Engin Özkoç asansör rantı iddiasına yanıt verdi

CHP Grup başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'tan asansör rantı iddialarına "itiraf" cevap verdi.

 Sabah Gazetesinin haberine göre AND şirketinin yöneticisi eski CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin için "İl başkanımız bu işten anlayan adam" diyen Özkoç, CHP'li belediyelerle asansör için görüştüklerini doğruladı. Özkoç, "O ziyaretlerde biz asansörlerin bakımını yapmayanlara 'Niye yapmıyorsunuz?' diyoruz. Asansörlerin yüzde 100'ü bakımlı olsun istiyoruz." dedi.
CHPnin iki tepe yöneticisi Engin Özkoç ile Tuncay Özkan ın  ile bir asansör şirketi için CHP'li belediyeleri dolaştığını ortaya koyan haber büyük ses getirdi. İddiaları yanıtlayan CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, haberle ilgili itiraf gibi bir açıklamada bulundu. Türkücü ;zzet Yıldızhan ın da ortakları arasında olduğu AND şirketinin yöneticisi eski CHP İstanbul İl Başkanı Bahri Şahin için "İl başkanımız bu işten anlayan adam" diyen Özkoç, CHP'li belediyelerle asansör için görüştüklerini doğruladı.
 İşte Özkoç'un itiraf niteliğindeki açıklamaları: "Rantla ne ilgisi var? Bizim rantla işimiz olmaz. Belediyeleri ziyaret ederek ortak projelerle ilgili çalıştık. Bu ortak projelerle ilgili bilgi verdik. Söz konusu haberde yer alan fotoğraf da bu kapsamda yapılan bir ziyaret. O asansörlerle ilgili yüzde 50 olan bakımın yüzde 100'e çıkarılmasını istiyoruz. Asansörlerin bakımını yapmayanlara "Niye bakımını yapmıyorsunuz?" diyoruz. Kaldı ki İstanbul eski il başkanımız (Bahri Şahin) bu işten anlayan adam. Bu asansörlerin bakımıyla ilgili "Böyle yapmayın, şöyle yapın" deniyor."

Rant için CHP'li belediyeleri ziyaret eden Engin Özkoç ve Tuncay Özkan'a bazı partililer "Özkan&Özkoç Pazarlama" yakıştırmasını yaptı..

ŞİRKET ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR
2005'te İstanbul Ataşehir adresinde 281 bin TL sermaye ile kurulan AND Uluslararası Denetim ve Gözetim Hizmetleri şirketinin sahipleri türkücü İzzet Yıldızhan, Arzu Ballıkaya Menek ve Seyfi Kubilay Ballıkaya. Şirket altın çağını yaşıyor. Şirketin resmi kayıtlarında hisse oranları ise şöyle dağılıyor: Menek 103 bin 600, Yıldızhan 98 bin, Ballıkaya ise 78 bin 400 TL.

'İŞTEN ANLAYAN ADAM' FOTOĞRAFA GİRMİYORDU
Engin Özkoç, Türkiye genelinde CHP'li ilçe belediyelerini ziyaret edip Bahri Şahin ile bağlantı kurmalarını sağlıyordu. Şahin'i  Çiğli Belediyesinin sosyal medya paylaşımında isminin yer alması ele verdi. 22 Ağustos 2018'de Çiğli Belediyesi'ni ziyaret eden Özkan ve Özkoç fotoğraf da çektirdi. Fotoğraf karesine girmeyen Şahin'in adı ziyarete katılanlar arasında yazıldı.

30 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Özkoç - Sanki ayakkabı kutuları içinde para bulundu

CHP ilerin chp li belediyelerle görüşmesi doğaldır

Ne yapmışlar komisyonmu almışlar rant, mı sağlamışlar.? Gurup Başkan vekili veya milletvekili olarak kendi belediyelerine gidemezlermi?

Neyi itiraf etmişler Görüştük demişler görüşmenin sakıncası nedir

?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Aralık 09:05
04

Urıdı - Adapazarı teşkilat binasına yapsınlar hayrına bi tane :/ ;)

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 01 Aralık 08:42
02

Tarhan - Tabi ya aylardır bir tank palet peşkeş çekildi iftirası tutturdunuz cambaza bak cambaza misali kendi yaptıklarınıza paravan ediyorsunuz suçüstü olunca dahi inkar yolunu seçiyorsunuz.

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 30 Kasım 22:04
01

Çerkezabaxa - Gürcünün parası abaza Çerkezin havası bide konuşabilse neler anlatacak rüzgar Erkoçlar tanıyorum bu adamı

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 30 Kasım 17:42
06

Özkoç - @Çerkezabaxa 01 nolu yoruma cevabı: Neyi kimi tanıyorsun adını yaz kimsin

Irkçı kafatasçı birisin

Ne demek Gürcü ün parası Abaza çerkesin havası

Kimsin sen?

Çok adam gibi ortaya

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 02 Aralık 09:11Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?