Akar'dan kongre açıklaması..."adaylığımı açıklamayı düşünüyorum"

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Cumhur İttifakı'nın anlam ve önemini kavramış kadrolarla yola devam edeceklerini kaydetti.

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar  2020'nin kongre yılı olacağını söyledi.

İlçe ve il kongrelerinin ardından da genel kongrenin hazırlıklarına başlayacaklarını belirten Akar, "İlçe kongrelerimizin başlayabilmesi için MYK tarafından bir takvimin tespit edilmesi bir ilanın açıklamasını bekleyeceğiz. Bugüne kadar herhangi bir tarih, takvim yoktur. Bu noktada Siyasi Partiler Kanununa baktığımızda 2020 yılı bu işin olması gereken yıl. Dolayısıyla şu anda il teşkilatı olarak genel merkezimizden gelecek takvimi bekliyoruz." dedi.

Akar, ilçelerde çok adaylı seçimlerin olacağını duyduklarını dile getirerek, "Çok adaylı olma meselesi demokrasi anlamında nimettir. İki veya daha fazla adayın yarışma haline girmesi kaliteyi ortaya çıkarır. Biz de bundan gocunmayız, memnuniyet duyarız. Bu il başkanlığı için de geçerlidir. Eğer normal sürecinde devam ederse takvimin açıklanmasından sonra Genel Başkanımızı ziyaret ederek onun onayını aldıktan sonra adaylığımı açıklamayı düşünüyorum." diye konuştu.

Cumhur İttifakı'nın anlam ve önemini kavramış kadrolarla yollarına devam edeceklerini, dile getirerek bu zamana kadar beraber çalıştıkları partililere teşekkür etti.

29 Kasım 2019 Samsun- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

21

Tayfun Gökhan - Kıymetli arkadaşlarım özellikle lidere sadakatla güçlü rakip detayına değinen kardeşlerim bu lisanla hiçbir şey olmaz.

Rumuzlarla bu iş hiç olmaz.

Ülkücünün kardeşlik paydasında sığmayan itham ve lisan kar hoş değil.

Bu lisan liderin sadakatında olmayan bir tercih.

2013 sonrası süreci hep beraber yaşadık.

Sayıya takılanlar o süreçte bundan daha az kişi olduğunu bildiğimizi bilmeli.

Savrulanlar , rüzgara göre yelken açanlar.

İl başkanı bu sitemlerinizi dinler.

Ahmet bey zamansal olarak devamlı milliyetçi-ülkücü camianın bir parçasıydı.

İlmi , birikimi ve donanımıyla layıkıyla görevini icra ediyor.

Lider ne uygun görürse biz desteklemeye devam edeceğiz.

Kongre süreci olursa tüm adaylara başarı dilemek kardeşliğimizin gereği.

Sürec başlamadan Ahmet başkanın yanında olduğumuzu çekinmeden söylemek teşkilatçılık aidetimizin gereğidir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ocak 17:26
18

Serdivanlı - En sönük haberlerden bir tanesi.Tip bile daha fazla okunmuş kısaca TUTMADIN ...Bu seçimi aldığını varsay kaç dönem il başkanlığı yapacaksın ki ¿ Vekilden sana sura geleceğini mi zannediyorsun yada Serdivan belediyesini sana mı verecekler. Taraklıya Başkan olursun?

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 02 Aralık 00:30
17

Yelkenler Dikilecek - Madem çok adaylı kongre demokrasi nimeti. İl kongresinde neden o nimetten faydalanmayı temenni etmediniz. Ülkücü iradenin terazisinden mi çekinirsiniz? Delege doğru gördüğü adaya oyunu versin ki demokrasinin nimet'i âlisine gark olun. Hele rakiplerinizden biri var ki size ülkücülüğün kitabını yüzünden, fetih marşını tersinden okutturur. Sahi, Fetih Marşının ilk mısrası neydi...Bu arada sakın rakiplerinize ve delegeye de küsmeyin "nimete küsülmez".

Yanıtla . 6Beğen . 4Beğenme 30 Kasım 01:47
19

Tayfun Gökhan - @Yelkenler Dikilecek 17 nolu yoruma cevabı: Rakibi kimmiş ? Ülkü devi ?

Sen kimsin mesele ?

Açık olsak daha iyi olmaz mı ?

Tersine okutacakları desteklemenin lisanı buysa konuşulacak çok şey var !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ocak 15:27
16

Şeker - Koltuk sevdasını bırakın da ülkemizin en parlak en önde gelen fabrikası tank palet fabrikasının peşkeş çekilmesine engel olun. Her kez MHP li olabilir lakin herkes ülkücü olamaz.. Akape peşinden koşmayı bırakın...

Yanıtla . 10Beğen . 4Beğenme 30 Kasım 00:21
15

Ömür Bayram - Memleket yangın yeri 5 şehit var sen başkanlığa aday olmayı düşünüyorsun.Geçmişinde MHP ilk adına ne var vekil tamamen yerini korumak için bulmuş ...bırak ömür olsun nasılsa onun dediklerini yapıyosunuz..Nasıl bi duruma geldik ki millet ittifakının ruhuna yakışan referendum da hayır kullanan belediyede Serdivanlı olmasından dolayı Yusuf başkana bile oy atmayan lidere sadakatten yoksun insanlar MHP de yer ediniyor.Bütün kırıp döktükleri gizli gizli görüştükleri ayyuka cıkmışken nasıl olurda adaylığı bile düşünebilecek cesarette hayret.

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 29 Kasım 22:43
14

Kesin Bilgi - Ziya bey, aşağıda yorum yapan Hasan Korkmaz. adlı kişi senin kiracın değil mi?

Müvekkillerine de yorum yaptır reyting artsın:))))

Yanıtla . 7Beğen . 2Beğenme 29 Kasım 22:16
13

Mert saka - Aslı şunu merak ediyorum toplasanız beş kişi koca ili yönetiyorsunuz etrafınızda kimse kalmadı. Kongre olsa nasıl taraftar toplayacaksınız. Bu arada il başkanının çok sağlam bir eski solcu olduğunu bilmeyen yoktur herhalde...

Yanıtla . 9Beğen . 6Beğenme 29 Kasım 22:03
12

Yorum - Sayın Başkanım, almış olduğunuz kararı sonuna kadar destekliyoruz. Hak yolunda bu kutlu davada inançlı ve cesur adımlar atıyorsunuz. Dualarım ve desteğim sizinle.

Yanıtla . 8Beğen . 10Beğenme 29 Kasım 21:49
11

Döşemeci - Merak ediyorum cumhur ittifakını benimsemiş insanlar dediklerin acaba referandumda hayır için çalışan il başkan yardımcınızmı yada tarla kongresinde 3 üst kurıl delegesini organize eden yardımcınızmı yada 24 haziranda serdivan teşkilatında cumhur ittifakına oy vermeseniz bile meclis üyelerine oy verin diyen sizmisiniz

Yanıtla . 10Beğen . 6Beğenme 29 Kasım 21:41
10

Sakarya - Sn Ahmet Ziya Akar'ın adaylığını destekliyorum. Bu davayı çok iyi bir şekilde temsil ediyor. Donanımlı ve bilgili bir yapısı var. Aynı zamanda adaletli ve anlayışlı olduğunu düşünüyorum. Allah ondan ve dava arkadaşlarından razı olsun. Hak ve doğru yolda olduğunuz için, yolunuz hep açık olsun. Desteğim ve dualarım teşkilatım ile.. Selam ve saygıyla.

Yanıtla . 6Beğen . 11Beğenme 29 Kasım 21:33
20

Tayfun Gökhan - @Mete54 09 nolu yoruma cevabı: Bu soruya cevap zülumdur.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ocak 15:30
08

İl Delegesi̇ - Üç yada dört yillik bir MHP'li sin sayın başkan fazla özgüven patlaması olmuş sende,bence sen levent vekilinden Semih başkana baskı yaptir kongre yaptirmasin yoksa işin bayağı bir zor

Yanıtla . 15Beğen . 4Beğenme 29 Kasım 16:49
07

Kesin Hüküm - Hazır gitmişken genel başkanın yanına şehir şehir gezip referandumda hayır için çalıştım kovaladım senin sözüne karşı geldim zillet ittifakına çalıştım dersim başkan

Yanıtla . 14Beğen . 7Beğenme 29 Kasım 15:45
06

Ülkücü Mhp De Olur. - Cumhur ittifakının önemini.. Meral ablan tarla kongresindemi öğretti size.. SAYIN başkanım

Yanıtla . 11Beğen . 6Beğenme 29 Kasım 15:26
05

Kesin Bilgi - Hayırlı olsun olmasına da...Levent vekil olduğundan beri partiyi yöneten Ömür Açba'nın il başkanı adayı olması daha isabetli olmazmıydı?Partiye daha dün katılmış ve töreden, doktrinden, çileden hülasa DAVA'dan bihaber, Ülkücü Hareket'in tornasından geçmemiş, yetişmemiş bir il başkanını camia nasıl sindirecek merak ediyorum.

Yanıtla . 17Beğen . 8Beğenme 29 Kasım 14:35
03

Hasan Korkmaz. - Durmak Yok.! Ülkenin, Partinin ve Sakarya Şehrinin sana, senin gibi dürüst, mert insanlara ihtiyacı var.

Yanıtla . 10Beğen . 17Beğenme 29 Kasım 12:42
02

Vatandaş - Hangi Secim? Hangi demokrasi? Milletvekilin genel baskana bu olsun diyecek o Kimi derse o olacak.. biat kültürü bu toplama yerlesti yerleseli demokrasinin esamesi okunmaz oldu artik bu topraklarda

Yanıtla . 17Beğen . 5Beğenme 29 Kasım 12:12
01

Grkm - Çok adaylı olacak demek zaten demokratik olmamış. Çok adaylı olur inşallah deseydi keşke Sayın Başkan ?

Yanıtla . 8Beğen . 4Beğenme 29 Kasım 12:11Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?