Gel de şaşırma!

Sakarya'nın her fırsatta bir marka değerinin olmadığından yakınan iş adamlarının 30 dan fazla yabancı devlet büyükelçisi, temsilci ve ticaret ataşelerin katıldığı zirvede misafirlere "Maraş Dondurması" ikram etmesine kimse anlam veremedi.

Hakan Turhan
Hakan Turhan Tüm Haberleri

Müstakil Sanayici Ve İşadamları Derneği Global Üst kurul Diplomatik İlişkiler komisyonu tarafından Sakarya Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen Diplomatik İlişkiler Zirvesi düzenlendi.

Dış İşleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, TÜVASAŞ Genel Müdürü Prof.Dr. İlhan Koçarslan, 30 dan fazla yabancı devlet büyükelçisi, Temsilci ve Ticaret Ataşelerin katıldığı zirvede Kahramanmaraş MÜSİAD Şube Başkanı Sami Kervancıoğlu, Sakarya'nın onca lezzeti duruken zirvede Kahramanmaraş’ın tanıtımını yaptı.

Kocaraslan; "Kahramanmaraş Dondurması" kestirdi ve tüm katılımcılara ikram etti.

Zirve sonrası düzenlenen yemek programında Kahramanmaraş Dondurması ikram edilen yabancı devlet büyükelçilerini'nin ilgi gösterdiği dondurma ile şehrinin reklamını yapan Kahramanmaraşlı iş adamlarının aksine Sakaryalı iş adamlarının organizasyona ev sahipliği yapmakla yetinmeleri tuhaf karşılandı.

Neredeyse her platformda Sakarya'nın bir marka değerinin olamadığından yakınan iş adamlarının ayaklarına gelen bu tür fırsatları tepmeleri, Sakarya'nın daha uzun yıllar bir marka ürününün olmasının mümkün olamayacağı yorumlarına neden oldu. 

25 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Arka Kapı --- Okunma

Muhabir Hakan Turhan

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

26

Hüseyin Coşkun - Bu “artniyetli” haberi yapan sevgili Hakan bey,o gün orda sadece dondurma ikram edilmedi.Islama köfte,balkabağı çorbası,keşkek ve kabak tatlısı da verildi.Yani Sakaryamızın meşhur olan tüm yemekleri..

Bunları yazmayıpta bir dondurma üzerinden Müsiadı karalamaya çalışması tamamen gülünç acınası ve artniyetli bir habercilik anlayışına sahip olduğunun bir göstergesidir.

Müsiad,Sakarya’nın en saygın en kaliteli ve şehrin ekonomisine en çok katkıda bulunan işadamlarını bünyesinde barındırmaktadır.

Bu tarz bilinçsiz haberler yaparak sadece kendinizi gülünç duruma düşürüyorsunuz bunu bilin.

Yanıtla . 14Beğen . 5Beğenme 26 Kasım 16:13
25

Şadi Tanış - Şehrimize 20 ülkenin büyük elçisi ve bakan yardımcısı gelmiş ve bu yemekte ev sahibi olması hereken ne bir belediye başkanı nede vali veya vali yardımcısı yoktu. Asıl haber bu.

Yanıtla . 10Beğen . 2Beğenme 26 Kasım 16:04
24

Şadi Tanış - Masa başında haber yapılırsa böyle olur. Yemek menüsü çoban salata,kabak çorbası, keşkek, ıslama köfte, kabak tatlısı, baklava ve dondurmadan oluşuyordu.

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 26 Kasım 15:59
23

Hayri Düzkaya - bu adamları sakaryaya getirmişler sakaryamızı tanıtmışlar dondurmayamı takildinız tebrikler sakarya müsiad yönetimi

Yanıtla . 8Beğen . 5Beğenme 26 Kasım 14:18
22

Şinasi - İşadamı işadamı getirsin diyeceğinize dartılı keşkek yedirdik mi, ıslama köftemizi de denediler mi, maraş dondurması da ne ki, kabak tatlımızı yediler mi diye yorum yapıyorsunuz. Komik. Büyükelçi ne alaka, ticaret ataşelerini ağırlarsınız anlarım. Büyükelçiler biraz saçma olmuş.

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 26 Kasım 10:18
21

Kolpaçino - Ya çiğ köfte dürüm ayran ikram etselerdi oldu olacak serdivan da bir de nargileye götürün vah vah :)

Yanıtla . 11Beğen . 6Beğenme 26 Kasım 08:58
20

İşçi - Islatma köfte nedir ya serçe parmağı kadar köfte doymak için 3 porsiyon yemek lazım. bence Sakaryanın adını küçük düşürüyor..

Yanıtla . 15Beğen . 12Beğenme 26 Kasım 01:28
18

arif biçer - Sakarya tarihinde hiç bir derneğin ticaret odası dahil daha önce yapamadığı bir tanıtımın yapıldığı bu organizasyona 25 farklı ülkenin diplomatları katıldı. Tamamen sakaryanın ihracatı ve turizmi kalkınsın diye bu heyetler 2 gün boyunca şehrin önemli yerlerini gezdiler. Fabrika ziyaretleri yapılıp şehrin istihdamına belki bir katkı sağlanır diye Müsiad Sakarya şubesi çok ciddi gayret gösterdi. Belki de Müsiad'ın hatası bu güzel duygular ile bu programı tertip etmesi idi.Müsiad çıtayı çok yükseklere çıkardı, kendilerini tebrik ediyorum. Bunca güzellikler arasında bu şekilde bir haber çıkartabilmek sakarya medyası açısından son derece önemli gelecek adına umut vericidir.

Yanıtla . 18Beğen . 15Beğenme 25 Kasım 21:57
17

Sakaryalı - Laf cıbızlığında üstünüze yok yemek için seçilen yer ve menüye kimse dikkat etmiyor programın içeriğine kimse bakmıyor bu kadar yabancı büyükelçi ve ticari ateşe şehre getirilmiş gerek tanıtım görüntüleri gerekse şehir gezilerin de şehir tanıtılmıştır. Herkesin gayesi Sakarya daha çok yatırım çekmek şehre birşeyler katmak. Bu güzelim organizasyonu nasıl daha ileri ye taşımak geliştirmek yerine böylesi eleştirmek ne kadar doğru.

Yanıtla . 19Beğen . 12Beğenme 25 Kasım 20:13
16

Sakaryali54 - İslama köfte ve peşinden bol cevizli kabak tatlısı nasıl olurdu...

Yanıtla . 29Beğen . 2Beğenme 25 Kasım 17:55
19

Rumuz - @Sakaryali54 16 nolu yoruma cevabı: zaten verildi

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 25 Kasım 23:39
14

E.s. Sakarya - bu dernek üyelerini tebrik etmek lazım. başka şey akıllarına gelmediği için.

Biri de yazmış yemeğe katıldım diye , yemekte ne yediniz değil burada ne çıktığına haber yapılmış , sende bu kadarını düşünememişsin. demek ki.

Yanıtla . 15Beğen . 3Beğenme 25 Kasım 17:23
13

Karadayı - mesele ikram ettikleriniz değildir.mesele ön sayfada neyi paylaşıp imajlaştırdığız olsa gerek.kimseye kızmayın,on ca yeri gezer birden fazla yöresel ürün getirirsin tıpkı sınıfın en tembelleri gibi arka sırada oturur.kimse onu görmez oda kimseye katılmaz.yani

Marka olmak için,kurumsal düşünmek lazım.kurumsallık özgün fikirleri olan tacirleri taşır.oysaki sizlerde kişisellik ben yaptım oldu dar pencere oda tanıttığınız ürünleri arka sırada oturtmuş.

Yanıtla . 9Beğen . 3Beğenme 25 Kasım 17:23
12

Rumuz - Yabancı ülkeden gelen misafire Türk yemeği Türk tatlısı verirsin Sakarya Maras diye ayrım mı olur böyle saçma haberi yapmak için çok mu uğraşıyor bu editör?? Nasıl yamyamsın

Yanıtla . 21Beğen . 23Beğenme 25 Kasım 16:16
11

Kırgız Recai - ahhh ahhh bunların olayı hep birbiri ile üye olmayana su yok ...

Yanıtla . 12Beğen . 3Beğenme 25 Kasım 16:15
09

Doğrunun Yanlısı - Bu kadar saçma bir haber görmedim. Bu kadar düşman, bu kadar emeği saf dışı etmeye çalışan bir haber. Sayın Hakan Turhan o gece orada mıydı? Sayın muhabir neyin ne olduğunun farkında mı? Yenilen yemek söylenmez ayıptır ama iftiranın günahı yanında hiçbir şeydir. O gece yemekte kabak çorbası, keşkek, ıslama köfte, kabak tatlısı vardı.

Siz basın kimliği taşımayı ve bu güzelim şehrin nadide bir haber yayın organında haber yapmayı hak etmiyorsunuz.

Yanıtla . 37Beğen . 7Beğenme 25 Kasım 16:07
08

borani - VİZYON MESELASİ..SON YILLARDA EN ÇOK EKSİK OLAN ŞEY..PARA VAR VİZYON YOK

Yanıtla . 10Beğen . 5Beğenme 25 Kasım 15:42
07

Şef - Kafadan sıkmayın, katılımcının yazdığını okuyan zaten yöresel bütün lezzetlerin sununduğunu anlar ama okuma ve araştırmadan yazan olumluyu göremez.

Yanıtla . 13Beğen . 6Beğenme 25 Kasım 15:16
06

Sakarya 54 - İŞ ADAMINDA DA LİYAKAT OLMALI BAKIN ONU BİLE BECEREMEMİŞLER.

Yanıtla . 9Beğen . 6Beğenme 25 Kasım 15:13
05

Katılımcı - Programlara ve Yemeklere Katılan Birisi olarak şunu belirtmek isterim. Sakarya'nın "Tanıtım Flimi" ilk gün otelde izlettirilerek, en üst düzeyde tanıtımlar yapıldı.

Akşam Yemeği Menüsü; Kabak Çorbası, Keşkek, Islama Köfte ve Kabak Tatlısıydı.

Sapanca ve Hendek gezdirilerek, işyerleri ziyaret edildi. Ayrıca buralarda yöresel ürünler hediye olarak verildi.

Yanıtla . 26Beğen . 5Beğenme 25 Kasım 15:11
04

HENDEKLİ - kabak tatlısı, ayva cezeryesi, ayva lokumu ıslama köfte vs. vs. lakin bizdeki müsiadcılar sakaryalı falan değil sanırım sahi bu müsiad neye yarar goy goydan başka

Yanıtla . 16Beğen . 17Beğenme 25 Kasım 15:11
10

Doğrunun Yanlısı - @HENDEKLİ 04 nolu yoruma cevabı: İşin komik tarafı yemekte kabak çorbası, keşkek, ıslama köfte ve kabak tatlısı vardı. Bi habere yorum yaparken önce haber doğru mu değil mi bir bakın.

Yanıtla . 16Beğen . 5Beğenme 25 Kasım 16:10
03

Abhaz - Demek ki aralarında 1 tane vizyonlu memleketini düşünen insan yokmuş.

Yanıtla . 16Beğen . 11Beğenme 25 Kasım 14:57
02

yeni nesil - müsiad'a memleketin nesi meşhur öğretmek lazım.. bunun içinde bir eğitim toplantısı düzenlenmeli... ziraa kendileri sakaryalı değiller sanırım. yada maraşın müsiadı bizimkilerden daha baskın çıktı diyebiliriz.

Yanıtla . 9Beğen . 15Beğenme 25 Kasım 14:56
01

Sakarya - Çok iyi bir tespit olmuş. Sakarya'nın ve Sakarya lezzetlerinin tanıtımına daha fazla özen göstermek gerektiği konusunda da ders niteliğinde bir haber tebrik ediyorum.

Yanıtla . 19Beğen . 15Beğenme 25 Kasım 14:27Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?