Toka, "Türkiye'nin gündemi memurlar olmalı"

Türk Büro Sen Sakarya Şube Başkanı Kenan Toka,Türkiye Kamu Sen'den 3600 Ek Gösterge 4/B sözleşmleri memur yardımcı hizmetler sınıfı toplu sözleşme ve zam açıklamasında bulundu.

Türk Büro Sen Sakarya Şube Başkanı Kenan Toka yaptığı açıklamada, Türkiye'de gündemin memurlar olması gerektiğini söylerke, bu durumun tam tersi yaşandığını belirtti, 3600 ek göstergesinin netliğe kavuşturulması gerektiğinin altını çizdi. 

Toka, " İşi gücü şov yapmak olan konfederasyon, iki yılda bir kez ayağımıza gelen bu fırsatı da tepti. Zaten hizmet kolları taleplerinin de bir arada olması, toplu pazarlıkların içinden çıkılamaz bir hal almasına ve karmaşaya yol açıyor. Yetkili konfederasyonun basiretsiz, korkak ve iş bilmez hali, Kanunun aksaklıklarıyla birleşince bundan önce olduğu gibi beşinci toplu sözleşme dönemi de büyük bir fiyasko oldu. Milyonların umutları, 2021 yılına ertelendi" dedi.

3600 ek gösterge Sözleşmeli Personele Kadro, GYS ve Hizmet Sınıfı hakkında açıklamada bulunan  Toka, “Bu sözün üzerinden bir yılı aşan süre geçti. Ancak hala bir adım atılmadı. Tabi sadece 4 meslek grubunun değil, tüm kamu çalışanlarının ek göstergeleri güncellenmelidir. Hatta ek göstergeden yararlanamayan yardımcı hizmet sınıfına da ek gösterge verilmelidir. Bu minvalde Türkiye Kamu-Sen bir kanun önergesini TBMM’ye ulaştırmış durumdadır. Beklentimiz bu tasarıya bütün partilerin sahip çıkmasıdır. Birçok kamu çalışanını emekli olmak için ek gösterge düzenlemesinin hayata geçirilmesini beklemektedir. Geçtiğimiz günlerde pazarlığı yapılan mali ve özlük hakları konularında Toplu Sözleşmede Hizmet alanlarına göre değerlendirilmesini isteyen Sendikamız Türkiye Kamu-Sen'in teklifini reddeden yetkili sendika bu teklifin kamu çalışanlarının talebi olduğunu görmezden gelmiştir.Sendikamız Hizmet kolu bakımından bağlı olan Adalet Bakanlığı Maliye Bakanlığı İç İşleri, Spor Bakanlığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Askeri Ve Emniyet teşkilatlarında Çalışan sivil Memurlar Kadro beklemekte, ünvan değişikliği, GYS, Mali hak ve özgürlük istemektedir. 2020 Yılı bütçesine mali bir yük getirmeyecek olan talebimiz dahilinde kamu çalışanları eşitlik istemektedir" ifadelerini kullandı.

20 Kasım 2019 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?