Şimdi bu konuşuluyor Okul müdürleri sabote mi etti?

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından 24 Kasım Öğretmenler gününde öğretmenlere verilen yemeğin ardından yaşananlar tartışmaları beraberinde getirdi..

Kadir Kazın
Kadir Kazın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından 24 Kasım Öğretmenler Gününde öğretmenlere verilen yemeğin ardından yaşananlar tartışmaları beraberinde getirdi..

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile okul müdürlerinin bu yemeğe davetle(!) ilgili tavrı eğitim camiasını ikiye böldü.

 Bu yıl verilen yemeğe milli eğitimin mi, yoksa müdürlerin mi taraflı davrandığı söylentileri Hendek’te kulaktan kulağa yayıldı.

Öğretmenleri ilgilendiren ve Hendek Kaymakamının katıldığı bu yemekle ilgili Milli Eğitimin işbirliğinde yapılmasına rağmen, katılımın az olmasıyla ilgili yaşanan aksaklığın nedeni araştırılıyor.
 Ayrıca milli eğitimin güncel öğretmen telefon listesini de paylaşmak istemediği neden öğretmenlere mesaj atmadığı konuşuluyor.

Geçmişte yemeğe katılım için seferberlik ilan edenlerin kasıtlı bir şekilde belediyeye davet noktasında yanlış ve eksik bilgi verdiği yemeğin yapılacağı yerin ve tarihin kasıtlı olarak yanlış duyulduğu konuşuluyor.

Akıllara ise acaba belediye ile öğretmenleri karşı karşıya getirmek için operasyon mu yapılıyor sorusu geldi.

Şimdi herkesin merak ettiği şu?

Bir çok okul müdürü milli eğitimden gelen bu bilgilendirmeyi öğretmenlere neden aktarmadığı ve müdürlerin böyle önemli bir günde keyfi davranmasının altında yatan neden ne?

İlçe Milli Eğitim Bir çok kurumla, siyasetçilerle, belediye ile daha önce paylaştığı numaraları/bilgileri bu kez neden paylaşmadı?
 Çünkü biz biliyoruz ki özellikle seçim zamanlarında AK Parti mitinglerine ve etkinliklerine mesaj yoluyla tüm öğretmenlerimiz davet ediliyordu.

İlçe Milli eğitim kanadından biz herkese haber verdik dense de yemeğe davet etmeyen okulların müdürleriyle ilgili bir işlem yapılacak mı?

Belediyenin bu yemek organizasyonuna karşı siyasi bir hamle var mı yok mu?

Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu her okula ve idarecilere karşı hangi siyasi görüşten olursa olsun ayırmaksızın hizmet etmesine rağmen Milli Eğitimin ve bazı okul müdürlerinin bu tavrı herkes tarafından yadırgandı.

İlçe Milli Eğitim Bir çok kurumla, siyasetçilerle, belediye ile daha önce paylaştığı numaraları/bilgileri bu kez neden paylaşmadı? Çünkü biz biliyoruz ki özellikle seçim zamanlarında AKP mitinglerine ve etkinliklerine mesaj yoluyla tüm öğretmenlerimiz davet ediliyordu.

İlçe Milli eğitim kanadından biz herkese haber verdik dense de yemeğe davet etmeyen okulların müdürleriyle ilgili bir işlem yapılacak mı?

Belediyenin bu yemek organizasyonuna karşı siyasi bir hamle var mı yok mu?

Kadir Kazın Hendek'ten yazdı

30 Kasım 2019 Sakarya/ Hendek- Arka Kapı --- Okunma

Muhabir Kadir Kazın

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?