göre bu sayesinde genişlemeye en müsait üretim santralleridir. RES ‘lerde rüzgar gülü tarlası görünümünde bir yapı vardır.

Kaynak: Geyvemedya.com

19 Kasım 2019 Sakarya/ Geyve- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.239 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.




Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?