SERYADER, 13 Aralık'ta Afrika'da olacak

Serdivan Yardımlaşma Derneği, gönüllülerin yaptığı yardımlar ile bilikte 13 Aralık'ta yaşam savaşının sürdüğü Afrika'da olacak.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Yardımlaşma Derneği, yaşam savaşının sürdüğü Afrika'ya gidecek. Dernek, gönüllülerin yaptığı bağışlar ile Afrika'da ne gibi yardımlar yapıldığını açıkladı. 

İşte o açıklama; "Afrika da aileler maddi durum yetersizliğinden çocuklarını sünnet yaptıramıyorlar. Yapılan sünnetler ise hiçbir bakım, dezenfektan işlemleri uygulanmadığı için mikrop kapıp zarar görüyorlar. Sizlerin yardımlarıyla 15.000 adet sünnet gerçekleştirerek kardeşlerimize İslami bir şekilde sünnet yaptırıyoruz.

Afrika da  bir çok kişi et’in tadını bilmez. Bir çok şeyden mahrum kaldıkları gibi bu tattan da mahrum kalırlar. Bağışlarla kardeşlerimize (Adak – Akika – Sadaka) yardım kurbanları sizlerin yardımları ile onları et yemeğe kavuşturuyoruz.

Afrika da Ramazan açlıkla başlar ve açlıkla devam eder. Onlar için iftar çamuru dindirilmiş 1 bardak sudan ibarettir. Tıpkı Kurban bayramında olduğu gibi sadece yardım beklenir. Yapılan yardım sizlerin bağışlarıyla her yıl Ramazan bayramında kardeşlerimizle beraber iftar programları düzenliyoruz.

İçini çamurlu suyla doldurdukları sarı yağ bidonlarıyla taşıyabilmek için bisikletletlerini kullanırlar. Sırtındaki onca yükün altında ezilmiş o bedenleri zor taşıdıkları için yeni bir bisiklet ile daha kolay ve daha kısa sürede gitmelerini sizlerin yardımlarıyla binlerce bisiklet yardımlarıyla gideriyoruz.

Üzerlerinde yok olana kadar giydikleri o bez parçalarını. Kiminin giyecek kıyafetleri bile olmadığı için kız ve erkek kardeşlerimize üst baş, çıplak ayakla yere basmaktan nasır tutan ayaklarını kızgın güneşten yanmış olan çıplak ayakları taşır.1 çift ayakkabıyla bağışçılarımızdan sizlerden gelen yardımlarla binlerce kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gideriyoruz.

Geleceğe umutla bakmak ve tok karınla yatmak herkesin hakkı. Bizler onlara tanınmayan hakkı sizlerin yardımlarıyla vesile olup ulaştırıyoruz. Tüm kemikleri sayılan, açlıkla, yoklukla, zorlukla mücadele edenlere bir dilim ekmekle yardım ediyoruz. Sizlerden gelen yardımlarla binlerce erzak dağıtarak kardeşlerimize yardımcı oluyoruz.

İlmi öğrenen, öğreten ve öğrenmelerine vesile olan her kulun bir yeri vardır cennet bahçesinde. Afrika da hafız olup hayatında hiç Kuran görmemiş çocuklar ve hatta büyükler var. Biz de sizlerin sayesinde binlerce yapılan bağışlarla onlara yardımcı oluyoruz.

Bir geleceğin umududur okul. Eli kalem tutan, dilinde bilim olan her millet bir adım önde demektir. Afrika da okul hayallerinde ötesindedir. Çamur evlerin içinde kağıtsız, kalemsiz sadece zihinlerini kullanarak öğrenmeye çalışırlar. Tek hayalleri okuyup ailelerine gelir sağlamak. Sizlerden gelen yardımlarla 2 okul okul inşaa ettik. okumayan çocuk kalmasın diyoruz ve daha çok okul için sizleri de davet ediyoruz.

Bir yudum su da binlerce şükür var. Onlar kurak toprakların ve çamurlu hayatların esiri. Bizler her damlada onlara umut oluyoruz. Sarı yağ bidonlarının hakim olduğu Afrika’ya sizlerden gelen yardımlarla kalpleri kadar temiz 118 adet su kuyusu açıp onları bir çok hastalıktan kurtarıyoruz.

Eğri dünyanın doğrularıdır minareler. Allah kelamının duyulduğu, şeytanın adım atamadığı, tüm Müslümanların ellerini aynı anda Sema’ya kaldırdıkları yerdir Camii. Huzura davettir. Işıkları her köşeye yayılan cennettir. Sizlerden gelen yardımlarla 27 adet mescit - camii yapıyoruz.

13 Aralık’ta Afrika’dayız bu mutluluğun sebebi siz vesilesi bizleriz"

07 Aralık 2019 Sakarya- Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.469.064 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?