SAÜ Vakfı'nda öğretmenler de kitap okuyor

Saü Vakfı Anadolu Lisesinde bu yıl uygulanmaya başlanan öğretmenliğe bakışın zengin ve donanımlı olmasını amaç edinen “Ben öğretmenim, kitap benim” programı yol revan oldu.

Program kapsamında öğretmenler yıl içinde eğitimle ilgili bir kitap, serbest konuda bir film ve tahlilinin yazarıyla yapılacağı bir kitap ve de seçilmiş metinlerden oluşan bir kitapçıkla birlikte kendi alanlarındambranşa özgü bir kitap okuyacaklar.

İlk oturumda Ken Robinson’un “Yaratıcı Öğrenciler” kitabı okul müdürü Mehmet Yüzücü’nün moderatörlüğünde öğretmenlerce konuşuldu, tartışıldı tahlil edildi.

Günümüz eğitimine farklı kapılar açan kitap, öğretmenler tarafından enine boyuna masaya yatırılarak eğitim sorunlarına çözüm önerileri şeklinde dolu ve zengin bir beyin fırtınasıyla birlikte program nihayete erdi.

21 Kasım 2019 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?