TÜVASAŞ'a Bakanlıktan destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından TÜVASAŞ'a Ar-Ge merkezi belgesi,  7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri  Bakan Mustafa Varank tarafından verildi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, " Bu belge ile TÜVASAŞ; Ar-Ge, yenilik ve tasarım yoluyla ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşmasına,  teknolojik bilgi üretmesine, üründe ve üretim süreçlerinde yenilik yapmasına, ürün kalitesi ve standardının yükseltmesine, verimliliğini artırmasına, üretim maliyetlerinin düşürülmesine, teknolojik bilginin ticarileştirilmesine, rekabet öncesi işbirliklerinin geliştirilmesine, teknoloji yoğun üretim, girişimcilik ve bu alanlara yönelik yatırımlar ile Ar-Ge niteliğinde yenilik ve yerlilik çerçevesinde düşünebilen personel ve nitelikli işgücü istihdamının artırılmasını destekleyerek rekabetçi teşvik gücüne sahip olacaktır" denildi.

    TÜVASAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan Kocaarslan TÜVASAŞ'ın sektörünün Ar-Ge üssü olacağını belirterek bu sürecin yönetiminde büyük rolü olan TÜVASAŞ Yeni Projeler Birimine teşekkür etti.

20 Kasım 2019 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.984.041 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Vedat - birde denetleseniz şu vagon fabrikası nı çalışan yok allah rızası için adam saat başı çay molası o koltuklar çürümüş otura otura inanmayan bir ziyaret etsin bir gezsin sonra hak verir bu yoruma

Yanıtla . 2Beğen . 5Beğenme 20 Kasım 18:34
01

MUSTİ - İŞÇİ ALIN İŞÇİİİİİİİİİ EYYYYYYYYYY VAGON KOLTUK BAŞKANLARI BOŞŞŞ YAPMAYIN SAKARYA YA 15 YILDIR İŞÇİ ALIMI YOKKKKKK ?????

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 20 Kasım 17:00Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?