O habere sağlık müdürlüğünden cevap geldi

İl Sağlık Müdürlüğü, 'Devlet hastanelerinde rapor işkencesi' haberi ile ilgili açıklama yaptı.

Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Haberde de belirtildiği gibi tek hekim raporlarında sorun yaşanmamaktadır. Üç hekim onayı istenilen raporlarda da aynı anda o poliklinikte hizmet veren 3 hekim her zaman bulunmamaktadır. Rapor işlemlerinde görevli hekimler yoğun bakımda, serviste ya da hastane içerisinde konsültasyon için hasta muayene ve tedavi görevlerini gerçekleştirmektedirler. Dolayısı ile nadir olmakla birlikte, hekimlerin mobilize durumlarında ve Türkiye genelinde medula kaynaklı sistemsel
arızalar nedeni ile rapor onayı işlemlerinde kısa süreli gecikmeler olabilmektedir. Raporlarda 3 hekim onayının bulunması Sağlık Bakanlığı ya da hastanemizin uygulamaya koyduğu bir prosedür değil, SGK tarafından istenilen bir gerekliliktir. Sürecin sorunsuz işlemesi adına mümkün olan gerekli müdahaleler yapılmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

13 Aralık 2019 Sakarya/ Adapazari- Sağlık --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.000.398 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Mutlu - bence çok net bir açıklama. hastane veya sağlık müdürlüğü yerine sgk'a atarlanabilirsiniz. daha uygun olur. tc devleti tarafından ülke sınırları içinde hekimlik yapmasına izin verilen herkes, branştan bağımsız tüm ilaçları reçete edebilir. işi zora sokan, ilaç yazılmasını rapor yoluyla zorlaştıran sgk. sağlık bakanlığının suçu ise sgk'a boyun eğip, hekimlerinin veya hastaların zor duruma düşmesine seyirci kalmak.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 14 Aralık 21:18
03

Ibrahim - Öyle bi özetlemiş ki sayın sağlık müdürü, nerdeyse özür dileyecez kendisinden. Müdürüm siz cayciyla kavga edin boş verin bu işleri. Çayı soğutmasın

Yanıtla . 3Beğen . 6Beğenme 14 Aralık 17:51
02

Sağlıkmış - Sağlık Müdürlüğü;Yan gelip yatmak için bahane üretme

Yanıtla . 6Beğen . 6Beğenme 14 Aralık 17:01
01

dr - Sayın sağlık müdürlüğü şu ( KISA SÜRELİ ) diye bahsettiğiniz süreyi açıklayabilirmisiniz ? kaç gün ? Sağlık kurulu raporları ortalama bir hafta ile bir ay içinde çıkıyor vatandaş bir hafta geç başlıyor tedavisine.Asıl mesele reçetenın süresi geçiyor tekrar yeniden reçete yazdırmak gerekiyor buda hasta ve doktorlara artı bi yük getiriyor yani zaten yoğun olan hastaneye bi tık daha yoğunluk katıyo .Bildiğim kadarı ile sizin işiniz sorun çözmek .Bu sorunu göremediniz sayın medyabar görmüş haber yapmış kendilerine teşekkür ediyoruz.bari açıklama ve gereksiz yorum yapmayında çözüm için bi adım atın lütfen.

Yanıtla . 11Beğen . 3Beğenme 14 Aralık 09:01


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?