Sadri Şensoy Sakarya’yı ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy Sakaryayı ziyaret etti.

+20
Haber albümü için resme tıklayın

Ölçme Değerlendirme Merkezi çalışmalarını yakından inceleyen Genel Müdür Şensoy çalışma ortamlarını gezerek görevli öğretmenlerle tanıştı. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Ölçme Değerlendirme Merkezinden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yüksel Hamzaoğlunun eşlik ettiği ziyaretler kapsamında Genel Müdür Dr. Sadri Şensoya faaliyetler hakkında brifing verildi.

Sakarya ziyaretinden memnun olduğu gözlenen Genel Müdür Şensoy öğretmenlerle bir araya geldiği toplantıda Sakarya Ölçme Değerlendirme Merkezinin çalışmalarını yakından takip ettiğini güzel bir ekibin oluşturulduğunu ve takım ruhunun yakalandığını hem il genelinde hem de genel müdürlük düzeyindeki faaliyetlerde Sakarya ÖDM ekibini çok başarılı bulduğunu ifade ederek İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'a ve ekibine teşekkür etti.

Ziyaret planı kapsamında daha sonra Serdivan İlçesindeki Aydın Gürdamar Ortaokulu ve Adapazarı İlçesindeki Ozanlar Anadolu Lisesi Tasarım Beceri Atölyeleri ziyaret edildi.

Aydın Gürdamar Ortaokulu ziyaretinde okul öğrencileri Millî Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ziya Selçuk'a sunulmak üzere hazırladıkları mektubu Genel Müdür Şensoy'a ilettiler. Mektubu öğrencilerden alan Genel Müdür Şensoy, "Bu görevi büyük bir zevkle yapacağım. Mektubunuzu bakanımıza ileteceğim." diyerek onlarla sohbet etti.

Sakarya ziyaretinin öğleden sonraki bölümünde Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi konferans salonunda ilçe milli eğitim müdürleri ve ortak sınav yapılan derslerin ilçe zümre başkanlarıyla bir araya gelen MEB Ölçme Değerlendirme Merkezi Genel Müdürü Dr.Sadri Şensoy ülke genelinde ölçme değerlendirme faaliyetlerinde gelinen olumlu duruma değindi ve ilçe zümre başkanları ile soru-cevap şeklinde istişarelerde bulundu.

Gördüğü tablo karşısında memnuniyetini dile getiren Genel Müdür Şensoy "Sakarya'da öğretmenlerin MEB 2023 Vizyon Belgesindeki ölçme değerlendirme hedeflerine hâkim olduklarını ve bu durumun sevindirici olduğunu  belirtti. Genel Müdürlük olarak birçok çalışmayı eş zamanlı yürüttüklerine dikkat çekerek Sabırla bizi takip edin. dedi. Şensoy Sakaryanın birçok alanda olduğu gibi ölçme değerlendirme faaliyetlerinde de Bakanlığın örnek gösterdiği iller düzeyinde olduğunu ifade etti.

İlçe millî eğitim  müdürleri ve ilçe zümre başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuşun teşekkür ve hediye takdimi ile sona erdi.

13 Aralık 2019 - Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.114.625 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?