Fabrika işçilerine dünya koah gününde seminer

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Hendek'te bulunan bir Kahya Kauçuk fabrikasında çalışan işçilere yönelik “KOAH , tütün  ve tütün mamullerinin  zararları” konulu eğitim verildi.

Kadir Kazın
Kadir Kazın Tüm Haberleri

Seminere Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Burcu Başaran Güngör, Fabrika sahibi Metin Kahya ve fabrika çalışanları katılım sağladılar. Özellikle Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı (KOAH)  ile tütün mamulleri arasındaki ilişkiyi vurgulayarak Hendek Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde bulunan “Sigara Bırakma Polikliniği” ne işçiler davet edildi.

İlçe Sağlık Müdürlüğünden Uz. Hemşire Deniz De Asis özellikle ülkemizde ve dünyada KOAH’a bağlı ölümlerin üç kat arttığını ifade eden bir sunum gerçekleştirdi. İşyerlerinde toksik kimyasallara, partiküllere,  kirli havaya maruz kalan işçilerde KOAH gelişme riskinin fazla olduğunu ifade eden Asis, ülkemizde ve dünyada  çalışanların  gelişen endüstriyle birlikte bedensel ve ruhsal sağlığını tehdit eden faktörleri azaltmanın önemli olduğunu ve sağlıkla verimlilik ilişkisinin öneminden bahsetti.

İlçe Sağlık Müdürlüğü bölgesel ve solunumsal hastalık yükünü azaltmak için özellikle çalışanların ve işçilerin eğitimlerini destekleyerek toplumun sağlığını koruyucu çalışmalarına devam ediyor.

21 Kasım 2019 Sakarya/ Hendek- Sağlık --- Okunma

Muhabir Kadir Kazın

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?