Muammer Bilgiç ilimizde konferansa katıldı

Şuurlu Öğretmenler Derneği Sakarya Şubesinin düzenlemiş olduğu Küresel Krizler ve Çatısız Okul konulu Konferans için ilimize gelen Muammer Bilgiç programın öncesi ve sonrasında bir dizi ziyarette bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Dünyayı güzellik kurtaracak, her şey insanı sevmekle başlayacak” diyen yazar şehrimizdeki 14 saatini dolu dolu geçirdi. Ağa Camiinde Öğlen namazının kılınması ile başlayan ziyaretler, Kapalı çarşıda okur buluşması, sahaflar çarşısında İxir Yayınlarında Kadrican Mendi ziyareti ile devam etti. Daha sonrasında Değişim yayınlarına uğrayan yazar, yayınevi sahibi İsmail Aydın’la kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Sonrasında Adabilim Okullarında Çatısız Okul konulu kısa bir söyleşi gerçekleştirdi. Ziyaretlerine Adapazarı İlçe Müftüsü Hamid Albayrak Hoca ile devam eden yazar, İslami Analiz Haber Sitesi yetkilileri ile ziyaretlerini sürdürdü (İsmail Duman). Saadet Partisi İl Başkanlığını ziyaret eden yazara, Saadet Partisi İl Başkanı Fahretttin Abay ve Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi şehrimizin tanınmış simalarından İş İnsanı Ömer Ayhan eşlik etti.

Yazar şehrimizdeki ziyaretlerinden sonra Şuurlu Öğretmenler Derneği ( ÖĞ-DER ) Sakarya Şubesi tarafından organize edilen “Küresel Krizler ve Çatısız Okul” konulu konferansını verdi.

Eğitimci – Araştırmacı Yazar Muammer Bilgiç’in konuşmacı olduğu konferans saat 18:30’da başladı. Konferansa Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ömer Abdullah Ayhan, Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay, Saadet Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Abidin Birinci, Serdivan İlçe Başkanı Mecit Para, Adapazarı Müftüsü Hamit Albayrak, Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik ve Anadolu Gençlik Derneği ilçe temsilcileri, Din Görevlileri Birliği Derneği Sakarya Şube Başkanı İbrahim Birol Ergün, Cansuyu Derneği Sakarya Şube Başkanı Osman Çil, Teknik Elemanlar Derneği Sakarya Şube Başkanı Veli Özkan, Yeni Bir Dünya Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şube Başkanı Sedat Tarhan, Hak-İş Sakarya Şube Başkanı M. Mesut Gökdemir, Eğitim Bir-Sen Sakarya Şube Bşk. Vekili Türker Erol Özen, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Doğan, Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen ve çok sayıda öğretmen ve idareci dinleyici olarak katıldı.

ÖĞ-DER Sakarya Şubesi Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Saffet Kaya’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Muammer Biliç dünyamızda var olan çevre kirliliği ve betonlaşma krizi, savaşlar, çatışmalar ve göç krizi, adaletsiz gelir dağılımı krizi gibi krizlerin tüm insanlığı etkilediğini, bu krizleri bazı küresel güçlerin planlı bir şekilde oluşturduğunu ve kendi kontrollerinde devam etmesini sağladıklarını söyledi. Tüm insanlığı etkileyen bu küresel krizlerden çıkmanın yolunun da tüm dünyada ortak ahlaki değerler oluşturmaktan geçtiğini söyledi. Ahlaklı olmanın da kendimiz için istediğimiz bir şeyi başkaları için de istemeyi, kendimiz için istemediğimiz bir şeyi başkaları için de istememeyi gerektiğini söyledi. Eğer insanlar kendileri için istedikleri şeyi başkaları için de isterlerse ve kendileri için istemedikleri şeyi başkaları için de istemezlerse dünyada krizleri var eden ve bu krizlerden beslenen güç odaklarının toplumları kandıramayacağını, yönlendiremeyeceğini söyledi.

26 Kasım 2019 - Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.844 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Misafir - Son bölümde bu tür programaların başlangıcındaki Kuran ı Kerim tilavetiyle ilgili sözleri kabül edilebilir ve etik değildi.

Milli ve manevi değerlerin inşaasını gaye edinmiş bir neslin yetişmesi için çalışma yapan böyle bir derneğin bu tür programlarda elbette Kuran tilavetiyle başlamalıdır.Vesselam

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Kasım 23:53
01

Misafir - Son bölümde bu tür programaların başlangıcındaki Kuran ı Kerim tilavetiyle ilgili sözleri kabül edilebilir ve etik değildi.

Milli ve manevi değerlerin inşaasını gaye edinmiş bir neslin yetişmesi için çalışma yapan böyle bir derneğin bu tür programlarda elbette Kuran tilavetiyle başlamalıdır.Vesselam

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Kasım 23:51Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?