CHP'li Özkoç'tan Erdoğan'ın sözlerine yanıt

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile yaşadıkları tartışma üzerine Erdoğan'ın kendisine yönelik "Şizofren, hapsetmek lazım, tımarhaneye göndermek lazım" sözlerine yanıt verdi. Özkoç, "Dokunulmazlıklarımızı kaldıralım ve yasalar önünde eşit şekilde yargılanalım. Hodri meydan." dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda şahsına yönelik sözlerine cevap verdi. Özkoç, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile geçen hafta TBMM Genel Kurulunda yaşadıkları tartışma üzerine Erdoğan'ın kendisine yönelik "şizofren, hapsetmek lazım, tımarhaneye göndermek lazım" şeklinde sözler sarf ettiğini anlattı.

"Başörtüsüne yönelik ağzımdan tek kelime çıkmadı"

"Bir Cumhurbaşkanına asla yakışmayacak ama AKP Genel Başkanına yakışan sözlerdir, bu sözler." diyen Özkoç, bu olayda, başörtüsüne yönelik bir kelimenin ağzından çıkmadığını vurguladı.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın günlerden beri kendi grup başkanvekilini başörtüsü üzerinden istismar ettiğini" ileri süren Özkoç, şöyle devam etti:

Çünkü amacı bir yerden Kemal Kılıçdaroğlu'nun tüm vatandaşlarımızı, yaşam biçimleri ne olursa olsun, onları kucaklayan, saran, olması gereken mesajları veren söylemlerinin önünü kesebilmek. Öbür taraftansa yoksulluğu, haksızlığı, hukuksuzluğu, Türkiye'de yaşananları unutturmak için yapıyor. Aslında insanları ya tımarhane ya da hapishaneye göndermekle tehdit ediyor. Karar vermeli; beni tımarhaneye mi hapishaneye mi gönderecek? Bunu hangi güç üzerinden yapacak?"

"Dokunulmazlık zırhı altında çok atıp tuttu"

CHP'li Özkoç, dokunulmazlıklarının kaldırılması için elini kaldırdığını, çiğ süt emmediği için karnının ağrımadığını belirterek "Kendisi belediye başkanlığı döneminde yaptıkları hukuksuzluklar, yasal olmayan işlemler dolayısıyla; başbakanlığı döneminde yaptıkları olaylarla ilgili, kasa kasa paralar, ayakkabı kutularıyla ilgili cevabını veremediği dönemlerde, dokunulmazlık zırhı altında bu konuda çok atıp tuttu." şeklinde konuştu.

Dokunulmazlık zırhının altına sığınmadığını, bütün yurttaşları yaşam biçimleri ne olursa olsun kucakladığını vurgulayan Özkoç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Eşit şekilde yargılanalım, hodri meydan"

"Dokunulmazlıktan mı bahsediyoruz? Ben, dokunulmazlığımın kaldırılmasına razıyım. O zaman sen de kendi dokunulmazlığının kaldırılması için başvuruda bulun. İkimiz birlikte yargılanalım adil mahkemelerde. Bakalım suçlu kim, insanlara hukuksuz davranan, yasal olmayan yöntemlerle kendisine çıkar sağlayan kişi kim? Milletimiz de şahit olsun. Allah'tan başka kimseden korkumuz yoktur. Milletimize, Allah'a hesap veririz. Veremeyeceğimiz hiçbir hesabın arkasında durmayız. Eğer dokunulmazlık söz konusuysa, sen de ben de dokunulmazlıklarımızı kaldıralım ve yasalar önünde eşit şekilde yargılanalım. Hodri meydan."

27 Kasım 2019 Sakarya- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Hasan Tahsin - Yorumlara bakın arkadaşlar, hırsızlık yaparlar umrunuzda olmaz, köprü yaptık diye dolar bazlı geçiş garantili 19 sene hazineyi garantör yaparlar anlamazsınız, 5 milyon suriyeliyi güzel memlektime doldururlar gıkınız çıkmaz, senden aldıkları parayı erken emekli olacaksın diyerek vermezler önemsemezsiniz, ekonomi nefes aldırmıyor sallamazsınız, yeni vergilerle kemer sıkmak artık imik sıkmaya gidiyor haberiniz yok ama her konuda herşeyde ak parti genel başkanınıza bir laf söyletmiyorsunuz, bütün herşeyi ben yaptım sanki. Hepinize yazıklar olsun.

Yanıtla . 6Beğen . 10Beğenme 27 Kasım 22:22
08

Ebd - @Hasan Tahsin 06 nolu yoruma cevabı: sana yazıklar olsun, ülkeyi tamamen rezil bir durumdan 4 başı mamur bir hale sokamadılarsa da çok daha müreffeh bir hale soktular. ülkenin gelirinden çok daha fazlası sadece faize gidiyordu. cahillerle saplantıarla buraya kadar. 20 yaşında mercedes gören bir daha bir daha bakardı, şimdi her yer araba dolu, lüks yaşam orta sınıfa indi, Ak Parti başkanı ve cumhurbaşkanı Tanrı değildir insandır ve ancak bu kadar yapmıştır. diğerleri ise ülkeyi her yere peşkeş çekecek ahmak ve hainlerdir.

Yanıtla . 6Beğen . 4Beğenme 27 Kasım 23:53
05

Berceste - don kişot'u masal kahramanı sanırdım, engin özkoç'u tanıyana kadar. haddini ve seviyeni bil engin.

Yanıtla . 11Beğen . 14Beğenme 27 Kasım 19:15
04

Arif - Utanmadan birde üste çıkmağa çalışıyor...sus da seni .... sansınlar..Devletimizin Başkanına

Hodri meydan diyen birisinin aklından herkes şüphe eder...28 Şubat'ı ima eden bu çirkin

İfadelerin bir vekilin ağzından çıkması düşündürücü ve manidardır...Sakaryamızın bu çirkinliğe seçim zamanında gereken cevabı elbette verecektir....

Yanıtla . 11Beğen . 12Beğenme 27 Kasım 19:08
09

Sakaryali54 - @Arif 04 nolu yoruma cevabı: Üste çıkmaya çalışmamış ki,dokunulmazliklarimizi kaldıralım yüce Türk adaletinin önünde adilce yargılanalim demiş,bunda gocunacak ne var anlamadım,,,ancak yarası olan gocunur.

Yanıtla . 4Beğen . 4Beğenme 28 Kasım 00:09
07

Hasan Tahsin - @Arif 04 nolu yoruma cevabı: Ak partinin başına laf söylemek onu eleştirmek haşa, Padişahımıza ne hadle laf söyler hiç yakıştıramadım. Hüloğğğğğğğğ

Yanıtla . 2Beğen . 8Beğenme 27 Kasım 22:24
03

İsmail - Çarkçı Kemal'in Çarkçı vekili ne olacak.

Ben öyle demedim böyle dedim yalanlarinizi çok duyduk.

Bu kadına haddini bildirin ve ulan kelimelerini galiba kendileri söylemedi!!!!!

Cumhurbaşkanı sonuna kadar haklı

Yanıtla . 29Beğen . 21Beğenme 27 Kasım 11:02Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?