SAÜ Vakıf Okulları Bursa'da

SAÜ Vakıf Okulları Bursa'da bulunan Bilim ve Teknoloji Müzesinde, Bilimsel Geceleme programına katıldı.daha sonrada Bursayı gezdiler.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

SAÜ Vakıf Okulları Bilimin Sultanları, Fen Bilimleri Zümresi etkinlikleri kapsamında  okul müdürü M.Enes Çığıl,Fen Bilimleri Zümre Başkanı  Burcu Gül, Zümre Öğretmenleri Sevda Akkaş ve Sibel Akgün eşliğinde uzay,bilim ve astronomiyle iç içe olurken dünyadan uzayı inceleme fırsatı buldular.

Küçük mucitler, çeşitli bilim atölyelerinde,kâşifler kampında ve bilim gösterileriyle çeşitli doğa,bilim ve evren etkinliklerine dahil oldular.

23-24 Kasim'da Bursa'da "Bilimsel Geceleme"programında SAÜ Vakıfı öğrencileri yüzlerce deneysel istasyonlara,astronot Muhammed Ahmed Faris'in sunumu ile planetaryum gösterisine,Mars'a güvenli iniş aracı atölyesi,astronot ile gökyüzü atölyesinde etkinlik aldıktan sonra farklı ve eğlenceli bir deneyim olan bilim merkezinde çadırda konakladılar.El,göz koordinasyonlarıyla kendi çadırlarını kendileri kuran öğrenciler unutamayacakları bir gece geçirdiler. Programın 2.gününde ise Bursa'nın doğal ve tarihî yerleri keşfedildi. Gölyazi'da doğal güzelliklerle iç içe olan ve  Ağlayan Çınar'ı gören liderler ve öğrenciler büyülendiler.Emir Sultan,Yeşil Türbe, Yeşil  Cami, Ulucami,Kozahan,Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleri ziyaret edildi.Cumalıkızık'ta tarihî bir kahvaltı molası verilip  Bursa'nın  tarihi karakterleri olan Hacivat-Karagöz’ü tanıyıp gölge oyununu seyretme imkanı buldular.Yeşil Bursa ve Bilim Teknoloji Müzesi öğrencilerin anılarında yer aldı.

27 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?