Kız İmam Hatip öğrencileri meslek sahipleri ile buluştular

Akyazı Kız İmam hatip Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri Mesleğim ve Ben Etkinliği kapsamında yapmak istedikleri meslekleri tanımaları, amaçlı meslek sahipleri ile buluştular.

Alaattin Onur
Alaattin Onur Tüm Haberleri
+7
Haber albümü için resme tıklayın

Akyazı Kız İmam hatip Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri Okul idaresi tarafından bu dönem hayata geçirilen Mesleğim ve Ben Etkinliği kapsamında ileriki yaşamlarında yapmak istedikleri meslekleri daha iyi tanımaları, mesleğin avantaj ve dezavantajlarını yerinde görüp daha etkin değerlendirebilmek amacıyla meslek sahipleri ile buluştular.

Okul idaresi Öğrencilerimizin gelecekleri için verecekleri kararların daha sağlıklı olabilmesi amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini proje kapsamında başarılı Öğrencilerimizin ödüllendirilmesi ve diğer öğrencilerimizin de motivasyonunun arttırılması amaçlandığını, ilk olarak Öğrencilerimizin gelecekte yapmayı düşündükleri meslek gruplarının belirlendiği, belirlenen mesleklerin daha kapsamlı değerlendirilebilmesi için ilgili alanlar hakkında Üniversite gezisinin düzenlendiğini ardından Öğrencilerimiz ile Meslek sahiplerini buluşturduklarını okul olarak bu çalışmayı ara tatil dönemlerinde sürekli hale getirmeyi düşündüklerini belirttiler.

Programa katılan Öğrenciler özellikle meslek sahipleri ile aynı mekanda belirli süre beraber bulunma fırsatı bulmanın kendileri için çok faydalı olduğunu, düşünmüş oldukları meslekler hakkında merak ettikleri birçok sorunun cevabını bulduklarını, böyle bir çalışmaya öncülük eden ve emeği geçen Okul İdaresi ve Öğretmenlerine teşekkür ettiklerini belirttiler.

28 Kasım 2019 - Eğitim --- Okunma

Muhabir Alaattin Onur

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?