24 Kasım Öğretmenler günü kutlama mesajları

24 Kasım Öğretmenler Günü ile alakalı ilimizin protokol üyeleri bir mesaj yayınladılar. İşte o mesajlar....

Vali Ahmet Hamdi NAYİR'in Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesi sebebiyle Atatürk'ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılından beri her yıl 24 Kasım’da Öğretmenler Gününü kutluyoruz. İşte bu özel gün tüm öğretmenlerimize armağan edilmiştir. Öğretmenler fedakârlık isteyen, kutsal ve saygın mesleğin temsilcileri aynı zamanda geleceğin mimarlarıdır. Öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır. Büyük Önder Atatürk “Milletleri Kurtaranlar; Yalnız Ve Ancak Öğretmenlerdir. Öğretmenden, Eğiticiden Yoksun Bir Millet; Henüz Millet Adını Almak Kabiliyetini Kazanmamıştır.” diyerek öğretmenlik mesleğinin önemini oraya koymuştur.

Bizlerden geleceği devralacak yavrularımızı sevgiyle, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, görevlerin en soylusunu icra ederler.

Kıymetli öğretmenlerimiz;

Yurdumuzun bütün çiçekleri sizlerin eseri olmakla birlikte, aklı hür, vicdanı hür, çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde sizlerin emekleri yadsınamaz. Bundan dolayı hür düşünebilen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, güven sahibi, karakterli, ahlaklı, bilgili, ülkesine ve milletine bağlı, problem çözme yeteneği gelişmiş, çok okuyan ve sorgulayan, bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden ve bundan da öte bilim ve teknolojide üretebilen bireylerin yetişmeleri sizler sayesindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, hizmetlerin en kutsalını seçen tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü en içten duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

SATSO Başkanı Akgün Altığ'un 24 Kasım öğretmenler günü mesajı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Dünyanın en kutsal vazifelerinden birini yapan tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ açıklamasında, “Dünyanın en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Sorumluluğu diğer mesleklerle kıyaslanamayan, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkmasını, donanımlı bir neslin oluşmasının temeli olan öğretmenlerimize, gösterdikleri fedakârlıklar için şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Öğretmenler; yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’ sözlerini hatırlatan Başkan Altuğ, “Öğretmenlerimiz, geleceğimiz olan gençlerimizi yetiştiren ve onların bilinçle şekillendirilmesine yön veren kutsal bir meslek grubunun mensuplarıdır. Çocuk ve gençlerimizin yaşamlarını yön vermek gibi yüce bir görevi yerine getirmekte olan değerli öğretmenlerimizin saygınlığı, toplumdaki yeri, rolü ve önemini tartışılmazdır.

Öğretmenlerimizin çocuklarımızı yetiştirmek için verdikleri emeği büyük bir takdirle karşılarken; onların bu gayretlerine ailelerin daha fazla destek olmalarını temenni ediyorum. Eğitim; aile ve öğretmenin güç birliği ile yürütülürse daha kaliteli ve sürdürülebilir olacaktır, kanaatindeyim. Ufku açık öğretmenlerimizin yetiştirdiği nesillerle ülkemiz, güçlenerek ilerlemeye devam edecektir.  

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, öğretmenlik mesleğini hakkıyla yapan, ideallerini ve hayallerini daima taze tutan tüm değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar ve görevlerinde başarılar dilerim.” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol'un 24 Kasım öğretmenler günü mesajı

AK Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle anlamlı bir mesaj yayımladı.

Öğretmenlerin, nesilleri en ideal şekilde eğitme-geleceği inşa etme gibi son derece kutsal bir vazifeyi ifa ettiklerinin altını çizen Başkan Fatma Varol;‘’Ülkemizin; güçlü, saygın ve gündem belirleyen devletlerden biri haline gelmesindeki en önemli pay sahiplerinden biri, hiç şüphesiz fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimizdir.’’ dedi.

Yurdumuzun dört bir yanında, kimi zaman en zor şartlarda ve yüksünmeden gösterdikleri özveriyle görevlerini yerine getiren öğretmenlerin, her türlü övgüye ve takdire layık olduklarına da dikkat çeken Başkan Varol:‘’Öğretmenlerimizin, gönlümüzde her daim müstesna bir yeri vardır. Onlara milletçe ne kadar şükran ve minnet duysak azdır. Bilhassa bizim kültür ve medeniyetimizde öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar aziz ve muteberdir. Zira bizler, ilim-irfan sahibi olan ve bir harf dahi öğreten kimselerin karşısında hürmeti şiar edinmiş bir ecdadın torunlarıyız. Hükumetlerimiz, son 17 yıldır eğitime çok özel bir önem vererek; Cumhuriyet tarihinin en köklü ve en kapsamlı eğitim yatırımlarını gerçekleştirmiş, 2005 yılından itibaren de bütçede en çok payı eğitime ayırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, 2023 hedeflerine ve 2053-2071 vizyonlarına öğretmenlerimizin yüksek katkıları ile yetiştirdikleri nesillerin sayesinde ulaşacağına olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açılışının ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verilişinin 91.yıldönümü olan bu anlamlı günde; başta yetişmemde emekleri bulunan sevgili öğretmenlerim olmak üzere, kutlu görevlerini aşkla ve şevkle yerine getiren eli öpülesi öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten tebrik ediyorum. Ahirete irtihal etmiş olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hayatlarını sürdürenlere de sağlıklı ve uzun ömürler temenni ediyor, bu vesileyle tüm eğitim camiamıza selam ve sevgilerimi sunuyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Şuurlu Öğretmenler Derneği Sakarya Şube Başkanı Fatih Cingöz'ün 24 Kasım öğretmenler günü mesajı   

Öncelikle çalışan ve emekli olmuş olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum ve saygı ile selamlıyorum. Ahirete intikal etmiş olan öğretmenlerimize de Yüce Mevla’dan rahmet diliyorum.

Öğretmenler eğitimin temel bireyidir. Eğitim bir toplumun geleceğini inşa etme sanatıdır. Bir milletin gençlerini yetiştirmek ve geleceğine yön verme işlemidir. Bu işlemde işin temeli öğretmenlerdir. Öğretmenler eğitimin temel direğidir. O zaman öğretmenlerin eğitimdeki yerini önemsemek mecburiyetindeyiz. Geleceğimiz önemsiyorsak öğretmenlerin yetiştirilmesini ve özlük haklarını da önemsememiz gerekir.

Bugün maalesef eğitimin bütün yükünü öğretmenler çekmektedir. Oysa eğitimin tüm sorunlarını öğretmen üzerine yüklemek öğretmene haksızlık yapmaktır. Çünkü eğitim sadece öğretmenin düzelmesi ile düzeltilecek bir olgu değildir. Eğitimin yönü, eğitim sistemi, eğitim sisteminde etkili olan fikirler, yol haritası, müfredatlar, kitaplar aile, toplum, eğitimi yöneten Milli Eğitim Bakanlığı ve öğretmenler bunların hepsi eğitimin bileşenleridir. Öğretmenler bunların sadece bir kısmıdır, ya da bir maddesini teşkil eder. Bu yüzden biz eğer eğitimi önemsiyorsak önce eğitim sistemini eğitimin yönünü iyi tespit etmemiz gerekiyor. Sağlam bir temele oturmuş bir eğitim sistemimiz olması gerekir ki, eğitim sağlam olsun, ileriye doğru istikrarlı bir şekilde gidebilsin.

Bunların hepsini yaptıktan sonra iyi yetişmiş öğretmenler olması gerekir yani, öğretmenlerin liseden itibaren seçilerek lisede ve eğitim fakültesinde iyi yetiştirilmiş olması gerekir. Eğitim ancak iyi yetiştirilmiş öğretmenler eliyle zirveye ulaşabilir. Fakat bugün baktığımız zaman öğretmenlerin dertleri büyük. Öğretmen kesimi en başta itibarsızlaştırılmış bir kesim haline gelmiştir. Öğretmen maalesef velinin gözünde, öğrencinin önünde itibarını kaybetmiş bir vaziyettedir

Bugün öğretmenlerin itibarının yeniden kazandırılması gerekir. Geçmişte olduğu gibi bunun yanında öğretmenlerin eğitimin bütün yükünü çekemeyeceğini öncelikle bakanlığın kabul etmesi lazımdır. Öğretmenler eğitimin bileşenleri içinde bir grup olduğunu kabul edip yükün tamamını öğretmenin sırtına yıkmadan, öğretmenlerin burada bir parça olduğunu, bir bölüm olduğunu görerek ona göre öğretmenin yükünü azaltmak gerekir. Bunun yanında öğretmenler bugün sınıfta derse girdiği zaman özlük hakları ile ilgili, geçimle ilgili kafasında bir sorun olmadan ders işleyebilmelidir. Yani öğretmenlerin özlük hakları çözülmüş, geçim derdi halledilmiş olması gerekir. İşte o zaman öğretmenler sınıfta hakkıyla derslerini anlatabilecekler, öğrencinin karşısında güçlü bir şekilde varlığını hissettirebileceklerdir. Bunu yaparken 24 Haziran seçimlerinden önce verilen 3600 ek gösterge vaadinin öğretmenlere mutlaka verilmesi gerekir.

Öğretmenlerimiz ekonomik sorunlardan mutlak kurtarılması gerektiğini düşünüyoruz. Buna öncelik verilmelidir. Çünkü öğretmensiz eğitim mümkün değildir. Bütün eğitimci kardeşlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum. Saylılar sunuyorum.

TÜMSİAD Başkanı Yener'in 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Şaban Yener, 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne ilişkin yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Yener, mesajında şu ifadelere yer verdi.

Bir toplumu zilletten refaha, cahillikten aydınlığa, fakirlikten bolluğa çıkaracak en önemli unsurların başında eğitimciler gelmektedir. Öğretmen, insanı topluma ve geleceğe hazırlayan en önemli eğiticidir. O eğitimcilerdir ki, insanların hem maddi hem de manevi yönlerinin gelişmesi için var güçleri ile çalışırlar. Onlar, iç dünyamızın mimarı, eğitim davasının en önemli unsuru, eserlerine paha biçilemeyen sanatkârlardır. Yöneticiler, sanatçılar, fikir ve düşünce dâhileri, ilim adamları ilk defa onun elinde yoğrulur. 

Toplumun, insanın ve eğitimin hamurunda onun eli vardır. O, her türlü erdemin taşıyıcısıdır.

Değerli öğretmenlerimize her açıdan büyük görevler düşmektedir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından izleyen, bunun da ötesinde bilim ve teknolojiyi üretebilen bireyler olarak yetiştirecek olan onlardır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin bugüne gelmesinde çok önemli hizmetleri olan, geleceği inşa etme yönünde önemli rol üstlenen öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü" nü yürekten kutluyor, şükranlarımı sunuyorum.

Baro Başkanı Abdullah Burak’tan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı

 “Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Toplumların bilgili ve kültürlü nesiller olarak yetişmesinde öğretmenlerimiz,  geleceğimizin en büyük güvencesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözünde belirttiği gibi; çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz ülkemizin her noktasında, her kademesinde büyük bir özveri ile görev yaparak, ulaşacağımız aydınlık yarınların mimarı olacaktır.

 Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim seferberliğine 'Millet Mektepleri Başöğretmeni' unvanıyla katıldığı bugünde, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyor, meslek hayatlarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Görevi başında şehit olmuş öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

                      

24 Kasım 2019 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Yunus - Atatürk ü anmayan deklarasyonlar yok hükmünde.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 24 Kasım 12:41Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?