İşte Melen Barajı'ndaki çatlaklar...

BB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Meclis konuşmasında Melen Barajı’nda oluşan derin çatlakların fotoğraflarını kamuoyuyla paylaştı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin Aralık ayı toplantısını yöneten Başkan Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul ve Melen Barajı projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yapılan bir ankette İstanbulluların yüzde 88'nin Kanal İstanbul ile ilgili "Bir fikrim yok" dediğini söyleyen Ekrem İmamoğlu, Ocak ayının ilk haftasında kamuoyuna açık çalıştay yaparak bilim adamlarını konuyu konuşmak üzere davet edeceklerini söyledi. Melen Barajı'nın son durumu hakkında da açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, barajdaki çatlakların fotoğrafını gösterdi

"ÇOCUKLARIMIZA KÖTÜ BİR MİRAS BIRAKMAYALIM"

Meclis üyelerini de çalıştaya özellikle davet eden İmamoğlu, şunları söyledi:
  "Bugüne kadar Kanal İstanbul ile ilgili bir tane kamuoyuna açık bir çalıştay yapılmamıştır. Bu konuyu bilim insanlarının tartışması gerekir. Kimse 3 çocuk babası vatandaş Ekrem İmamoğlu'na 'Kanal İstanbul'u yapıyoruz' diye dayatamaz. Yaptığımız her şey bu şehre fayda vermelidir. Resmi rakamlara göre yüzde 15 işsizlik bulunan bu ülkede 75 milyar lirayı neden harcıyoruz? İstanbul'a ihanet etmeyelim. Çocuklarımıza kötü bir miras bırakmayalım" dedi.

İmamoğlu, "İstanbul'un Kanal İstanbul'a ihtiyacı mı var? Toplamın yüzde 15'ine denk gelen 136 milyon metrekarelik tarım alanı yok olacak. Bu şehirde tam 1 milyon boş konut stoku var. Şehir genelinde imarlı arazilerin yüzde kaçı boş? Hiç hesaplandı mı? 1 milyon 150 bin yeni nüfus deniyor. Bence 2 milyon olacak. 1 milyar 250 milyon metreküp hafriyat dolguya dönüşecek deniliyor. Bence 2 milyar metreküp olacak. Türkiye'de her zaman bir denilir iki yapılır. Bakınız, Boğaz'da artık tanker geçişleri azalıyor. Petrol ve doğalgaz taşınması için Türkiye'nin de ortak olduğu boru hatları yapıldı. İleriki yıllarda tankerle taşıma minimuma inecek

MELEN BARAJINDAKİ ÇATLAKLARI GÖSTERDİ

İBB Meclisi'nde tartışılan Melen Barajı'nın son durumu hakkında da açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, barajdaki çatlakların fotoğraflarını gösterdi.

Geçtiğimiz aylarda Melen Barajı'nı ziyaret etmesine rağmen konuyla ilgili kamuoyuna açıklama yapmadığını, İSKİ Genel Müdürü'nü DSİ ile görüştürerek sorunun bir an önce çözülmesi için talimat verdiğini aktaran İmamoğlu, "Melen Barajı ile ilgili ilk konuşan 'İstanbul'un 3 aylık suyu kaldı. Ne yapacaksın?' diyen Sayın Cumhurbaşkanıdır. Projedeki çatlakların sebebi yapımdaki yanlış tercihtir. İnşaatın yığma taş ile yapılması önerildiği halde betonla yapılmasıdır. İSKİ Genel Müdürümüzü DSİ ve Bakanlık ile ilişkilendirilerek projenin düzeltilmesi için 2020'de kaynak ayrılmasını talep ettik. Ancak yapım için bütçe tahsis edilmedi. Yapılan barajın parasını İSKİ yani İstanbullular ödüyor" ifadesini kullandı.

KÖYLERDE SU İNDİRİMİ İÇİN YETKİ TBMM'DE

İmamoğlu, MHP'li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ın gündeme getirdiği kanun değişikliği nedeniyle İSKİ'nin uygulayamadığı, "İstanbul'daki 33 köyün köy statüsünün 5 yıl daha uzatılarak su faturalarının 1 liradan ödenmeye davam etmesi" önerisiyle ilgili ise "Bakış açınızın yanındayım. Ancak, kanun değişikliği var. Bu konu İBB Meclisi'nin değil TBMM'nin konusudur. Beraber Ankara'ya gidelim. Bunu lütfen partileriniz TBMM'de dile getirsin. Bizim partimiz de dile getirecek. Bu haliyle kanuna aykırı bir konuyu burada konuşmayalım" şeklinde konuştu. AA

09 Aralık 2019 Sakarya/ Kocaali- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.930.428 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

43

Canan Kafacı - Türkiyenin başına en büyük bela CHP dir ve en büyük tokatçısı eski ssk genel müdürü Kemal KILIÇDAROĞLU dur.Ve Avrupalıların içimizdeki maşasıdır.!!!

Yanıtla . 14Beğen . 29Beğenme 10 Aralık 13:55
41

İstanbul Aytaç Esnaf - Namus sözü verirler tutmazlar kuranı kerimin üzerine yemin ederler yeminlerini tutmazlar daha ne diyeyim din iman yok!!CHP demek pislik çöplük çukur lgbt aklınıza ne melanet gelirse siz doldurun..YAPRAKLARIN yorumlarını bekliyorum:)

Yanıtla . 11Beğen . 26Beğenme 10 Aralık 13:37
45

NUNA - @İstanbul Aytaç Esnaf 41 nolu yoruma cevabı: pisliğin ve çöplüğün ne olduğunu sizler çok iyi biliyorsunuz. bir şey yazarken başkasının kelimelerini değil kendi kelimelerinizi kullanın. (Sakaryalısınız sanırım ) bir tren hattı yapılacaktı Sakarya ya toprağa milyon dolarlar gömdüler onların incele biraz.o paraların nasıl peşkeş çekildiğini. ama sizin için aday ismi önemli değil sopayı koysalar ne olduğuna bakmazsınız oyunuzu verirsiniz.

Yanıtla . 12Beğen . 5Beğenme 10 Aralık 14:17
39

Adapazarlı - imamoğlunu kimi ovuyor kimi sovuyor bırakın bunlari sakarya medyası olarak gidip bakın o baraj inşaatında çatlaklar varsa catlaklardan dolayi çökme yasanip su yine bizim köyleri basar insanların çoğu o bölgeden paralarını aldı ama taşınmadı zarar görecek olan bizim insanımız gidip basin olarak ilgilenin lütfen

Yanıtla . 19Beğen . 5Beğenme 10 Aralık 12:25
38

Onu Bilmem De ... - 136 milyon metrekarelik tarım alanı yok olacak ve 1 milyonun üzerinde konut stoku. önemli bir konu. şimdi kanal projesine destek veren insanlar şu soruyu sormalı: kanal projesi hangi sorunun çözümü olacak ?

Yanıtla . 21Beğen . 8Beğenme 10 Aralık 11:35
47

EYÜP BAKIR - @Onu Bilmem De ... 38 nolu yoruma cevabı: SEN ANLAMAZSIN

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 11 Aralık 09:32
32

Talana Karşıyım. - Ekrem başkan olmasa, yandaşlara peşkeş çekilen paralardan kimsenin haberi olmayacaktı.helal olsun Ekrem başkana, adam gibi adam.

Yanıtla . 48Beğen . 31Beğenme 10 Aralık 09:35
36

Vatandaş Musakka - @Talana Karşıyım. 32 nolu yoruma cevabı: Bakmayın siz CHP'nin Kanal İstanbul'a karşı çıkmasına.

-Vatan Caddesi,

-Keban Barajı,

-1.Boğaz Köprüsü,

-2.Boğaz Köprüsü,

-3.Boğaz Köprüsü,

-Marmaray,

-Avrasya Tüneli,

-Sabiha Gökçen Havalimanı,

-İstanbul Havalimanı...

Hepsi CHP'ye rağmen yapıldı.

Yanıtla . 22Beğen . 31Beğenme 10 Aralık 11:00
35

Arazi - @Talana Karşıyım. 32 nolu yoruma cevabı: beylikdüzündeki arazilermi peşkeş çekmişler..

Yanıtla . 15Beğen . 12Beğenme 10 Aralık 10:15
30

HENDEKLİ - akbebe iktidarını mütahitleri buna çözüm bulur ki ekrem ammada yaptın çabuk donan alçıyla sıva yaparlar oldu da bitti maşallah sakın şaka sanmayın milleti o kadar enayi yerine koyuyorlar ki dediğimi dahi yapar bu dünyaya doymayanlar sürüsü

Yanıtla . 40Beğen . 14Beğenme 10 Aralık 09:20
33

ekremmmmmm - @HENDEKLİ 30 nolu yoruma cevabı: beyine oksijen gitmeyince böleee olur işte

Yanıtla . 11Beğen . 9Beğenme 10 Aralık 10:08
29

Seru - yapılan habere ve yorumlara bakıyorumda bu haber sitesi chp nin yandaş medyası haline gelmiş. yapılan haberden çok imamoğlu nun reklamı yapılıyor. yazıklar olsun sakarya ya yakışmıyorsunuz.

Yanıtla . 24Beğen . 52Beğenme 10 Aralık 09:15
37

MUHAMMED - @Seru 29 nolu yoruma cevabı: ŞEHRİMİZ REZALET HALDE PARK BAHÇEDEN BAŞKA BİR İCRAAT YOK, YABANCI SANAYİDEN BAŞKA NE VAR BU ŞEHİRDE HEP KEFERE KAZANIYOR KEFERE YİYOR. NE BİR FUAR VAR NEDE BİŞEY OT GELMİŞ OT GİDİYOR..

Yanıtla . 7Beğen . 6Beğenme 10 Aralık 11:09
31

HENDEKLİ - @Seru 29 nolu yoruma cevabı: ülkede medyanın % 90 ı akp yandaşlığı yapınca yazık olmuyor değil mi sakarya ya yakışmayan 18 yıldır belli sen kendini yorma boşuna komşu illere bak raylı ulaşım sistemleri, hastaneleri, algeçitleri, yollarıyla sakaryaya tur bindirmiş biz şehir olarak her seçimde % 70-80 oy vermişiz hala belde muamelesi görüyoruz Sakarya ya akışmayanlar o kadar belli ki sizde görme bozukluğu var

Yanıtla . 35Beğen . 5Beğenme 10 Aralık 09:34
23

EYÜP BAKIR - 3 çocuk babası ekrem imamoğluna kanal istanbulu dayatamazsınız 5 çocuk olsaydı olurdu

unutmadan Yunanistan hükümetinin icraatları hakkında ne düşünüyor acaba....

Yanıtla . 18Beğen . 26Beğenme 10 Aralık 08:39
21

Nankör - haber melen barajı ile ilgili ancak aşağıda melen ile ilgili tek bir yorum yok. sayın akıl fukaraları o çatlaklar barajda değil maalesef sizin kafanızda.

Yanıtla . 41Beğen . 8Beğenme 10 Aralık 08:11
19

MURAT - hani ekmek su bedava olacaktı.oy istedin verdik.bundan sonra oy moy yok sana.

Yanıtla . 21Beğen . 35Beğenme 10 Aralık 08:05
27

Kocaali - @MURAT 19 nolu yoruma cevabı: bedava rüzgar yapma

Yanıtla . 22Beğen . 11Beğenme 10 Aralık 08:58
17

Balkaya - tarih sizi herzaman çöp dağlarıyla hatırlayacak.çöp arabalarının mazotunu nu iktidar vermedide o yüzden mi aylarca

istanbulun çöpünü toplayamadınız.

Yanıtla . 15Beğen . 41Beğenme 10 Aralık 07:03
16

Öğrencik - Ekmek ,su,süt ve öğrenciyim hani burs?inandık çok sevdik oy verdik YALAN oldu:(

Yanıtla . 26Beğen . 51Beğenme 10 Aralık 02:23
28

Kocaali - @Öğrencik 16 nolu yoruma cevabı: gençliğin talan mı oldu ?

Yanıtla . 9Beğen . 9Beğenme 10 Aralık 08:59
15

Züleyha - Hayat Bodrum’da yaşanır güzelim boşver:)

Yanıtla . 29Beğen . 29Beğenme 10 Aralık 02:11
12

Ada - Adam şehiri bırakmış iktidarın yaptıklarına yapacaklarına çamur atıyor.dedik ya proje adamlar diye niye şaşırıyoruz ki karşı çıkacak tabi faydalı dese muhalefet olmaz

Yanıtla . 28Beğen . 65Beğenme 10 Aralık 00:49
25

Karaal - @Ada 12 nolu yoruma cevabı: işte bu millet böyle at gözlüklerini takmışlar kendi penceresinin önündeki çöpleri görmüyorlar . yarın baraj çöküncede adını ya deprem yada kadere bağlarlar bu ülkede yaşamaktan iğreniyorum .

Yanıtla . 16Beğen . 12Beğenme 10 Aralık 08:52
18

Ssss - @Ada 12 nolu yoruma cevabı: Adam yonettigi sehri dusunuyor.ordaki baraj istanbulun icme suyunu karsilayacak.barajin hali ortada.yaziktir gunahtir.ulkenin parasi çar çur ediliyor.sende cahil cahil konusuyon.

Yanıtla . 28Beğen . 13Beğenme 10 Aralık 07:26
10

çubuklu - sıkıntı yapma ekrem imamoglu akp lıler onuda s.c.p sıvarlar sonrada fetööö yaptı derler rahat ol

Yanıtla . 24Beğen . 13Beğenme 10 Aralık 00:16
08

5461 - Bundanda bise olur sanmıştım nelerle uğraşıyor gelecek seçime giderkende der ki ikdidarin yüzünden iyi çalışmadım bi kez daha secin. Arayışta resmen iktidara karşı ne bulurum neler yapıyor nasıl takoz koyarım kendin biseler yap bırak yapılanlara uğraşmayı çok çalışmak lazım elli tane aval anlattin seçime girerken meclis tatilinde herkezden kral tatil yaptılar bu krizde. BISELER YAP BIRAK ELESTIRI AKIL VERMEYİ

Yanıtla . 22Beğen . 44Beğenme 09 Aralık 23:06
26

Karaal - @5461 08 nolu yoruma cevabı: sabahın beşinde kanunları çıkarıp millete yutturanlar eminim senin bahsettiklerindir.

Yanıtla . 14Beğen . 5Beğenme 10 Aralık 08:56
07

Vatandaş - Marmaray'ı, Avrasya Tüneli'ni, 3. Havalimanı nasıl yapıldıysa kanal İstanbul da yapılacak! Sizler neye hayır diyorsanız ülkemiz için hayırlısı o dur! Rahmetli Özal ın sözü gibi..

Yanıtla . 36Beğen . 63Beğenme 09 Aralık 22:56
11

Sedat Dagkesen - @Vatandaş 07 nolu yoruma cevabı: eyyyy vatandassss vagon fabrikasi ozellessin senin cocuklarin yegenlerin nerede calisacak bakalim...Burada artistlik yapmaya benzemez ben cok gordum senin gibi burada isimsiz yazanlari...20 yil tank palette aslanlar gibi calistim.Meslek hastaligina yakalandim ellerimden dizlerimden ameliyatlar gecirdim ama meslek hastaligindan dolayi devleti mahkemeye vermedim fakat eminim ki senin gibilerin basina gelsin hemen mahkemeye verirsiniz ! ALLAH imdan diliyorumki senin gibilerin devlette bir isi rastgitmesin iste ozaman burada yazacakmisin :) isim yerine nokta koyarsin :))) Ben akp ye oy verdim ellerim kirilsaydida o ilk kazandiklarinda vermeseydim ama maymun gozunu acti...Almanyadada senin gibiler var acayip destekliyorlar burada cami hocasi bile siyaset yapiyor ama neden ? almanyada gorev suresi uzasin diye :)) ALAYINIZ MENFAATCISINIZ !!!

IMAMOGLU HERSEYIN EN KRALINI YAPACAK BUNU SIZLERDE GORECEKSINIZ !!!

ADAM ISPATLARLA GELIYOR YINEDE KABULLENEMIYORSUNUZ YUH BEEEEEE

Yanıtla . 53Beğen . 34Beğenme 10 Aralık 00:39
05

Cevri - Diğerleri senelerdir gemicik yiyiyor saray yiyiyor bırakta şimdi başkaları yesin ister kaz yer ister deve kafa yorma bunlara.

Yanıtla . 15Beğen . 25Beğenme 09 Aralık 22:08
09

Veli - @Cevri 05 nolu yoruma cevabı: Ne cins bir kaz bu yahu 52 bin tl cik;)

Yanıtla . 9Beğen . 4Beğenme 10 Aralık 00:13
04

Antrikot - Yazık İstanbul kimlere emanet!! Temel atmayan hizmete hayır diyenler yönetiyor!!

Yanıtla . 35Beğen . 51Beğenme 09 Aralık 21:59
02

Vatandaş - Kanal İstanbul hakkındaki anketi kendi kaz yediğiniz şahıslarla yaptınız sanırım:)) bu kanal İstanbul u anlamak için biraz daha çalışın çünkü siz büyükşehire başkanlık yapmaya çalışan birisisiniz eğer böyle ufku geniş büyük projeleri anlamıyorsanız istifa edin çünkü İstanbul’umuzun 1 dk kaybedecek vakti yok sizin sözünüz!!!

Yanıtla . 50Beğen . 58Beğenme 09 Aralık 21:40
22

Erdoğan - @Vatandaş 02 nolu yoruma cevabı: Kanal İstanbul u sen anlatırmısın

Yanıtla . 9Beğen . 5Beğenme 10 Aralık 08:28
06

Sakaryalı - @Vatandaş 02 nolu yoruma cevabı: Kaz'ı kimin yediğini seçimlerde İstanbul halkı anlattı, anlayamadın sanırım. Haberde barajdaki çatlaklardan bahsediyor. O barajın yapımında şirketin kazandığı para, yada devletin kaybettiği para ne olacak ona da bir yorum yapsaydın ya saygıdeğer hemşerim.

Yanıtla . 39Beğen . 18Beğenme 09 Aralık 22:50
01

Serp - 2018 yılında İstanbul un su sorununu çözdük 2040 a kadar su sorunu yaşamayacak diyen AKP li . Şimdi İstanbul un 3 aylık suyu kaldı diye milleti gazlıyor.. Milleti kandırmayın artık.

Yanıtla . 69Beğen . 34Beğenme 09 Aralık 20:04
03

Emre - @Serp 01 nolu yoruma cevabı: Temel atmama projesi gibi projeleri iptal ederse susuzda kalırsın her taraf pis kokar malesef lütfen okuyun biraz neleri kaybettirdi canım İstanbul’umuza!! İzmir sizin gibilere güzel bir örnek kokudan pislikten geçilmiyor:)))

Yanıtla . 25Beğen . 35Beğenme 09 Aralık 21:49


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?