Saadet Partisi'nden teleferik tepkisi

Saadet Partisi Sapanca Teşkilatı, Kırkpınar'da yapılması planlanan Teleferik davasında Kırkpınar Mahmudiye mahallesini ziyaret etti. Sapanca ilçe Başkanı Yunus Arslan, "Mahalle sakinlerinin asıl endişesi burada ağaç kesiminden, yeraltı sularının etkilenmesine kadar ekolojik dengenin bozulması ile alakalıdır." dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

Teleferiğin yapılacağı yere giderek itiraz edenleri ziyaret eden Saadet Partisi İlçe Başkanı Yunus Arslan, ülkemizde en büyük projelerden en küçüğüne kadar bir çoğunun olması gerektiği gibi yapılmadığını, bunun da en büyük kanıtının bütçe görüşmeleri ile ortaya çıkan devasa zararlar olduğunu ifade ederek, köprü, yol, tünel, havaalanı gibi projelere verilen garantilerin millete ağır faturalar çıkardığını anlattı.

Bu işlerdeki hataları ve olması gerekenleri dile getiren herkesi "Bunlar yola, köprüye, tünele, havaalanına karşı, bunlar millete hizmete karşı" denilerek milletin parasının ziyan edilmesi, bütçedeki borç-faiz batağının unutturulmaya çalışıldığını savunan Arslan, burada da asıl meselenin Sapanca'ya teleferik yapımına tamamen karşı olmak veya Sapanca'ya turist gelmesini istememek olmadığını, ancak teleferiğin yeri ve bunun mahsurları ile alakalı derin endişeleri olan bölge halkının sesine kulak verilmesi gerektiğini söyledi.


Burada ağaç kesiminden, yeraltı sularının etkilenmesine kadar ekolojik denge ile alakalı endişelerin yanısıra vakti zamanında bağışlanan arazilerin amacının dışında kullanılmasına dair sorunların olduğunu ifade eden Saadet Partisi İlçe Başkanı Yunus Arslan, halkımızın dinlenip dikkate alındığı bir yaklaşımla bu sorunun giderilmesini diledi.

18 Aralık 2019 Sakarya/ Sapanca- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.108.986 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?