"Eğitimde'de maaşları kıdem belirlesin"

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Söğütlü’de okulları ziyaret ederek eğitim çalışanları ile bir araya geldi. Okulların ardından Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü de ziyaret eden sendika yönetimi eğitim ve gündem üzerine sohbet ettiler.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Yönetim Kurulunun yaptığı açıklamada;" Öğretmen maaşları, daha nitelikli adayların öğretmenlik programlarını tercih etmesini, mezuniyet sonrası öğretmen olmayı tercih etmeyi ve göreve başladıktan sonra görevde kalmayı etkileyen önemli faktörlerden biridir. Bundan dolayı öğretmen maaşlarının artırılması ve özellikle tecrübeye ve kıdeme bağlı olarak maaşların da arttığı bir model geliştirilmelidir" dendi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi tarafından hazırlanan "Eğitime  Bakış 2019: İzleme ve Değerlendirme Raporu" ile eğitim sistemini izleyerek ve değerlendirerek rakamlar üzerinden politikaların geliştirilmesine katkı sunmak istediklerini belirten yönetim kurulu üyeleri; Eğitim-Bir-Sen olarak süreçleri, akademik disiplin içinde izlemeyi, değerlendirmeyi ve önerileri temellendirerek sunmayı amaçladıklarını, bu kapsamda 2016 yılından bu yana Eğitime Bakış raporları hazırladıklarını bildirdi.

Ziyaretlerde 3600 ek gösterge konusu, vergi dilimi adaletsizliği, eğitim yöneticilerinin mali haklarının iyileştirilmesi, sözleşmeli öğretmenlik gibi konulara değinildi. Tüm yönleriyle toplu sözleşme süreci anlatıldı. Eğitimde şiddetin önlenmesi ve öğretmenlik meslek kanunu ile ilgili çalışmalara hız verilmesi gerektiği vurgulanarak öğretmenlerin saygınlığının iadesi için gereken her türlü çalışmanın yapılacağı belirtildi.

27 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?