Ak Parti'den ayrılan Serbes, Gelecek Partisi'ne katıldı

Eski Ak Parti Milletvekili adayı olan Ender Serbes, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni kurduğu Gelecek Parti'sine katıldığını basın açıklaması ile duyurdu.

Hüseyin Can İğdir
Hüseyin Can İğdir Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Ahmet Davutoğlu’nu ilimize ağırlayan Sakarya Dostlar Platformu üyesi Ender Serbes bugün açıklanan Gelecek Partisi’ni temsil edeceğini söyledi.

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun Ankara bir otelde bugün kamuoyuna tanıttığı Gelecek Partisi ile ilgili açıklama yapan Ender Serbes, Türkiye ve Sakarya için hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Serbes “Gerçek demokrasiyi inşa ederek Gelecek Partisi ile Türkiye’nin yeniden barışması ve kucaklaşmasını sağlayacağız.” dedi.

Türkiye’nin son yıllarda ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldığını belirten Serbes, en önemli sorunun da toplumsal barışın bozulması olduğuna dikkat çekti. Bölücü, ötekileştirici siyaset anlayışıyla, toplumun da kamplara bölündüğünü, kin ve nefret söylemlerinin çok tehlikeli boyutlara ulaştığını vurgulayan Serbes; “Ülkemizin bu cendereden kurtulmasını isteyen herkesi partimize davet ediyoruz. Partimizle Türkiye yeni bir siyaset anlayışıyla tanışacak. Ayrımcı, ötekileştirici dili mutlaka bertaraf edeceğiz. ‘Ya bizdensin ya kara toprağınsın ‘, ‘Bizden değilsen hainsin’ anlayışını bitireceğiz. Biz düşüncelerimizi, fikirlerimizi, ülkemizin kalkınması, insanlarımızın huzurlu ve mutlu olması, yarınlardan kaygı duymaması için yarıştıracağız. Evrensel ilkeler üzerinden siyaset yapacağız.” diye konuştu.

Son yıllarda, dini ve milli değerleri istismar ederek toplumu parçalayan, tek bir yaşam ve fikir dayatması yapan siyasi anlayışın reddedildiğini dile getiren Serbes, genç- yaşlı, kadın-erkek toplumun büyük bir kesiminin yeni bir dil ve yeni bir yaklaşım istediğini vurguladı.

Bu yeni yaklaşımın merkezinde de çok renkliliğin bulunduğunu ifade eden Serbes; “Türkiye‘de yeniden bu değerleri ortaya çıkartabilecek güce partimiz sahip. Bu gidişatı doğru bulmayan, gerçekten yeni bir anlayışın ortaya çıkmasını bekleyen herkesi partimize destek olmaya çağırıyoruz. Demokrasiye, özgürlüğe, insan haklarına, hukuk devleti ilkelerine inanan herkes, partimizde buluşacak. Karamsarlıkları kaldıracağız, ülkemiz üzerindeki kara bulutları dağıtacağız. Bu mevcut problemleri çözebilecek bir parti programıyla milletin önüne çıktık. Bu programla milletin her türlü dertlerine derman olmayı hedefliyoruz. Milletin bütün renklerini bir araya getireceğiz.“ şeklinde konuştu.

İster sağ, ister sol, ister İslamcı, ister muhafazakar, hangi kimliğe sahip olursa olsun, herkese kapılarının açık olduğunun altını çizen Serbes, açıklamasını şöyle sürdürdü; “ Yaradan insanları farklı yaratmış. Farklı düşüneceğiz, farklı konuşacağız. Hiçbir insanın yüzü diğer insana benziyor mu? Ne kadar farklı yüz varsa o kadar farklı düşünce var. Önemli olan birbirimize hakaret etmeden ‘hain’ damgası yapıştırmadan hareket edeceğiz. Eleştirilere tahammül edeceğiz, hakaret etmeyeceğiz. Yeni dönem siyasi hareketlerin, değerlere saygılı, özgürlükçü bir anlayışa sahip olması lazım. Gelecek Partisi özgürlükçü, değerlere saygılı bir parti. Bir yere yaslanarak değil, millete yaslanarak, değerlerini oy için istismar etmeden, samimi bir şekilde hizmet edeceğiz. Demokratik bir duruş sergileyeceğiz. Korkmadan, çekinmeden doğruya ‘doğru’ yanlışa ‘yanlış’ diyeceğiz. “

YENİDEN GERÇEK DEMOKRASİYİ İNŞA EDECEĞİZ

Daha önce siyaset yaptıkları AK Parti’nin kendi kuruluş ilkelerinden ve felsefesinden ayrıldığı için Gelecek Partisi ile yollarına devam ettiklerini hatırlatan Serbes, AK Parti güçlendikçe güçle olan imtihanını kaybetti. Demokrasi ve insan hakları ilkelerini savunmaktan uzaklaştı. Türkiye’nin geleceğinin öncelikle demokratik ve hukuk normlarının yeniden tesis etmesine bağlı olduğunu anlatan Serbes; “Şu anda ülkeyi yönetenlerinde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bu ülkeye huzur ve mutluluk getirmediğini görüyorlar. Güçler ayrılığı olmadığı, her şeyin merkezde, bir kişi üzerinde toplandığı yapının Türkiye’yi ne hale getirdiğini görüyoruz. Türkiye bu gün 50 yıl öncesinin demokrasisinden daha ileri değil. Şu anda kim kimden hesap sorabilir. Talimatla kararların alındığı yanlış bir sistemini konuşuyoruz. Devlet geleneği zaafa uğratılmıştır. Bizim yeniden hep birlikte bu işi tutup taşı tekrar yerine koymamız lazım. “ şeklinde konuşu.

Kimseyle bir kırgınlık, dargınlık, düşmanlıklarının olmadığının özellikle altını çizen Serbes, millete hizmet ve evrensel değerler yolunda kararlılıkla yürümeye devam edeceklerini belirtti. Bu yolda kendileri ile birlikte yürümek isteyenlere kapılarının ardına kadar açık olduğunu ifade eden Serbes, “Partimize daha şimdiden büyük bir teveccüh var. Gözlemlediğim kadarıyla büyük bir heyecan ve beklenti oluştu. Bu teveccühü boşa çıkarmayacağız. Yeniden gerçek demokrasiyi inşa ederek toplumun tüm kesimlerinin ve renklerinin yeniden barışması ve kucaklaşmasını sağlayacağız. Desteklerinizle yarınlarımız daha güzel olacak” dedi.

# GELECEK PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

13 Aralık 2019 - Siyaset --- Okunma

Muhabir Hüseyin Can İğdir

medyabar.com son bir ayda 4.114.625 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

16

Rahan5555 - Sakaryada iki parti var biri yeniden refah partisi ikincisi ise diğerleri fatih erbakana ülkeyi teslim edin gerisi kokay enazından mazisi temiz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Aralık 01:49
17

EYÜP BAKIR - @Rahan5555 16 nolu yoruma cevabı: gerisi kokay nedir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Aralık 16:48
15

Sakaryali Laz - neden gelecek koymuşlar ki ismini YAPRAK resmi var yaprak partisi veya yeni yapraklar partisi koysalarmış ismini yakışırdı

YENİ YEŞEREN YAPRAKLAR PARTİSİ

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Aralık 18:26
14

Himderli - akepede kendine koltuk bulamayanlar, koltuk peşine yola çıkmışlar adınıda gelecek koymuşlar. Güldürdünüz beni :)))) Daha kendi Başbakanlığına sahip çıkamamış birine, kulağından çekilip Başbakanlıktan indirilen birine Gelecek teslim edilir mi. Skaryada bu işe öncülük yapan kendini apo itinin yerine koyarak empati yapan ayhan sefer üstüne gelecek teslim edilir mi. Soruları çoğaltabiliriz am işin kıssası GELECEK kendilerine partilerinde yer bulamamışlara, koltuk ve makam peşinde olanlara teslim edilir mi? sorusu ile sizleri Allaha emanet ediyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Aralık 09:59
13

Ada - Hyattaki asıl amacı bilim olan adamın biri siyasi hırs ve inat uğruna parti kurması ve siyasi varlığını borçlu olduğu birine vefasızlık göstermesi karşılık bulmaz.bulacağını zannedenler küsenler mızıkçılık yapanlar toplanır anca.valla hiçbir amaç ve gaye gömüyorum bu partide bana göre tek amaç Erdoğanı devirmek.insan şuradan pay biçer bu milletin sahip çıktığı birine karşı bayrak açtık biz ne yapıyoruz demeli.Gafiller

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Aralık 09:28
12

Hendek - AK PARTİDE İKEN NE YAPMIŞLARDA ŞİMDİ NE YAPACAKLAR FOS ADAMLAR..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Aralık 09:02
10

birdost - bu dava sizi unutmayacak ...isminiz yok olup gidecek...

Yanıtla . 6Beğen . 4Beğenme 13 Aralık 20:09
09

Ahmet Ç. - Arka planında din sömürüsü olan her partiye karşıyım.

Yanıtla . 11Beğen . 3Beğenme 13 Aralık 18:35
08

Boşnakkızı - “Parti kur oy verelim Davut başkan”diyordukki bugün kuruldu Sakarya’dan çok oy var sana daima yanındayız

Yanıtla . 7Beğen . 14Beğenme 13 Aralık 18:32
07

Adaletistiyoruz - Sakarya ekibi çok sağlam bence bu kadroya dikkat edin çok tecrübeliler

Yanıtla . 5Beğen . 12Beğenme 13 Aralık 18:30
06

Adaletistiyoruz - Çok güzel günler GELECEK inşallah...İçinizeki Akparti kökenli tecrübeli arkadaşlara iyi sahip çıkın onların tecrübesi size çok faydalı olacak..Yeni parti,yeni umut,yeni enerji..Adalet istiyoruz artık...Sakaryadaki akparti zorbalığından bıktık artık..

Yanıtla . 6Beğen . 13Beğenme 13 Aralık 18:28
05

Küpçüler - Bugün Davasını satan Yarın Vatanı Satar

Yanıtla . 14Beğen . 9Beğenme 13 Aralık 17:12
04

Cesurkartal - Ağaçlar yıkılmaya başladığı zaman maymunlar kaçmaya başlar ( çin atasözü)

Yanıtla . 9Beğen . 6Beğenme 13 Aralık 16:15
02

Sakarya,li - Yeni bir parti yeni umut kadroda guclu isimler var sn. Davutoglu yarim kalan davasini guzel taclandircak ins yanindayiz

Yanıtla . 10Beğen . 19Beğenme 13 Aralık 14:52


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?