Erdoğan: 'Tank palet fabrikasıyla ilgili her türlü yalanı söylüyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Kirazlı'da yemekte konuştu.Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tank palet fabrikasıyla ilgili her türlü yalanı söylüyor. Satılan bir şey yok"

Cumhurbaşkanı Erdoğan,İzmir'in Kiraz ilçesinde Kiraz Belediyesi tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde düzenlenen yemeğe iştirak ederek katılımcılara hitap etti. 
 Cum hurbaşkanı Erdoğan ' BMC ile Katar işletme hakkını ortaklaşa alıyorlar, personel çıkarma diye de bir şey yok, satılan bir şey de yok. Kendi genel başkanlığını korumak için ortaya bir yalan atıyor. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Savunma sanayisini güçlendirmek için atılan her adımı kötüleyerek daha etkin ve verimli üretim için yapılan işletme devri çalışmalarını da karaladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"İşte Arifiye'deki Palet Fabrikasıyla ilgili her türlü yalanı söylüyor. 'Sattılar' diyor. Be vicdansız, satılan bir şey yok. Yalan söyleme. BMC İzmir'de biliyorsunuz bir fabrikadır. BMC ile Katar ortaklaşa burada işletme hakkını alıyorlar ama işletme hakkını alırken de 50 milyon dolar Arifiye'ye harcama yapma kararını anlaşmaya koyuyorlar. Personel çıkarma diye de bir şey yok. Bu şekilde yapılan anlaşmayla adım atılıyor. Bu çıkıyor, yalanı nasıl söylüyor? Diyor ki 'Arifiye'yi sattılar.' Daha ne diyelim buna? Her türlü şey ortada.

Eğer burada yasal olmayan bir şey varsa, Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti, müracatını yaparsın ama idare hukuku açısından ama Danıştay açısından gerekli karar verilir. Yapılan her şey hukukidir. Satılan bir şey yoktur ve burası tamamıyla Katar Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında kurulmuş olan şirketin, ki bu şirket de Türkiye'de BMC'dir, ortaklaşa Katar Devleti'yle BMC'nin burada bizim tanklarımızın bakımı, burada hatta yenilerinin üretilmesine de geçecekler. Bundan rahatsız oluyor."

22 Kasım 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Sakaryalı Uzan - Siyaset böyle bir şey. Her defasında bir makamını ortaya koyanlar hala yerlerinde oturuyorlar. Söz vermek öyle bir takım şeyleri vermeye benzemez. Allah'ı şahit yapıyorsun, sonra da yok öyle bir şey diyorsun. Hayatta verdiğiniz sözler insanı kandırır. Ahirette ne yapacaksınız? Kandıracak birini de bulamayacaksınız. İnsan aynaya bakmadığı sürece karşısındakini çirkin görürmüş. Teknoloji ve internet sayesinde hafızaların sağlam olmasına da gerek yok. Açın bakalım daha ne bahisler (17-25 tapeler, Man adası, Oslo,Habur, kozmik) var orada. Adam gibi söyleyin arkadaş: Altay tankının üretimi için ihale yaptık BMC ve Katar ortakları ihaleyi aldı. Karasu'da fabrika için arsaları da aldı. Temelini de attık birlikte. Üretim aşaması için 3-4 yıl gerekliydi, biz de hazır çalışan tank-paleti kendi elimizle bedavaya verdik. Yok satmadık, özelleştirmedik. Doğru söylüyorsunuz. Direkt peşkeş çektik. Hadi buyrun..

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 23 Kasım 15:06
04

Şeker - Eyyy Erdoğan. Bu ülkede milletin gözünün içine baka baka, bağıra bağıra yalan söyleyen sadece sensin. Ama elbet en az 82 milyon vatandaşın hakkı sorulacak. Ölü de var. El dost akraba yandaş için yaşama, ahiret için yaşa..

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 23 Kasım 13:17
02

Şaşkın - Evet reis, birileri genel başkanlığını korumak için yalan söylüyor, bu kesin. Birisi yalan dolan ile halkı kandırıyor ise Allah belasını versin inşallah.

Yanıtla . 12Beğen . 2Beğenme 23 Kasım 06:51
01

Halil Çetin - Bu ülkede Ethem sancak denen zattan başka cevher yok herhalde. Katar petrol zenginliğinin haricinde şimdiye kadar ne üretmiş? Milletin gözünün içine baka baka fabrikayı peşkeş çektiniz. Dile getirildikçe 'yavuz hırsız ev sahibini bastırır' misali esip gürlüyorsun.

Yanıtla . 19Beğen . 1Beğenme 23 Kasım 05:52Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?