Ergül, " 1 Aralık’ta demokrasi perspektifini Türkiye ile paylaşacağız"

Demokrat Parti Sakarya il teşkilatı, 1 Aralıkta Ankara’da partinin Genel Merkezi tarafından düzenlenecek olan Genişletilmiş temsilciler meclisi toplantısına katılmak için hazırlıklarını tamamladı.

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül yaptığı yazılı açıklamada;

"İl Teşkilatı olarak bizde otobüs tahsis ederek bu demokrasi şölenine katılmak isteyen herkesi programımıza davet ediyoruz, araçlarımız 1 Aralık Pazar günü sabah 06:00’da il binamızın önünden kalkacaktır. Yılda bir kez Genişletilmiş Temsilciler Meclisini Genel Başkanımızı başkanlığında 1 Aralık’ta demokrasi perspektifini Türkiye ile paylaşacağız. DP’nin sahibi millettir, milletin ruhundan fışkırmış bir fikir hareketidir. Bizim temel tezimiz, Türkiyeyi en geniş ortak paydada buluşturabilecek adımlar atmaktır. Türkiye’de birtakım iyileştirmeler değil köklü değişiklere ihtiyacı vardır. AKP’nin yereldeki, geneldeki kurumlarından itirazların geldiği bir hal var ortada. Tabi bu onların tartışması diyebiliriz ancak Türkiye’ye bakan yönü de var. Bağımsız yargı, kuvvetler ayrılığı gibi değerleri yerli yerine koyamadığımız takdirde, siyaseti demokratikleştiremediğimiz takdirde Türkiye'nin de demokratikleşmesi mümkün değil. Temel problemimiz şu; Türkiye’de bugün ne siyasi, ne idari, ne adli ne de kamuoyu denetimi sağlıklı bir şekilde yapılabiliyor. Türkiye'nin artık normalleşme sürecine girmesine ihtiyaç var” ifadelerini kullandı

29 Kasım 2019 Sakarya- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?