İnfaz Koruma Memurlarına afet eğitimi verildi

Hendek Kadın Açık Cezaevi İnfaz Koruma Memurlarına 'Afet Bilinci ve Yangınlara Müdahale' eğitimleri verildi.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Hendek Kadın Açık Cezaevi toplantı salonunda gerçekleşen eğitimlere; İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Hendek Kadın Açık Cezaevi Müdürü Funda Çekiç Koç, AFAD Eğitmenleri ve İnfaz Koruma Memurları katıldı.

İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş tarafından 2 gün süren ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimlerinde Cezaevi çalışanlarına

; Olası afet ve acil durumlarda neler yapılması gerektiği, afetlerde hangi doğru davranış modellerinin uygulanması gerektiği, İlk 72 saat,  ilimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri ve alabileceğimiz önlemler katılımcılara aktarılarak, mutlaka her evde bir afet çantasının olması gerektiği, afetler öncesi toplanma alanlarımızın nerelerde olduğu aile afet planları yapılarak belirlenmesi istenerek olası afetlere karşı hazırlık durumuna afetler öncesinde geçilmesi gerektiği anlatıldı.

Eğitimde cezaevinde oluşabilecek olası afet ve acil durumlarda neler yapılması gerektiği, sivil savunma planlarında neler olduğu, cezaevinde afetler sonrası oluşabilecek ikincil afetlerde neler yapmamız gerektiği de anlatılarak afet planlarının ve toplanma alanlarının güncel tutulması gerektiği de çalışanlara aktarıldı.

AFAD Eğitmenimiz tarafından gerçekleşen Yangınlara Müdahale Eğitiminde;

Yangının sınıflandırılması
Yangının nedenleri
Yangında acil durum prensipleri
Yangın söndürmede kullanılan mad.
Bina yangınları
Patlayıcı maddeler
Kuru kimyevi tozlu KKT yangın söndürme cihazları
Sunum ve uygulamalar ile aktarıldı.

Eğitim sonunda İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş; Afetler öncesi hazırlık çalışmaları aşamasında duyarlılıklarından dolayı Hendek Kadın Açık Cezaevi çalışanlarına ve Cezaevi Müdürüne teşekkür etti. ''İlimiz 1999 depremini ağır yaşamış bir il ve hatta Hendek İlçemiz de 20 Haziran 1943 depremini ağır yaşamış bir ilçe, tehlikeli deprem kuşağında yer alıyoruz. Bizler kamu görevlileri olarak her an hazırlıklı ve eğitimlerle bilinçli durumuna geçerek hazırlıklı olmalıyız’ diyerek katılımcılara ilgi ve alakalarından dolayı tekrar teşekkür ediyorum’ dedi.

Eğitim sonunda Cezaevi çalışanları tarafından Arama Kurtarma Ekibi kurulması ve saha eğitimlerine başlanması kararı da alındı.

21 Kasım 2019 Sakarya/ Hendek- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

ÖmerA - Başkanınız işini biliyor, Ferizlideki hatunların ardından Hendek e atlamaya çalışıyor ':) :) :)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Kasım 12:42Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?