AGDAŞ; "Hızırtepe'de doğalgaz sorunu kalmadı"

Hızırtepe Mahallesi Yalçın Sokak'ta yaşanan facia gibi kaza sonrasında doğalgaz hattında meydana gelen hasar nedeniyle 904 abonenin gazı kesilmişti. AGDAŞ yaptığı çalışma sonrasında güvenlik sorunu bulunmayan 320 aboneye dün gece saat 02:00'de gaz akışı sağlandı. 584 Abone'nin gaz akışıda bu sabah sağlandı.

Yangının oluş anından itibaren çalışmalarına başlayan AGDAŞ büyük hsar gören doğalgaz hatlarındaki çalışmalarına bu sabah saatlerinde sonlandırıdı. İşte AGDAŞ'tan yapılan son açıklama; 

Agdaştan yapılan açıklama şöyle; Akşam saatlerinde Hızırtepe Mahallesi Yalçın sokakta bir kamyonun sebep olduğu doğal gaz yangını sonrası gazı kesilen 904 aboneden güvenlik açısından sıkıntı olmayan 320 abonenin gaz arzı dün gece saat 02.00’da yeniden sağlandı. Bakım onarım çalışmaları ve gerekli testlerin tamamlanmasının ardından 17 Aralık Salı günü sabah 8.00’da kalan 584 abonenin gaz arzını sağlamak için çalışmalara başlandı. Saat 10.00’a itibariylede tüm abonelere doğalgaz verildi.

Hızırtepe Mahallesi Yalçın Sokakta 16 Aralık Pazartesi günü saat 17.24’te bir kamyonun damperinin yüksek gerilim elektrik kablolarına temas etmesi ile kamyon alev almıştı. Kamyondan sıçrayan kıvılcım ile yakındaki binanın doğal gaz dağıtımını sağlayan servis kutusuna ve sokakta bulunan yüksek basınçlı doğal gaz çelik hattı ulaşarak yanmasına sebep olmuştu. Borudaki gazın kontrollü şekilde tahliye edilmesi ve yangının söndürülmesinden sonra AGDAŞ Ekipleri abonelerine en kısa sürede gaz arzı sağlamak için onarım çalışmalarına başladı. İlk etapta güvenlik açısında sıkıntı olmayan 320 aboneye gaz arzı dün gece saat 02.00’da sağlandı. Diğşer abonelere de gaz saat 10:00 da verilmiş oldu

 Vana Kolu Kapatılmış Olabilir

Gaz arzı sağlanan abonelerin ve doğal gazın gelip gelmediğini kontrol etmek için ocakların açık bırakılma ihtimaline karşı abonelerin vanaları sayaçlardan kapatılmaktadır. Abonelerin vanaları kontrol edip kapalı durumda olanları açık duruma getirmesi gerekmektedir.

Olay Yerinde Kriz Masası Oluşturuldu

Dün akşam saatlerinde yangın çıktıktan hemen sonra olay yerine ulaşan AGDAŞ Genel Müdür Kenan Demir, Genel Müdür Yardımcıları Mesut Yaşar Uzun ve Gürsel Yağanın öncülüğünde kriz masası oluşturulmuş ve ilgili bölüm müdürleriyle hareket planı belirlenmiştir.  İlçelerde vardiyası olmayan Doğal Gaz Acil 187 Personelleri olay yerine çağrılarak ve gazsız kalan abonelere gaz arzı sağlamak için çalışmalara hızlı bir şekilde başlanmıştır.

17 Aralık 2019 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.257.113 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?