AK Parti’den kanun teklifi: Kumar oynayana 1000 lira ceza verilsin

AK Parti, ‘Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini’ Meclis Başkanlığına sundu.

AK Parti,  kumar oynayanlara verilecek idari para cezasının bin Türk Lirasına yükseltilmesini de öngören  Torba Kanun Teklifini Meclis Başkanlığı’na sundu. Kumarla mücadele etkinliğinin artırılmasını  amaçlayan teklif, kumar oynayanlara verilecek idari para cezasının bin Türk Lirasına yükseltilmesini öngörüyor.

Teklife göre; ikinci Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinde zorunlu en az bekleme süresi 2 yıla yükseltilecek.

Mülki idare amiri değerlendirme raporuna göre üst üste iki yıl yetersiz bulunan birinci sınıfa ayrılmış mülki idare amiri, başka bir değerlendirme amirinin emrine atanacak.

Rütbelere terfi ettirilecek personelin kurullarda görüşülmesi kıdem sırasına göre, rütbelere terfiler ise liyakate göre yapılacak.

İhtiyaç hâlinde meslekte fiilen iki yılını dolduran lisans mezunu polis memurları arasında yapılacak yazılı ve sözlü sınavda başarılı olanlardan, Polis Akademisi Başkanlığınca düzenlenecek ilk derece amirlik eğitimini başarıyla bitirenler Komiser Yardımcılığı rütbesine atanacak.

Komiser yardımcılığı sınavlarına müracaat için polis memuru, başpolis ve kıdemli başpolislerde aranan yaş şartının kaldırılması öngörülüyor.

Emniyet Teşkilatı personelinden,

Ülkenin güvenlik ve esenliği, Devletin çıkarları ve kişilerin can, ırz ve mallarını korumada yüksek hizmetleri görülenler,

Eğitimde, atışta, sporda, idari ve lojistik faaliyetlerde üstün başarı sağlayanlar,

 Yeni projeler ortaya koyarak mevcut usullerde olumlu yenilikler getirenler veya yeni buluşlar yapanlar,

Emniyet Genel Müdürlüğü nam ve hesabına Polis Akademisi Başkanlığı ve bağlı eğitim kurumlarında verilen her türlü eğitimler ile altı ay ve daha uzun süreli eğitim veya kursları derecelerle bitirenler,

para mükafatı, takdirname, başarı belgesi, üstün başarı belgesi veya şerit rozet ödülleri ile taltif olunabilecek.

Kendisine tevdi edilen görevleri fiilen hayatını hiçe sayarak üstün bir cesaret, feragat ve kahramanlıkla yerine getirdiği tespit edilen personele, İçişleri Bakanı tarafından Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası verilebilecek.

TBMM MECLİSİ BAŞKANLIK DİVANINCA ÇIKARILAN YÖNETMELİKLE BELİRLENECEK

Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyelerinin Ödenek, Yolluk ve Emekliliklerine Dair Kanunun 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanınca çıkarılan yönetmelikle belirlenecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, bu üyeliği sona erenler ve 24/6/2018 tarihinden önce dışarıdan atandığı bakanlık görevi sona erenlerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, sürücü belgesi, diplomatik pasaport ve ateşli silah ruhsatı gibi resmi belgeleri alma ve yenileme işlemleri ilgilinin yerleşim yerinin bulunduğu ilde veya Ankara’da yapılabilecek.

Valilerin, Cumhurbaşkanı karârıyla atanan kaymakamlar, ilde, merkez ilçede, bölge düzeyinde teşkilatlanan kurum ve kuruluşlarda görev yapan memurlar ve diğer kamu görevlileri hakkında soruşturma izni verme yetkisine dair husus düzenleniyor.

KUMAR OYNAYANLARA VERİLECEK İDARİ PARA CEZA

Teklif ile kumar oynayanlara verilecek idari para cezasının bin Türk Lirasına yükseltilmesi, Cumhurbaşkanınca belirlenen ihracat tutarını sağlayan ihracatçılara sağlanan iki yıl süreli hususi damgalı pasaport hakkının süresinin dört yıla çıkarılması öngörülüyor.

Soyadı Kanununun 3’üncü maddesine aykırı soyadları ile yazım ve imla hatası veya düzeltme işareti kullanılmamasından kaynaklanan anlam değişiklikleri bulunan, genel ahlaka uygun olmayan, toplum tarafından gülünç karşılandığı değerlendirilen ad ve soyad değişikliğiyle ilgili iş ve işlemlerin üç yıllık süreyle il ve ilçe idare kurullarınca yürütülebilmesi düzenleniyor.

Medyafaresi.com - Ankara

19 Kasım 2019 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.239 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

MEVLÜT ALİŞAN - YAPMAYIN KARDEŞLER KUMARIN HARAM OLDUĞUNU BİLMİYORMUYUZ. YASAKLAMAK İÇİN KANUN NE GEREK VAR MI VEKİLLERİ BU İŞ İÇİN GÖNDERDİK. ALLAHINI BİLEN YASAK OLDUĞUNU BİLEN EY MÜSLÜMAN KARDEŞİM ÜLKEMİZ NE DURUMLARA DÜŞTÜ. KISA YOLDAN ZENGİN OLMAK BU 3 T LER TELEVİZYON TELEFON TABLET İLLETİ BİZLERİ NE HALE GETİRDİ KALKINMAK İÇİN İLERİ MEDENİYET SEVİYESİNE ÇIKMAK İÇİN PLAN PROJE YAPACAK VEKİLLERİMİZ.NELER LE UĞRAŞTIRIYORUZ. YÜCE TÜRK MİLLETİN İRFANINA ARZ EDERİM.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Kasım 20:33
02

No Name - 26. Dönem Muğla Milletvekili Nihat Öztürk'ün bir kumarhanede oyun oynarken

görüntülendiğini biliyormuydunuz ?????????

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 21 Kasım 13:05
01

Mücahit - sayısal loto,on numara,şans topu,milli piyango,at yarışları KUMAR değil mi...

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 20 Kasım 10:35Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?