Geyve ve Hendek’te yoğun bakım var ama!..

Sakarya’nın son yıllarda en büyük sağlık sorunlarının başında yoğun bakım geliyor. SAÜEAH’ndeki yoğun bakım servisinin yetersiz oluşu nedeniyle çoğu zaman hastalar il dışına gönderiliyor. Diğer yandan Hendek ve Geyve’de açılan yoğun bakım servisi ne bugüne kadar kaç hastanın yatışının yapıldığı merak konusu.

Sakarya İli Hendek Devlet Hastanesi’ndeki yoğun bakım ünitesi dönemin Valisi Hüseyin Avni Coş’un katılımı ile 5 Kasım 2016 tarihinde hizmete açılmıştı.Ancak açıldığı günden buyana Hendek Devlet Hastanesi 6 yataklı yoğun bakım servisine kaç hastanın yattığı merak konusu.

Geyve’de de var
Yoğun bakım ünitesi geçtiğimiz yıl büyük ümitlerle hizmete açıldı. 5 yataklı yoğun bakım ünitesi için bugüne kadar Geyve Devlet Hastanesi yoğun bakım servisi hizmet vermeye başlamış mı? Şayet başlamış ise kaç hasta yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmış merak ediliyor.

Hekim sıkıntısı
Geyve yoğun bakım servisinde 5, Hendek Devlet Hastanesi’nde 6 yataklı yoğun bakım servisi olmakla birlikte anestezi ve dâhiliye hekimlerinin yetersizliği nedeniyle bu servislerin açılışı yapılmakla kalındığı ifade ediliyor.

Çok masraf yapıldı
Yoğun bakım ünitelerine yüklüce masraf yapıldığının bilinmesine rağmen, bu servislerdeki hekim ihtiyaçları nedeniyle hizmet verilememiş olması akıllara farklı soru işaretleri getiriyor.Diğer yandan ilimizde en büyük yoğun bakım servisinin bulunduğu Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi SAÜEAH’ndeki servisin yetersizliği nedeniyle hastalar çoğunlukla komşu illere sevk edilmek zorunda kalıyor.(Geyve.com)

22 Kasım 2019 Sakarya/ Geyve- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.844 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.




Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?