O okuldan ikinci açıklama

141 öğrencisi dün akşam saatlerinden itibaren karın ağrısı ve kusma şikayeti ile hastanelere koşan Özel Şahin Okulları konu hakkında açıklama yaptı. Okul yetkililerince yapılan açıklamada "Konunun takipçisiyiz" denildi.

Okuldan yapılan açıklamada ‘Salı günü itibarı ile öğrencilerimizin bazılarında okul çıkışının hemen sonrasında tespit edilen ve çoğunluğu 17.00 ile 24.00 arasında yoğunlaşan karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma vakaları görülmüştür. İlk izlenim olarak düşündüğümüz gıda ile ilgili problem olduğu şüphesi, tüm yöneticilerimizle inceleme altına alınmıştır.

Valilik, Milli Eğitim, Sağlık Müdürlüğü Kaymakamlık, Tarım İl Müdürlüğü ile irtibatla geçilmiştir. İlgili makamlara okulumuzdan gıda ve su numuneleri verilmiş ve incelemeler başlatılmıştır. Konu tüm detayları ile araştırılmaktadır. Yemekhaneye inmemiş birçok çocuğumuzda da şikayetlerin izlenmesi nedeni ile rahatsızlığa sebep olabilecek farklı etmenler değerlendirilmektedir.

Okulumuzda normal eğitim ve öğretime devam edilmekte olup tedbir amaçlı gece sabaha kadar personel çağrılmış ve yeme içme ile ilgili tüm önlemler alınmıştır. Tüm ürünler tek tek incelenmiş, mutfak tamamen gözden geçirilmiş, ek dezenfeksiyon işlemleri yapılmıştır. Su ve yemek kaynakları tamamen yenilenmiştir.

Tedavisi tamamlanan öğrencilerimiz taburcu edilmiştir. Halen rahatsızlık belirtisi gösteren veya tedavisi devam etmekte olan öğrencilerimize her türlü destek için hazır beklemekteyiz.

Yaşanan bu üzücü durumdan etkilenen tüm öğrencilerimize acil şifalar dileriz’ denildi.

Ekli Dosyalar
# ÖĞRENCİLER ZEHİRLENDİ İLE İLİŞKİLİ:

27 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.974.913 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

09

Agâh Ademoğlu - Özel okullardaki yemeklerin içler acısı olduğuna bizzat şahit olduğum için bu olaya hiç şaşırmadım. Ama veliler hâlâ çocuklarını hangi özel okula vereceğini şaşırmış vaziyette. Bu kadar çok özel okulun olduğu bir şehir daha var mıdır merak ediyorum. Çocuklarımıza geçmiş olsun. Ama şimdi yine öğretmenlerin bir parmağı vardır bu işte gidip şikayet etsenize sayın veliler (!)

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 28 Kasım 10:28
07

şahin - Gıda zehirlenmesi tüm yemekhanelerde ortaya çıkabilecek bir risktir. Öncelikle en önemli tedbir sağlık standartlarına uygun olarak çalışmaktır. Bundan sonra yapılacak iş tüm riskleri ortadan kaldıracak tedbirleri almaktır. Ancak en kötü tutum sorumluluktan kaçıp bizde bir kusur yok yemekhaneye inmeyen çocuklarda da şikayetler vardır diyerek kendinizi aklamaya çalışmaktır. Bu çocuklar sonuçta bahçenizdeki yaban otlarıyla beslenmiyor. Lütfen sorumluluğunuzu bilip bundan sonrası için gerekli tedbirleri alın.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 27 Kasım 22:36
06

Ahmet Efe - Tavuk zehirlenmelerinin çoğu sallmonella bakterisi yüzünden olur bu bakteri vicuda girdikten sonra en az 48 72 saat arası kuluçkada kalır sonra seemptonları şu şekilde ilerler önce her 20 dakikada dahada artan mide bulantısı ve karın kasılması, kusma baş ağrısı alt batında ağrı ishal ateş olur. Bu semptomlar o tedavi edilmesse ölüme kadar götürür. Ayrıca ilke enka uğur gibi okullardaki öğrencilerde bu şekilde semptonlar görülmüştür. Hastahanedeki Öğrenciler en fazla 1 gün gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edilmiştir. Bu öğrenciler madem tavuktan zehirlendi o zaman neden karasudan 60 kişi hasteneye kaldırıldı onlardamı şahinin tavuğundan yedi komik olmayın. Eğer tavuk zehirlenmesi geçirilseydi o öprenciler sadece 1 gün hastanede kalmazdı. Bunun tek bir açıklamadı var ayrıca kan tahlillerindede rota virüsü çıktı komik olmayın

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 27 Kasım 22:34
03

Sakaryalı - Öncelikle okul sahibini,idarecilerini,çocukları kendi çocukları gibi koruyup özverili hareket eden değerli öğretmenlerini verdikleri zorlu sınavdan dolayı kutluyorum.Bazı yanlı düşünen kişileri de şiddetle kıñıyorum.Bu okulun 30 yıllık pırıl pırıl geçmişi var.Hıç bir öğretim yılında öğrencilerin zararına bir şeyler yapılmamış tam tersine yüceltmek için kurum ne gerekiyorsa yapmıştır.Böyle bir olay karşısında da görevimizi yapıp sahip çıkmalıyız.Şahin okulları ne öğrencisine ne velisine zarar verecek bir konuma geçmez.Bu olayın üstesinden geleceğine inanıyorum.

Yanıtla . 6Beğen . 3Beğenme 27 Kasım 21:32
01

Turgut .özbdk - Öncelikle çocuklarımıza geçmiş olsun iki çocuğumda yemeklerden yemis bizde bir sorun yok çokşükür okulla igili olduğunu sanmıyorum çocuklarımıza Allah şifalar versin.

Yanıtla . 11Beğen . 20Beğenme 27 Kasım 12:22
05

Tripoloski - @Turgut .özbdk 01 nolu yoruma cevabı: OK BOOMER

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 27 Kasım 22:28
02

Kusan adam - @Turgut .özbdk 01 nolu yoruma cevabı: 141 çocuk aynı gün hastanelik oluyor, okuldan olduğunu sanmıyorsanız bari neden olmuş olabilir onu söyleyin..

Yanıtla . 21Beğen . 3Beğenme 27 Kasım 18:59Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?