Genç girişimciler yılın son toplantısını yaptı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu, yılın ikinci olağan meclis toplantısını Kurul Başkanı Mertcan Korkmaz’ın başkanlığından kurul üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdi.

Toplantının divan kurulunda SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Semih Çokay, Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Mertcan Korkmaz, Başkan Yardımcısı Orhan Gazi Kılıçarslan ile SATSO Genel Sekreter Yardımcısı Refik Özkorkmaz yer aldı.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un da iştirak ettiği toplantıda gündem maddeleri değerlendirilerek karara bağlandı.

Toplantıda konuşan  SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ, şunları dile getirdi: “SATSO olarak 10 bini aşkın üyeyi temsil ediyoruz. Sakarya’da bulunan diğer oda ve borsalarımıza kayıtlı üyelerimiz Sakarya ekonomisinin ve istihdamının neredeyse tamamını karşılıyor, şehrimize katma değer sağlıyorlar. SATSO olarak bir meslek örgütü olmanın yanı sıra şehrimizin de en büyük sivil toplum kuruluşu konumundayız. Şehrimizin diğer oda ve borsaları ile birlikte sadece ekonomi veya ticarette değil her konuda sorumluluğumuz var. Dolayısı ile Odamız genç girişimciler kurulu da Odamızın bu sorumluluk bilincinin farkındalığı ile hareket etmeli, ekonomik faaliyetlerin düzenlenmesinde, istihdam oluşturulması ve üretim faaliyetlerinin desteklenmesinde  etkin rol oynamalılar.

Ülkemizin gelecek hedeflerine ulaşabilmesi için girişimcilik yeteneklerimizin artırılması büyük önem taşıyor. Bu anlamda sizler ilimizde yenilikçilik yetileriniz ile yeni fikirlerin oluşturulmasında, yayılmasında ve uygulamasında öncü olacaksınız. Genç girişimcilerimizin önümüzdeki çalışma döneminde de son derece başarılı projelere imza atacağına yürekten inanıyoruz.”

Sakarya İl Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Mertcan Korkmaz, gerçekleştirilen faaliyetler ve kurulun gelecek planlarından bahsederek, “Sakarya Genç Girişimciler İcra Komitesi olarak göreve geldiğimiz günden beri yetki ve sorumluluklarımız çerçevesinde hizmet ediyoruz. Özellikle de önümüzdeki süreçler için aldığımız kararları ve koyduğumuz hedefleri hayata geçirmeye başladık.

İç pazarımızın zor günler geçirdiği bu günlerde çok daha fazla ihracata ve ihracatçıya ihtiyacımız var. Yaşadığımız süreci fırsata çevirmeli dış pazarlara açılmalıyız. Yaptığımız işin büyüklüğü, cirosu ne olursa olsun, e-ticaret ve e- ihracatla ürünlerimizi dünya pazarına açmak bizim elimizde. Genç Girişimciler Kurulu olarak bu konuda yeni bir anlayış ve bilincin oluşturulmasına yönelik çalışmalarımız devam edecektir.

Girişimcilik eğilimi, kişinin girişimcilik yapmaya yönelmesi ve bunun için kendisine güvenmesi ile alakalıdır. Bu eğilim, bir davranış olarak doğuştan kazanılmış da olsa mutlaka bunun ortaya çıkartılması, geliştirilmesi ve yönlendirilmesi gerekir. Bizim kurulumuz tam da bu noktada devreye girerek var olan potansiyelin değerlendirmesi adına ciddi bir katkı sağlamaktadır. Bu kurulda var olmak bizlere böyle de bir sorumluluk yüklemektedir. Bizler, girişimcileri nitelik bakımından geliştirirken; yeni girişimcilerin oluşmasına da katkı sağlayarak niceliğini yükseltmeliyiz. Gençlerimiz ile birlikte hareket ederek, güzel işler başarabileceğimize inanıyoruz.” dedi.

Toplantının Faaliyetlerin Değerlendirilmesi ile dilek ve temenniler bölümünde kürsüye gelen kurul üyeleri, birçok konuda görüş ve önerilerini dile getirdiler.

E- ticaret ile e-ihracata gençlerimizi daha fazla teşvik etmenin önemli olduğuna değinen kurul üyeleri, gençlere ilham verecek girişimci iş insanlarının bulunduğu bir etkinlik düzenlenmesi gerektiğini, büyük şirketlere ziyaret programları gerçekleştirilmesi ve gençlerin fikirlerinin çok daha fazla değerlendirilmesi ile ilgili konularda görüş bildirdiler.

20 Aralık 2019 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Saricizmeli - Fabrika yanmadan once herseyi baskasinin uzerine gecirip tezgahi hazirla, tum stoklari vs kontrol et hepsi girilmismi diye , sonra fabrikam yandi :) Milleti perisan ettiniz. Para yok diyip salliyorsunuz insanlari. Son maaslarini bile vermediniz, tazminatari ihbarlari saymiyorum. Simdi bide insan icine cikip girisimciyim diyorsunuz. Bence oradaki arkadaslarin sizi aralarina almamasi lazim. Oyle veya boyle butun adapazari biliyo ne haltlar yediginizi...

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 23 Aralık 09:30
04

Hendekli - Fabrika yandi , sigortadan parayi alana kadar devam. Sonra fabrikayi kapattik tazminat ve tum haklarinizi verecez deyip 300 kisiyi magdur ettiniz. 1 yili gecti kimse parasini alamadi. Sozde paraniz yokmus :) Ne oldu sigortadan aldiginiz paralar. Cok kisinin ahini aldiniz cok. 5 senemi verdim kendi yerim gibi calistim ama hakkimi helal etmiyorum...

Ahirette hesaplasacaz.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 21 Aralık 14:14
02

Sakaryalı - Kutluyorum sizleri gerçekten.önce mobilya fabrikaları yanan sonra tam bayram arifesinde iflas ettik diyip işçilerinin içerideki son ay mağaşlarının bile üzerine konan insancıkları da almışsınız aranıza.kendi lükslerinden taviz vermeden çoluk çocuk büssürü aileyi madur ettiler.hala insan içine çıkacak yüzleri var yani pes..ama burası yalan dünya unutmasınlar.çoluk çocugumuzun hakkını yediler.7den 70e hepsine zehir zıkkım olsun yedikleri 3 kuruşluk hakkımız bile.onların da çocuklarından ailelerinden çıksın inşallah.çok üzdüler çok madur ettiler hepimizi.öbür dünyada iki elimiz yakalarında olucak !!!

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Aralık 03:53
05

Meczup - @Sakaryalı 02 nolu yoruma cevabı: Düzeltme yapalım, fabrikaları (şaibeli) yanıp hep beraber ayağa kaldıralım gazıyla 4 ay essek gibi çalıştırıp Arap firma ile anlaştık sizleri geri cagiracagiz dedikten sonra uydurma bir evrakla herkesi alel acele işten çıkartıp maaş, senelik izin, ihbar ve kıdem tazminatının üzerine yatan firmadır. Ve daha acısı bunun haberi yapılmıyor. Medyabar ve diğer medya kuruluşları bunu hiç gündeme almıyor. Kanunen de bir şey alamıyoruz. Ve sonra genç girişimci diye önümüze sunuluyorlar. Bende dahil bir çok insanın hayatı alt üst oldu. Hala iş bulamayan arkadaşlar var. Başta Birol Öner ve oğullarının hayatlarina aynı şekilde devam ederken bizler borç içinde yuzuyoruz. Hakkımızı savunan da yok. Gerisi size kalmış. Allah bildiği gibi yapsın.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 21 Aralık 14:52
01

İSG - soruyorum, hangi biri neye girişmiş ne tür bir girişimle başarılı olmuşlar ?

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 15:57


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?