Tever'den 10 Aralık mesajı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever mesajında;

“Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen ‘İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin, tüm insanların doğuştan hür ve eşit olduğu ilkesi doğrultusunda, insan hakları bilincinin tüm dünyada güvence altına alınarak geliştirilmesi amacıyla her yıl 10 Aralık tarihi ‘Dünya İnsan Hakları Günü’ olarak kutlanmaktadır.

Beyanname, insanların hiçbir ayrım gözetmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduğunu ilan etmektedir. İnsanlar farklı ırklardan ve kültürlerden gelebilir, farklı değerlere sahip olabilirler. Bunun sonucu olarak ülkeler ve toplumlar elbette birbirinden farklı olacaktır. Bütün farklılıklara rağmen, insanlığın ortak paydası, bireylerin doğuştan sahip oldukları temel hak ve özgürlüklerdir. Bu, onurlu bir yaşamın gereği ve en temel şartıdır.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, yaşanan nice olumsuzluğa rağmen dünyanın her köşesinde iyilik ve şefkate ihtiyaç duyan milyonlarca dertli insanın umudu ve güvencesi olmaya devam etmektedir.
Ülkemiz, geçmişte olduğu gibi bugün de, demokrasi, insan hakları, saydamlık, kadın-erkek eşitliği gibi ortak değerlerimizin güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılmasına; ırkçılık, hoşgörüsüzlük, yabancı düşmanlığı ile her türlü etnik, dini ayrımcılık ve aşırılıkla mücadele edilmesine yönelik çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir.
Bu çerçevede İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin ruhuna uygun şekilde, tarihimizden ve kadim değerlerinden ilham alarak, önümüzdeki dönemde de AB müktesebatı da göz önünde tutularak sahip olduğumuz farklılıkları sevgi, saygı ve hoşgörü ekseninde birer zenginlik olarak görme ve bu değerleri ülkemizi çok daha güçlü kılacak şekilde geleceğe taşıma azim ve kararlılığındayız.
Bu düşüncelerle, tüm Sakaryalı hemşerilerimin ‘10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, insan haklarına saygı temelinde huzurlu bir gelecek diliyorum" ifadelerine değindi.

09 Aralık 2019 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.915.847 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Ömera - İnsan Hakları mı? Allah aşkına 20 yıldır ne yaptınız ki . Tecavüz, gasp, işssizlik, torpil, boşanma, yeni model deist ateist gençlik hep sizin zamanınızda türedi. şimdi de İnsan Hakları açıklamasını utanmadan yapıyorsunuz. size oy veren beyinsiz güruh da sizi alkışlayadursun hala. yüzünüzden pislik akıyor farkında mısınız?

Yanıtla . 6Beğen . 3Beğenme 09 Aralık 22:52


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?