Erdoğan ve Kılıçdaroğlu tank palet üzerinden atıştı

Tank Palet Fabrikasını gündeminden düşürmeyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na bu gün cevap veren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yeniden cevap verdi. Bu gün Ankara'da gündem Tank Palet üzerinden bir anda ısındı.

Hakan Turhan
Hakan Turhan Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " Sakarya'daki tank-palet fabrikası satıldı" iddiasını sık sık gündeme getiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu için MYK'da talimat verdiğini belirterek "Anaokulu öğrencisine anlatır gibi tane tane yeniden izah edecekler" diye konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik sert ifadeler kullanan Erdoğan, konuşmasında "Bu adamın nasıl bir yalancı olduğunu bugün bir kez daha anlatıyorum" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddiasına verdiği yanıt şöyle:

"Bu konuyu defalarca izah ettik"

"Sakarya'daki tank palet fabrikası… Bu konuyu defalarca izah ettik. Bilgileri belgeleri kamuoyu ile paylaştık. Bu adamın nasıl bir yalancı olduğunu bugün bir kez daha anlatıyorum. Fabrikanın mülkiyetinin devlette olduğunu sadece işletme hakkının belli bir süre ile Katar ve Türk işbirliğinden oluşan BMC'ye devredildiği yapılacak yatırımlarla fabrikanın daha etkin ve verimli şekilde çalışacağı tekrar tekrar anlatıldı.

"Yalanlarını tekrarlamakta ısrar ediyor"

Bu süreçte de 50 milyon dolarlık yeni bir yatırımla da buranın çok daha işlevsel bir hale geleceği de bu anlaşmanın kayıtları arasında vardır.

Tabi fabrikanın Katar ordusuna satıldığı yalanlarını tekrarlamakta ısrar ediyor.


Yalanın sonu yok ki… Ama yalancının mumu da malum yatsıya kadar yanıyor.

"MYK'da arkadaşlarımıza talimatı verdim"

Onun için dün MYK'da arkadaşlarımıza şu talimatı verdim. Bu konuyu sayın genel başkana ilkokul bile değil ana okulu öğrencisine anlatır gibi tane tane yeniden izah edecekler. Ta ki anlayana kadar bu izahı sürdüreceğiz. Hatta görüntülü olarak görüntüsüz anlamayabilir."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cevap gecikmedi, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tank-palet fabrikası ile ilgili sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Türk-Katar ortaklığına devretmişler tank palet fabrikasını, kaça devrettin? Neden gizli kararname çıkarıyorsun?" sorusunu yöneltti.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a tank-palet fabrikası yanıtı

"Neden gizli kararname çıkarıyorsun?"

-Birileri bir şeyler almış. Birileri yurt dışındaki bankalarına para yatırmış, kesin. Kesin olmazsa benim mal varlığımı araştırmazsan namertsin diyebiliyor musun? Diyemiyorsun!. Türk-Katar ortaklığına devretmişler tank palet fabrikasını, kaça devrettin? Neden gizli kararname çıkarıyorsun? Sen kararnameyi gizliyorsun, demek ki bu milletten bir şeyi gizliyorsun. Özellikle benim öğrenmemi istemiyorsun. Senin boyun buna yetmez, ben her şeyi öğrenirim. Bunu soracağım da daha bir protokol var. O protokolü de gizliyorlar. Tank palet dolayısıyla gizlediğin protokolü açıklayacak mısın? Bu beyler çalıştıracaklar, asker bizim, tezgâhlar, fabrika bizim, orada mal üretilecek, bana satacaklar.

"Hangi gerekçeyle ihaleyi yapmadın?"

Ben üretiyorum zaten, neden bana satıyorsun? Ben bunu soruyorum zaten. Efendim 'Kılıçdaroğlu bilmez, biz onu işletmesi için devrettik.' Kaça devrettik kardeşim? Hangi gerekçeyle ihaleyi yapmadın? Sana bu yetkiyi kim verdi? Bu soruların tamamı havada. Onlar sanıyorlar ki biz bunları söyleyince Kılıçdaroğlu geri adım atacak! Ne Kılıçdaroğlu, ne CHP ne de 82 milyon geri adım atmayacak. Bunlar aynı zamanda Türkiye'de adaletsizliğin boyutunu gösteriyor. Devletin malının nasıl birilerine peşkeş çekildiğini gösteriyor.

Kendisine şu soruyu da sordum; bana bir tane ülke gösterin kendi silah fabrikasını yabancı bir ülkeye kiralasın?
Var mı böyle bir örnek? Yok. Peki sen neden kiralıyorsun? Üstelik bedavaya!

19 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset --- Okunma

Muhabir Hakan Turhan

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Mevda - şu işkur 35 yaş şartı darbeleri nide anlat millete reis HANİ BİR DAHA BU AZİZ MİLLETE DARBE YAPILMIYACAKTI .. İŞKUR MİLLETE 35 YAŞ ŞARTI KOYUP İŞ BULMA HÜVVİYETİNİ DARBELİYOR ..İŞÇİ SENDİKALARI 3 MAYMUNU OYNUYOR ..40 LI YAŞLARDA EMEKLİ OLUNMAZ LAKİN 35 ÜSTÜNE İŞ VERMİYOR İŞKUR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Kasım 09:34
01

Kapitalist Düzen - Türk Telekom, Telsim, Turkcell, Petkim, Tüpraş, Tekel, Seka, Elektrik Dağıtım Şirketleri, Eti Maden, Çaykur ve daha bir çoğu. Bu ülkenin can damarları. Topla, tüfekle ele geçiremedikleri güzel memleketimin değerlerini parayla satın alarak ele geçirmeye çalışıyorlar. Ulaşım,telekomünikasyon, askeri gibi stratejik fabrikaları özelleştirme (Kendi deyimleriyle kiralama. Kira bedeli? Cevap yok.) adı altında elden çıkarttılar. Bizim ülkemizde ürettiklerini bize geri satacaklar. Bizim ödediğimiz vergilerle hava atacaklar. (Örnek; Şehir Hastaneleri) Lafa geldi mi adam gibi muhalefet yok. Sizin kendinize, vatanınıza, atalarınıza saygınız yok, muhalefet olsa ne olur, olmasa ne olur.

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 19 Kasım 17:28
03

Şinasi - @Kapitalist Düzen 01 nolu yoruma cevabı: Adamlar aleni lüpletiyor, benim saf halkım din iman adına destekliyor. Kral çıplak diyorsun, dayak yiyorsun. Umutla sabırla halkımın uyanmasını bekliyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Kasım 09:19
02

Şeker - @Kapitalist Düzen 01 nolu yoruma cevabı: Cümlenin sonu herşeyi net bir şekilde anlattı. Ülke vatan haini ile dolu... Kimse birşey anlamaz kimseye birşey anlatamazsın.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 19 Kasım 21:17Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?