SAÜ Vakfı Okulları Tales Matematik Müzesi'nde

SAÜ Vakfı Özel Ortaokulu'nda öğrencilerin bilgi ve becerilerini geliştirmek ve katkıda bulunmak amacıyla açılan kulüplerden, Eğlenceli Matematik Kulupleri bu ay şehrimize gelen Tales Matematik Müzesini ziyaret etti.

Haber albümü için resme tıklayın

Saü Vakfı Özel Ortaokulu'nda 2019-2020 Eğitim-öğretim yılı itibariyle öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda birbirinden farklı birçok kulüp açılmış olup öğrencilerin tercihine sunulmuştu.

Bu doğrultuda açılmış olan Akıl ve Zekâ Oyunları kulübü ile Eğlenceli Matematik kulüpleri her ay farklı etkinlikler yapmaya tüm hızıyla devam ediyor. Aralık ayı etkinliği olarak kulüp danışman öğretmenlerinden Tuğba Küpçüoğlu ve Furkan Karaman, Eğlenceli Matematik ile Akıl ve Zekâ Oyunları kulüp öğrencilerini Matematik Müzesi materyallerini tanımaları, matematiği keşfederek öğrenmeleri ve atölye çalışmaları ile öğrendiklerini eğlenerek pekiştirmelerini sağlamak amacıyla Tales Matematik Müzesi'ne götürdüler.

Öğrenciler müze ziyareti esnasında ilgili kişilere birçok soru yönelterek ne denli ilgilendiklerini ve keyif aldıklarını belli etmiş oldular. Ziyaretin son bölümünde Eğlenceli Matematik Kulübü öğrencilerinden Emir İskefiyeli Anadolu Ajansı medya kuruluşunun yapmış olduğu röportaja katılarak edindiği tecrübeleri paylaştı.

12 Aralık 2019 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.108.986 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 7806614


Varnish cache server