Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

Türk Eğitim-Sen Sakarya Üniversitesi Temsilcisi Öğr.Gör. Esin Ekşi, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" sebebiyle açıklamada bulundu.

Türk Eğitim-Sen Sakarya Üniversitesi Temsilcisi Öğr.Gör. Esin Ekşi, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" sebebiyle yaptığı açıklamada;

"Dünyada şiddete maruz kalan kadın ve kız çocuklarının sayısı ne yazık ki her geçen yıl artış göstermektedir.

25 Kasım-10 Aralık günleri arası "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" olarak kutlanmaktadır. Şiddete maruz kalanlarla dayanışma içinde olduğumuzu göstermeyi aynı zamanda kadınların ve kız çocuklarının hayatlarını tehlikeye sokan ya da olumsuz etkileyen bu soruna "dur" demek için toplumsal farkındalık oluşturmayı amaçlamaktayız. Birleşmiş Milletler bu sene " kadınlar için daha aydınlık bir gelecek" sloganıyla kadına şiddete karşı turuncu rengi kullanmayı teşvik eden etkinlikleri işaret etmiştir.

Birleşmiş Milletler kurumları olan UNFPA ( Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu) , UNDP ( Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) , UNİCEF ( Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) ve UNWOMEN (Birleşmiş Milletler Kadın Kurumları) yaptıkları açıklamalarla kadın ve kız çocuklarına yönelik şiddetin engellenmesi ve ortadan kaldırılması için dayanışma çağrısında bulunmaktadır. Üniversitemizde çalışan idari ve akademik personelin katılımıyla bu sorunu gündeme taşıyalım istemekteyiz.

Kurum kimliğinin ve birlik- beraberliğin önemini kavramış olan Sakarya Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Fatih Savaşan'dan Sakarya Üniversitesi Türk Eğitim-Sen temsilciliği olarak kurumda çalışan kadın personelin kuruma karşı aidiyet duygusunun artması adına desteklerini beklemekteyiz" dedi.

21 Kasım 2019 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?